İçeriğe Yönlendir

Arabadan Kedileri Uzak Tutmak

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Aracımı tek araçlık kapalı otoparka koyuyorum ancak kapının altında boydan boya 1 karış yüksekliğinde açıklık var. Kediler gidip aracımın üzerinde sabahlıyorlar. Kedinin gelip araca yatması değil şikayetim ama arabanın üzerine hacet gideriyorlar ve kokusu rahatsız ediyor beni.. çare için tavsiyelere açığım.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kapının altındaki açıklık kapanamıyor mu abi?

Arabada hacetlerini giderenlerine şaşıyorum. Bizim Cihangir kedileri her türlü kuma bırakıyorlar, asla araba vs aramıyorlar. Sizin oradakiler kafayı mı çekip geliyorlar, nedir :p

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Koray Demir yazdı:

Kediler naftalin kokusundan kaçarlar çözüm olabilir.

Yaklaşık bir kilo naftalin aldım kağıt bardaklara koyup arabanın dört yanına dizdim ama nafile

21 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Jeep varken böyle şikayetler duymadık hiç

Bizon sokak çocuğuydu abi, skoda bulvar arabası..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Korkmaz

Limon kokusunu kediler sevmez, bir tabağa limon sıkıp arabanın üstüne koymayı deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bekir Memur

Bi ara kapının önünde arabayı yıkıyodum arabayı hiç çalıştırmadım, motoru soğuk. İşim bittikten sonra kedinin biri geldi arabanın altına girdi, ben uzaklaştırmak için uzun sopayla dürteyim diye eğildim dürtüyorum hayvan hem korkuyor hemde gitmemek için inat ediyor :D Sonunda öyle bıraktım geldim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Suyu basaydınya :)  başıma gelen, yine şantiyedeyim bir gün :unsure2: araba garajda, baktım alçak bir Horoz tavanda, etraftada haremi, höyt falan kovaladım, baktım 2. gün yine aynı manzara, aldım tel örgüyü komple çevirdim etrafını, sorun falan kalmadı, tekraralanaydı 2. aşama elektrik verecektim, köylülerin tarlalarını koruduğu teknik, ince bir tel tarlayı çevirir, değen sağlam şekilde hoplar, zamanla öğrenen hayvan tele sıfır gider ama değmez :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

focus varken kedinin biri geldi tam arabaya binicem arka lastiğin ordan marşpiyelin oralara bi yere girdi el de girmiyor. mecbur arabayı krikoyla kaldırıp jantı söktüm kediyi çıkardım bıraktım öbür tekerleğin oraya gitti içeri girmeden kuyrugundan yakaladım allahtan :) tam baş belaları 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim motorun üstüne yılan kuruldu, oda birşeymi :D kaputu bir açtım ahanda yılan filtrenin yanında, tam kuyruğunda tutup fırlatıp atacaktımki kaçtı uyanık, 1 kutu şeltoks sıktım baktım tık yok yılan yok, nereye dolandıysa artık, bu sefer aldım yıkama tabancasını açtım sıcak modu bastım suyu, yılan hayatının hızını yaptı :D

daha bitmedi, yine bir gün şantiyediyiz, araba tente altında 20 gündür yatmakta, dur hele bir bakayım yılan varmı diye bir açtım kaputu ahaaa, bu sefer yılan değil 3 adet fındık fare, turbonun yanına güzelce yuva yap sen ohh keka, açınca afalladılar, aldım hortumu bastım suyu....

şuan yine şantiyedeyim ve kısa süre önce yine bir fındık fare gezinmiş motorda, moklarından tespit ettim, daha önceen tecrübeliyimya, 4 adet pasta fare zehiri alıp jantların içine, 1 tanede akünün üstüne koyuyorsun, hergün kontrol, biteni yenile, zaten bir ısırık yeter, 3-4 güne pert...

kısaca kedide neymiş azizim :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
4 saat önce, Cem Işık yazdı:

Aracımı tek araçlık kapalı otoparka koyuyorum ancak kapının altında boydan boya 1 karış yüksekliğinde açıklık var. Kediler gidip aracımın üzerinde sabahlıyorlar. Kedinin gelip araca yatması değil şikayetim ama arabanın üzerine hacet gideriyorlar ve kokusu rahatsız ediyor beni.. çare için tavsiyelere açığım.. 

Citronella ve karabiber yağı bir nebze etkili oluyorlar. Citronella, kozmetik ürünlerde kullanılan (bildiğimiz sabun kokusu) bir yağdır. 

Bizim mahallenin haylazlarında da sıcak kaput sevdası var. Citronella yağını kaputa sürünce, birkaç gün etkili olduğunu gördüm.  Plastiklere sürüp, daha uzun etki almak da mümkün,  ancak, geçici leke bırakıyor. 

Halihazırda, citronella ve karabiber yağını plastik sprey şişe içerisinde karıştırıp, makyaj pedi ile kaputa uyguluyorum. Kaput film kaplı olduğundan, boyaya zarar verme ihtimallerini ihmal ederek kullanıyorum.

Müstakil otoparkınızın olması, ultrasonik kovucuları da seçenek haline getiriyor bence. Açık alanda etkili olan bu cihazları, aracın altına koyarak sonuç alabilirsiniz.

http://www.kovucumarket.com/kopek-kedi-kovucular-kategori-496

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kedi bi yere yaptıysa diğer kedilerde oraya gelip yapıyor. Benim evin balkonunu tuvalete çeviirmişlerdi, kedi kovucu jellerden aldım komple balkona serptim. Dalga geçer gibi kovucu jelin üstüne  yaptılar. Anca balkonu telle çevirip baş edebilidim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bir kedi isini gorduyse digerlerinin gelmesi yakindir genelde erkek kediler kendi bolgelerini isaretlemek icin bu yontemi kullaniyorlar her ne kadar citronel limon kokusuna gelmez densede geliyorlar 

benimde basima geldi komsunun kedisi bizim balkona yapiyordu ne yaptiysam vaz geciremedin allahta kedi yasliydi cok gecmedi obur tarafi boyladi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Otoparkın her yerine bastım naftalini, sabah göreceğiz etkilimolup olmadığını. Daha önce kağıt bardaklara koyup dizmiştim, baktım etki etmiyor serptim yerlere..

Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Merakla bekliyorum sonucu.

Abi naftalini yere serptikten sonra ne gelen var ne giden..işe yaradı sanıyorum..

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
On 21.01.2018 at 16:46, Mert Gülkokan yazdı:

Abi kedilerin tırnakları aracın boyasına zarar veriyor. Arkadaşımın aracınınıj tavanı boydan boya çizikti

Çözüm?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Naftalini yerlere serpmem sonrası gelen giden olmadı 3-4 gündür.. uzun dönem testi sonucunu yazarım. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bizim de arabaların kaputuna çıkıyorlar. Kapalı otopark yok. Sitede açık, ne yapsam bilemedim?

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
2 saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bizim de arabaların kaputuna çıkıyorlar. Kapalı otopark yok. Sitede açık, ne yapsam bilemedim?

Tamamen ısınma amaclı, soguktan korunmak için çıkıyorlar.

Arabayı biraktıgınız yer müsaitse kücük bir kulube kondurun.İçine bir eski kilim yada halı, hatta sağlam koli bile olur.

Arabaya gelmezler bir daha.

Denenmiş ve uygulanmıstır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bugün onca naftaline rağmen yine gelmiş. Hatta sabah garaj kapısını açarken “ne geldin lem evime” der gibi pis pis baka baka gitti usul usul.. 

4D7A0039-39F4-4657-83F2-38F271AB7F53.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...