İçeriğe Yönlendir

İç Aydınlatma Yardımı

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay

Aracın arka iç aydınlatmasında kullandığım ledler sürekli patliyordu. Bende lambanın duyunu diyeyim adını bilmiyorum ayırıp silikon tabancası silikonunu oraya uygun hale getirip resimlerdeki gibi birşey yapıp bağladım. Bu , bu şekilde olurmu? Erirmi yada herhangi bir sorun çıkarır mı? Yada ne yapmalıyım? Bagladigim ledler uzun süre yanarsa kapağı eritebilir mi? 

http://JQp97o.jpg

http://G9v7p6.jpg

http://z0mZ26.jpg

Bu silikonu araya köprü yaptım

http://0E7X49.jpg

http://4aLAZ4.jpg

10 dakika kadar açık tuttum. Pek bir sıcaklık vermedi. Ama daha uzun süre dursa, açık unutulsa bir sıkıntı verir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sıcak silikon tabancasından çıkan silikon alev almıyorsa burda da bişey olmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erimez de.... 

Patlak ampul bulsana.. Yada patlat :) 

Kenarındaki metal kısmı çevirince içindeki tel kopuverir.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Olmaya olur ama biraz çirkin görünüyor o ledler.

Aliexpress’te çok güzel ledler var. Bence onlardan tercih edin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Erimez de.... 

Patlak ampul bulsana.. Yada patlat :) 

Kenarındaki metal kısmı çevirince içindeki tel kopuverir.. 

Onu da düşündüm de biraz elastik olunca daha rahat girdi. Teli kopartıp + yi - yi kutuplara nasıl sabitlerim lehimleme den onu çözemedim :unsure2:

Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Olmaya olur ama biraz çirkin görünüyor o ledler.

Aliexpress’te çok güzel ledler var. Bence onlardan tercih edin.

Aslında gözle bakınca o beyaz kısım belli olmuyor. Fotoğrafta cikti. Link varsa alabilirim nasıl bir şeymiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lehim tabancan yoksa idare et böyle :)

Her eve bir lehim tabancası, lehim, pasta, yan keski ve ölçü aleti lazım. Olmazsa olmaz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

iyi has yapmissin ama karanlikta bi kontrol edermisin.. led sonmuyor... bende fiestaya aynisindan yapmistim geceleri kapanmiyordu.. araya direnc baglanmasi gerekiyor dediler... (ledlerin altina camla ledlerin arasi yani) reklamcilardan opak beyaz bi sticker bul ledlerin sekli gorunmez direkt floresan goruntusu olur...

Her eve bir lehim tabancası, lehim, pasta, yan keski ve ölçü aleti lazım. Olmazsa olmaz bence.

Simdi mangalcilar gelir bi tanede mangal derler ???

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haha. Ve piknik tüp. [emoji23][emoji23]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Haha. Ve piknik tüp. emoji23.pngemoji23.png

yemekteler galiba ?? mangali atlattik semaverle gelirler bes dakkaya ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Lehim tabancan yoksa idare et böyle :)

Kesinlikle katılıyorum bende heryerde elektrik bulunmaz diye mesela arabada işim var o esnada ara kablo vs çekip apartman önüne uğraşmak yerine çakmak gazı ile çalışan havyalar var kalem gibi çok ama çok iyi çalışıyor. Fiyatlı fakat biraz ? iş yerinde olan 800 tl evde kullandığım proskit  marka 60 tl ye almıştım.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende usb den çalışan da var.
Servet vermişti

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ampul kaç mm bilmiyorum ama “sofitte led” diye aratırsanız bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim yaptığım uygulamayı atayım arabaya inince, belki fikir verir. Power led lehimledim sofit ampule. 

Ayrıca çok izin süre açık kalmaz araç 30 dakika sonra elektirigi keser..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

konu ile pek ilgisi yok ama yazmasam icimde kalacak patlardim ? affina siginarak saygi ile ? @Serkan Toker in profil resmini her gordugumde italyan tarz bir takim elbise kadraji ve kalite kokusu esliginde goruntusu bende  hep "ulan bi soyle takim giyinemedin gitti ne adamsin  derdim kendi kendime" bugun bi baktimki abim tam benim havamda masallah gomlek sakal ? beni zulumden kurtardigin icin cok ama cok tesekkkurler ???

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
8 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

konu ile pek ilgisi yok ama yazmasam icimde kalacak patlardim ? affina siginarak saygi ile ? @Serkan Toker in profil resmini her gordugumde italyan tarz bir takim elbise kadraji ve kalite kokusu esliginde goruntusu bende  hep "ulan bi soyle takim giyinemedin gitti ne adamsin  derdim kendi kendime" bugun bi baktimki abim tam benim havamda masallah gomlek sakal ? beni zulumden kurtardigin icin cok ama cok tesekkkurler ???

Sabah sabah gülümsettin beni, sen de hep gül inşallah.. :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Sabah sabah gülümsettin beni, sen de hep gül inşallah.. :)

Amin cumlemizi ? valla yazmasam olmazdi.. O resimden sonra patron koltugunda gorunce yazmak farz oldu ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Aynısını ben de yapmaya kalktım, ampulü yuvaya takarken sigorta attı. (Ledlerde + ve - ye dikkat etmek gerekiyormuş.)  Ben de kötü bir şey olmasın diye gittim eski kor ampulden alıp taktım. Senden sonra yine denemem gerektiğini fark ettim.

Ledler ısı vermez, az enerji tüketmelerinin sebebi de budur, diye biliyorum. Yani silikonu eritmez.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alpay Sumer
On 20.01.2018 at 09:25, Serkan Toker yazdı:

Benim yaptığım uygulamayı atayım arabaya inince, belki fikir verir. Power led lehimledim sofit ampule. 

Ayrıca çok izin süre açık kalmaz araç 30 dakika sonra elektirigi keser..

serkan bey biz hala elektrigi kesemedikte ? bekliyoruz ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...