İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Motor Üflemesi

Serkan Araç

Recommended Posts

Serkan Araç
(düzenlendi)

Merhabalar ,

2006 ford mondeo mk3 dizel otomatık 197 bınde aracımı ılana koymustım. Bugun bırı arabaya bakmaya geldı. Ustasına götürdü. Motor ust yağ koyma yerini açtı ben gaza basınca ordan buhar duman geldıgını motorun uflediğini motorun bitik olabılır dedı. Bu ne kadar doğru bazılarıda bunların ordan üflemesı normal diyor. Aracı satmak ıcınde kararsız kaldım

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başkasına satın.

Ya da elinizde sıcak bi çayla gidin "aaa bu da tütüyor, çay bitik" deyin..

Bu soğukta bilmem kaç yüz derecede çalışan yağın buharsız olmasını mı bekliyor, anlamıyorum ki.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sıfır mazda ile araçlarımı takas ederken de aynısı dediler. Mazda yı çalıştırdım, birkaç dakika sonra ondan da buhar çıkmaya başladı. Dedim bana bozuk araba mı satacaksınız?

• Beğen 7
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Araç
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Başkasına satın.

Ya da elinizde sıcak bi çayla gidin "aaa bu da tütüyor, çay bitik" deyin..

Bu soğukta bilmem kaç yüz derecede çalışan yağın buharsız olmasını mı bekliyor, anlamıyorum ki.

Buda güzel fikir :) bazı ustalarda ordan uflemenın gayet normal olduğunu söyledı. Aracda ben hiç sorun yaşamadım su zamana kadar

2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sıfır mazda ile araçlarımı takas ederken de aynısı dediler. Mazda yı çalıştırdım, birkaç dakika sonra ondan da buhar çıkmaya başladı. Dedim bana bozuk araba mı satacaksınız?

Anladığım kadarıyla bu normal bısey yanı. Gaza basıtorum yanı ordan buhar çıkıyor ustten yag doldurma yerinden adamlar hemen motor ufluyor masraf cıkar duserız fiyattan dıyorlar . BUda ılk aracım pek araçdan anlamıyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1978 de röno motorunda teşhis yöntemi olabilir, 2018 de olmaz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sakın ha o tuzağa düşmeyin. Km bir üfleme iki.

Ritmik üfleme olmadığı sürece sıkıntı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
42 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

:rofl: ama neden orada değildik

Yorum bağlantısı
Serkan Araç
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sakın ha o tuzağa düşmeyin. Km bir üfleme iki.

Ritmik üfleme olmadığı sürece sıkıntı yok

Benım ılk arabam bu belkıde anlamadıfım ıcın benı kandırmaya calısıyorlar. Bırde bugun hava yagmurlu sogukdu. Gaza bas dıyor basıyorım basınca daha cok hava cıkıyor ordan ufluyor dıyor arac motor bıtmıs olabılır dıyor. Yag falan atmıyor ama ki motorda sıcakdı yanı hararet tam ortadaydı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boşverin başkasına nasipmiş satış veya usta kendi arabasında aynı testi yapsın diye teklif yapın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
:rofl: ama neden orada değildik
Dilek yıkıldı gülmekten
Benım ılk arabam bu belkıde anlamadıfım ıcın benı kandırmaya calısıyorlar. Bırde bugun hava yagmurlu sogukdu. Gaza bas dıyor basıyorım basınca daha cok hava cıkıyor ordan ufluyor dıyor arac motor bıtmıs olabılır dıyor. Yag falan atmıyor ama ki motorda sıcakdı yanı hararet tam ortadaydı.
Sövecem olmayacak. Adi herifler. Vaktinde boya km ve motor üfleme yalanları ile milleti dolandırdılar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Araç
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dilek yıkıldı gülmekten Sövecem olmayacak. Adi herifler. Vaktinde boya km ve motor üfleme yalanları ile milleti dolandırdılar.

Bende mondeomu satıp kucuk hatchbak bır araç alacaktım ama fiesta gibi mesela hemde az yakan satmasammı dıye dusunuyorum sımdıde :D bı kararsız kaldım bu araç bıraz cok yakıyor ama . Yanı baska bırıne sordugumda 6 7 lıtre yakıyor benım aracım dıyınce benım moralım bozuluyor acıkcası? acaba onlardamı yalan :D 25 kurus 30 kurus yakıyor dıyorlar. Suan zamlardan sonra aracım 50 kurus gıbı yakıyor dizel otomatık

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Aracım şu kadar yakıyor derken yol bilgisayarında yazan ortalama hızı da yazarsanız yorum yapabiliriz.

Ayrıca yağ doldurma kapağından her motor üfler. ne bekliyolar anlamıyom ki.

Yorum bağlantısı
Serkan Araç
(düzenlendi)
2 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Aracım şu kadar yakıyor derken yol bilgisayarında yazan ortalama hızı da yazarsanız yorum yapabiliriz.

Ayrıca yağ doldurma kapağından her motor üfler. ne bekliyolar anlamıyom ki.

Yol bılgısayarında suan 10.9 yazıyor oturdugum yerde yokuş çok ve genelde kısa mesafe kullanıyorum. Normalmı sızcede

tarihinde Serkan Araç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
1 dakika önce, Serkan Araç yazdı:

Yol bılgısayarında suan 10.9 yazıyor oturdugum yerde yokuş çok ve genelde kısa mesafe kullanıyorum. Normalmı sızcede

Trafik varsa 10 litreye kadar normal. Yol bilgisayarından ortalama hıza bakın.

Ben her gün 9 km gidiş 9 km geliş düz yol 7.2 lt

Yorum bağlantısı
Serkan Araç

7 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Trafik varsa 10 litreye kadar normal. Yol bilgisayarından ortalama hıza bakın.

Ben her gün 9 km gidiş 9 km geliş düz yol 7.2 lt

Duz vitesmi sizin ? Bıde benım aracın km sıfırlama ve yol bılgısayarı 0lama tusu  calısmıyor. O pım bozuk galiba. Bı adam o ekranın ısıklarını düzelteyim derken orayı bozmuş . O pim ı kimler yapar acaba malıyetlımı? Yada parçasınu nerde bulabilirim. Tuşa basınca sıfırlamıyor

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
43 dakika önce, Serkan Araç yazdı:

Duz vitesmi sizin ? Bıde benım aracın km sıfırlama ve yol bılgısayarı 0lama tusu  calısmıyor. O pım bozuk galiba. Bı adam o ekranın ısıklarını düzelteyim derken orayı bozmuş . O pim ı kimler yapar acaba malıyetlımı? Yada parçasınu nerde bulabilirim. Tuşa basınca sıfırlamıyor

Otomatik.

Pim değil içteki buton bozulmuştur. Göstergeyi komple sökmek gerekebilir. Ancak bildiğim kadarıyla gösterge sigortasını da söküp takarsanız herşey sıfırlanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Araç
19 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Otomatik.

Pim değil içteki buton bozulmuştur. Göstergeyi komple sökmek gerekebilir. Ancak bildiğim kadarıyla gösterge sigortasını da söküp takarsanız herşey sıfırlanır.

Tekrar merhaba, yakıt tüketimi 11 lıtre gozukutor ortalama hız 9 normal mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Serkan Araç yazdı:

Tekrar merhaba, yakıt tüketimi 11 lıtre gozukutor ortalama hız 9 normal mi?

Diğer konuya da yazdım.. gayet normal.. 9 km ortalama hız ile 12-13 bile görebilirsiniz.. 

Üfleme konusuna gelince,  duyduklarınıza kulak asmayın... 

Arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten. Her araçta aynı durumla karşılaşılır.. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ortalama hızınız 9 km ise arabayla değil herhangi bir engeliniz yoksa yürüyerek gitmenizi tavsiye ederim. Hem spor olur hem ekonomi yaparsınız. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yürüyemez, 9 km hızla 9 gidip 9 geliyormuş.. :) 

Küçük motorlu bir araç daha ekonomik olur.  

Motorsiklet sakat.. 

Bisiklet yolu varsa iyi havalarda bisiklet olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motorsiklet sakat.. 

9 gidip 9 gelen benim abi. :biggrin: 

Arkadaş kaç km gittiğini yazmamış.

Benim ortalama hız 35-38 arası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Araç
21 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

9 gidip 9 gelen benim abi. :biggrin: 

Arkadaş kaç km gittiğini yazmamış.

Benim ortalama hız 35-38 arası.

36 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motorsiklet sakat.. 

Ortalama hızım 9 :D Genelde kısa mesafe kullanıyorum .Araca haftada ıkı gun bınıyorum . Herkes araban cok yakıyor dıyor sınırlerımı bozuyorlar. Meslela ben 50 lirayla 100 km falan anca gıdıyorum . Baska 1.6 1.4 araclarla 50 lıraya 180 200 en az giderim diyorlar. Benımı kandırıyorlar anlamadım. Bende aracı satıp daha kucuk bır araç almayı dusunuyorum. 1.4 dizel fiesta gibi ne yapsam karar veremedım. BU ilk arabam birde otomatık manuele alışmamda zor olur. Yakıt konusunda dogrumu soyluyorlar anlayamadım tabi 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Dizel arabanın en sevmediği işi yapıyorsunuz. Kısa mesafe hem yakıt, hem de motorun kurum bağlamasından ötürü pek uygun değil dizel aracınıza göre. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...