İçeriğe Yönlendir

Kazada Kiralık Araca Vurma Hak.

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

2017 Ağustos ayında kuzenim İst'dan Giresuna giderken kiralık bir araca arkadan vuruyor, vurduğu araç kiralık bir araçmış, normal tutanak vs tutuluyor herşey tamam, karşı taraf aracını kuzenin sigortasından yaptırmış,buraya kadar sorun yok lakin dün bir tebligat gelmiş icra yazısı,bu kazadan dolayı kiralayıcı firma aracın tamir süresinde geçen tutarı Kuzenden almak için dava fln açmış hiçbirşeyden haberi yokken 900 küsür tl ödemesi gerektiği söyleniyormuş, bu durumda araç sahibi firma bu tutarı sigortadan alması gerekmiyor mu, konu hakkında hiçbir bilgimiz yok bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim.

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Talep mantıklı da, sonuç mantıksız olmuş. Sigortanın bence de karşılaması gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Talep mantıklı da, sonuç mantıksız olmuş. Sigortanın bence de karşılaması gerekirdi.

evet zaten talebe bişey dediğimiz yok ama sonuçta sigorta yaptırılmış araç masrafları karşılamayacaksa nie sigorta yaptırıyoruzki, kazanın olduğu yerde zaten kazasız günü geçmeyen biryer.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İtiraz edilsin. Direk icraya vermesi doğru değil sanki. Önce Asliye Hukuk Mahkemesinde zarara ilişkin tazminat davası açılmalı.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ticari defterleriyle günlük kazancını kanıtlaması gerekir. İcraya verildi ve herhangi bir belge sunulmadı ise günlük kazancı kanıtlar mahiyette icra evrakı elinize ulaştıktan sonra en geç 7 gün içinde itiraz edin icra takibine. Süresinde itraz edilmezse takip kesinleşir, itiraz hakkı kalmaz.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun. Trafik sigortası bu hasarı ödemez.

Teminat dışı kalan haller

https://www.tsb.org.tr/karayollari-motorlu-araclar-zorunlu-mali-sorumluluk-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=1080

789dcbc7c7e151d7a9cbbf8675ee247b.jpg

çok saçma bir kanun, artık kaza yaparken de araba seçicez desenize bu araç kiralık aman yanından dikkatli geçelim vurmayalım yada vurdun ayıkla pirincin taşını, verdiğimiz okadar paraya yazık.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

@Mehmet Ozyurek

Abi bu maddelerde gelir kaybı var ya mesela adam bana arkadan çarptı diyelim. Ben de o gün tam da bir iş sözleşmesi yapmaya gidiyordum. Bu çarpan kişi sebebiyle gidemedim ve gelir kaybına uğradım. Ya da okulda öğretmenim diyelim. Okuldan izin almak zorunda kaldım ve maaşımdan kesinti oldu. vb vb. 

Bu mantıkla bunu da talep edebilir miyim.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention]

Abi bu maddelerde gelir kaybı var ya mesela adam bana arkadan çarptı diyelim. Ben de o gün tam da bir iş sözleşmesi yapmaya gidiyordum. Bu çarpan kişi sebebiyle gidemedim ve gelir kaybına uğradım. Ya da okulda öğretmenim diyelim. Okuldan izin almak zorunda kaldım ve maaşımdan kesinti oldu. vb vb. 

Bu mantıkla bunu da talep edebilir miyim.

İspat edebildiğin her şeyi talep edebilirsin.
Sonuçta bir kaza var. Bir kayıp ve buna sebep olan biri var.
çok saçma bir kanun, artık kaza yaparken de araba seçicez desenize bu araç kiralık aman yanından dikkatli geçelim vurmayalım yada vurdun ayıkla pirincin taşını, verdiğimiz okadar paraya yazık.

Böyle maalesef. Değer kaybını da ödemiyordu yakın zamana kadar. Yasayla kısmen dahil edildi.
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İspat edebildiğin her şeyi talep edebilirsin.
Sonuçta bir kaza var. Bir kayıp ve buna sebep olan biri var.

Böyle maalesef. Değer kaybını da ödemiyordu yakın zamana kadar. Yasayla kısmen dahil edildi.

ohalde bu şartlar altında çok fazla para veriyoruz sigortaya bence,kiralık araçlar da arkalarına yazsınlar kiralık diye de dikkat edelim :) Ayrıca konu bilmeyenler için önemli olduğunu düşünüyorum detaylı bilgilendirme konusu açılabilir.Ayrıca bilgi için teşekkürler abi.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Cem Bey gerekeni söylemiş. Özellikle bu aralar bir şirket temlik sözleşmesi ile kütür kütür kazanç kaybı davası açıyor. İşleri yoğunlaştırdı ?

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Sadece kiralık araçlar değil. Taksi, otobüs, minibüs ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kiralamacılar, kiracıdan da ciddi paralar talep ediyorlar.
Profesyonel olmayan bir firmadan araç kiralamak da çok ciddi cesaret. Kimseye önermeyin.
Çok ciddi taleplerle karşılaşıyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

mehmet abi o zaman kazada yaralanan şahsın çalışmadığı günleri de ödemiyor doğru mu ? kasko da da yok sanırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

mehmet abi o zaman kazada yaralanan şahsın çalışmadığı günleri de ödemiyor doğru mu ? kasko da da yok sanırım

Evet.. hatta bazı durumlarda sgk kusurlu taraftan talep ediyor.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. hatta bazı durumlarda sgk kusurlu taraftan talep ediyor.. 

bana o talep yazısı gelmişti ben sigorta öder diye sallamadım bir sene oldu tekrar gelen birşey olmadı ama nerden takip edebilirim acaba 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Profesyonel olmayan bir firmadan araç kiralamak

adam tükkan bastı duran aracına çarpılmış diye..... tamiri yapanla ne alakası olur demeyeilm, kafaları o kadar

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Normalde yatar parasını kiralayan kişiden alır firmalar karşı taraf kusurlu olsa bile. Siz itiraz edin bu sefer kiralayan kişiden almaya çalışacaklardır. Büyük firmalar harici araç kiralamak akıl işi değil. Hepsi dolandırıcı olmuş. Sizinki yine ufak bir meblağ ne olaylar var bir bilseniz... Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bi musterim iyi bi firmadan kiralik 10 araci var gecen clio lar dan biri zincirleme kaza da kaldi tam 1aydir ikame arac vermediler onu gec kullanan elemandan para istiyorlarmis.

Pasif gormesinler tepene binerler gecen sene benim sirket aracima vurduklarinda ikame arac benzinli geldi 2 saat icinde degistirip sifir polo yu getirip defalarca ozur dilediler

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

meğer bu konu kanayan bir yaraya dönmüş ülkede ,kim kime dum duma,bari adam akıllı şu kiralık araçlara ve diğer hak kayıplarına bi çözüm getirilse de millet diken üstünde oturmaktan kurtulsa.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Ters soru sorayim o zaman ; sirket araclari ile dolasan calisanlar niye bu kadar rahat bir cogu sacma sapan arac kullaniyor,neyine guveniyorlar,nasil olsa sigorta-kasko oduyor mu diyorlar yoksa cok mu cahillerde boyle cesaretliler?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
4 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Ters soru sorayim o zaman ; sirket araclari ile dolasan calisanlar niye bu kadar rahat bir cogu sacma sapan arac kullaniyor,neyine guveniyorlar,nasil olsa sigorta-kasko oduyor mu diyorlar yoksa cok mu cahillerde boyle cesaretliler?

aynen öyle nasıl olsa biz hiçbirşeyle uğraşmıyoruz,şirketin idari işleri var onlar halleder yada nede olsa araçlar kiralık kasko sigorta karşılıyor gibi bir düşünce var mağlesef,inanın bizim şirkette de personellere verilen araçları görseniz aklınız durur,araçlar çöplük gibi, içine girdinmi çöpten pislikten oturacak yer olmuyor, tabi istisnalar var bazıları kendi araçlarından daha iyi bakıyor araçlarına, adamların birde ayda 4 kez araçlarını yıkama hakları var :) hee ama ciddi manada kusurlu olduğunu bi yakalarlarsa öpüyolar çalışanı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Filo kiralama, bu konuştuğumuz oto kiralamacılardan farklı çalışıyor Hocam.. 

Daha ciddi, daha net, daha müşteri memnuniyeti odaklı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...