İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Çalışıp Stop Etme

ismet Kar

Recommended Posts

ismet Kar

Arkadaşlar ii günler dizel 1, 4 tdci collection fiesta var arac kac gündür ilk calisttirmamda mars alıp çalışıyor ama 20-30 saniye kdr sonra stop ediyor sonra biraz zorlayinca 6-7 kere mars basınca çalışıyor aku yeni,kışlık bakımı yeni yapıldı 3 defadir böyle yapıyor Bitlis tatvanda yaşıyorum hava kış şartları ama o kadar bi soguk yok 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hava yapıyordur, yokuş aşağı park edip deneyin. Kolay çalışırsa mazot hortumları deliktir.

Yorum bağlantısı
ismet Kar

Aracta p0200 arıza kodu vardı enjektör arızası var denmisti ama kara duman atma cekisten düşme vbgibi enjenjektör aruza belirtisi yok sadece motor sigukken ilk çalıştirmada motor sistem arızası diye arıza lambası yanıyor ve devir 2000 geçmiyor.lamba yanarken biraz calisiyor motor ısıninca kontağı kapatıp açıyorum arıza gidiyor.  Acaba enjektör arızalı ise böyle bir şey yapar mı? 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, ismet Kar yazdı:

Aracta p0200 arıza kodu vardı enjektör arızası var denmisti ama kara duman atma cekisten düşme vbgibi enjenjektör aruza belirtisi yok sadece motor sigukken ilk çalıştirmada motor sistem arızası diye arıza lambası yanıyor ve devir 2000 geçmiyor.lamba yanarken biraz calisiyor motor ısıninca kontağı kapatıp açıyorum arıza gidiyor.  Acaba enjektör arızalı ise böyle bir şey yapar mı? 

Yakıtınız da kötü olabilir, ısınan motorda enjektörlerden geri dönen mazot depodaki mazotu ısıtır. Kontağı kapatınca sistem resetlenir, sonra yeterli akışkanlığı kazanan mazot gelmeye başlar çalışması düzelir. Yakıt değişimi şimdilik en kolay ve ucuz test yöntemi. Bence oradan başlayın..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 dakika önce, ismet Kar yazdı:

Araçta arıza kodu varsa ve neden olduğu söylendiyse önce buraya yoğunlaşın.

Yorum bağlantısı
ismet Kar

Bulunduğum yerde ii usta yok enjektorler orjinal çıkmasıyla değiştirildi ama arıza geçmedi bu tarz ariza basin gelen var mı yada bilgisi olan 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim yazdıklarım başıma geldiği içindi ama başkası da görsün tam teşhis koysun bu durumda..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Mondeolarda enjektör değişince yeniden kodlama yapılıyordu. Bunlarda da var mı acaba. Varsa enjektörlere kodlama gerekiyordur?

Yorum bağlantısı
ismet Kar

Forumda yalçın yurtkuran isminde bir kullanıcı vardı onda da ayni arac aynı arıza vardı  kendisine bir türlü ulaşamadım admin bu konuda bir yardımcı olabilir misin ulaşabilir miyiz acaba 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, ismet Kar yazdı:

Forumda yalçın yurtkuran isminde bir kullanıcı vardı onda da ayni arac aynı arıza vardı  kendisine bir türlü ulaşamadım admin bu konuda bir yardımcı olabilir misin ulaşabilir miyiz acaba 

Özel mesaj deneyin ama Mayıs 2017 den beri girmemiş foruma.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/profile/66937-yalçın-yurtkuran/

Yorum bağlantısı
ismet Kar

Evet Önder bey kendisi baya uğraştım msj attim cvb vermedi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İsmet bey,

Ulaşamadığınız üyeye ulaşmak için mi konu açtınız yoksa derdinize derman bulmak için mi? Bayağı güzel cevaplar gelmiş ama siz hala üyeye ulaşmaya çalışıyorusnuz ve gelen cevapları reddediyorsunuz anladığım kadarı ile. Yaptığınız özür dilerim ama ayıptır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Enjektör değişimi sonrası arıza kodu tekrarladı mı ?

Mondeolarda enjektör değişince yeniden kodlama yapılıyordu. Bunlarda da var mı acaba. Varsa enjektörlere kodlama gerekiyordur?

Fiestada yok Önder
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, ismet Kar yazdı:

Bulunduğum yerde ii usta yok enjektorler orjinal çıkmasıyla değiştirildi ama arıza geçmedi bu tarz ariza basin gelen var mı yada bilgisi olan 

başıma geldi. enjketörler revizyon görür ise, kendi makinasına bağlanıp kalibre edilmeli, ford ile ilgisi yok enjektörcü ile alakası var. enjektörler fabrika çıkışı ise kalibrasyona gerek yok.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...