İçeriğe Yönlendir

LPG sistemleri ile ilgili videolar ve blog sayfası

Ercan Balbay

Recommended Posts

Ercan Balbay

Bir süredir LPG sistemleri ile ilgili hobiye başladım:) Tabi burada asıl etken derdimi anlatamadığım LPG servisleri oldu. Kendime bir bağlantı kablosu aldım, internetten araştırmalar filan derken birde baktımki herkes benzer problemden müzdarip. 

Bildiklerimi paylaşmak adına bir blog sayfası ve youtube kanalı açtım. Vakit buldukça bu kanallardan bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Bu başlık altında da lpg ile ilgili konuları tartışabiliriz diye düşün.

Birde AFR ayarı mevzusu var, ona da yakında el atacağım, kendi wideband kitimi arduino ile yapacağım.

Blog sayfası: www.lpgayar.wordpress.com
Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCL7JPirLpi0Iu-LwoiK9oSQ?view_as=subscriber

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Blogtaki aynı içeriği burada paylaşmadığınız sürece, blog ve youtube kanalınızın tanıtımına izin veremeyiz Ercan Bey.. 

Önce lpg bölümüne konular açın, blogtaki yazıları paylaşın. 

Yorum bağlantısı
Ercan Balbay
Blogtaki aynı içeriği burada paylaşmadığınız sürece, blog ve youtube kanalınızın tanıtımına izin veremeyiz Ercan Bey.. 
Önce lpg bölümüne konular açın, blogtaki yazıları paylaşın. 

Mehmet bey selam
Açıkçası talebinizi anlayamadım, tek tek onlarca yazıyı foruma kopyalamayı çok katma değerli olarak göremedim :) merak eden arkadaşlar girip okuyabilirler, sorusu olanlarada bu başlık altından destek olabilirim özellikle brc hakkında.

Amacım hazırladığım sayfaların videoların tanıtımını yapmaktan ziyade maksimum insanla bu bilgileri paylaşabilmek. Eminimki birçok insan için gerekli bilgiler bulunuyordur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Selam Ercan Bey.

Burada bilgi arayan kişinin sizin blog ve youtube kanalına yönlenmesinin bize bir katma değeri yok.

Ticari bir kaygınız var mı yok mu bilemem ancak, prensip gereği, foruma bir katkı sağlamamış kişilerin sitelerine yönlendirme yapmıyoruz.. 

Ayrıca.. bir başlık altında, sorun söyleyelim tarzı konular da bizim formatımıza uygun değil.. 

Bir konu açar, neyin ne olduğunu nasıl yapıldığını neler lazım olduğunu anlatırsınız. Bunu yapmak isteyen kişilerin soruları olur ise anlaşılmayan yerler olursa yardımcı olursunuz.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ercan bey, amaç mümkün olduğunca çok kişinin faydalanması ise, bu forumun 27 bin üyesi var. Her gün üye olmadan girip okuyan binler var.

Yazılarınızı istiyorsanız burada da paylaşabilirsiniz. Ama direk olarak,(bir anlamda) sizin reklamınızı yapmıyoruz.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
11 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ercan bey, amaç mümkün olduğunca çok kişinin faydalanması ise, bu forumun 27 bin üyesi var. Her gün üye olmadan girip okuyan binler var.

Yazılarınızı istiyorsanız burada da paylaşabilirsiniz. Ama direk olarak,(bir anlamda) sizin reklamınızı yapmıyoruz.

Dikkat dikkat  dikkat dikkat uyyy uyyy uuuuiiiyyyyy ... Forumun muhasebecisi yazıyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Balbay

Önder Bey, Mehmet Bey;

Sanırım ilk mesajım yanlış anlaşıldı. Tekrar özetlemek ve ifade etmek istiyorum.

Reklam amacım yok, ticari bir kaygım yok, sektörle uzaktan yakından hiçbir bağım yok. Mesleğim ve işim tamamen farklı ve buralardan gelecek reklam geliri vs ihtiyacım da yok. Bu benim tamamen hobi amacıyla biraz da LPG servislerine kızarak hazırladığım bir çalışma oldu. Açıkçası her mesajı tek tek kopyalayıp buraya aktaracak vaktim yok, ancak sizden bir arkadaş buraya aktarmak isterse içeriği kullanabilir buna bir itirazım olmaz,dediğim gibi buradaki amacım reklam yapmak siteyi hit yapmak değil, insanlarla paylaşım.

LPG sektöründeki problemleri ve insanların memnuniyetsizlikleri biliyorsunuzdur, ne kadar çok kişiye doğru bilgileri yayabilirsek kullanıcılar o kadar bilinçlenecektir.

Yıllardır otomobil forumlarında yazıyorum çiziyorum. Kendime ait renault9 modelleri ile ilgili başka bir blog sayfam ve forum sayfam var. Bugüne kadar 3 milyona yakın insan ziyaret etmiş birşeyler öğrenmiş, faydam dokunmuş bu bana yetiyor. Buradaki 28000 kişi de bu mesaj vasıtası ile bilgilere ulaşabilir.

Eğer siz foruma katkı peşindeyseniz ve katkının sadece forum sayfalarını yazıların eklenmesi olarak görüyorsanız ben size yeterli vakti ayıramam, ayrı ayrı mesaj hazırlayamam. Ne yapabilirim, wideband oksijen sensörünü arduino ile yaptığımda diy kısmına ayrı bir başlık açabilirim yada farklı bir çalışma yaptığımda. Ancak benimde acizane tecrübelerime göre katkı( yıllardır bahsettiğim renault 9 ile ilgili forumun ve blog  sahibiyim) sadece içerik hazırlamakla da olmuyor :)  Konuyu reklam vs gibi algıladıysanız silebilirsiniz, bahsettiğiniz 27bin kişiyi de bu konulardan mahrum edebilirsiniz. Benim açımdan problem değil. Ancak forumun amacı dışına da çıkmış olunmaz mı ?

Son bir acizane tavsiye, keşke önce blogu inceleyip bilgiler için" elinize sağlık güzel bilgiler" deseydiniz ve sonrasında bu yorumu yapsaydınız daha şık olurdu.

Saygı ve sevgiyle

Ercan

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Ercan Balbay yazdı:

Reklam amacım yok, ticari bir kaygım yok, sektörle uzaktan yakından hiçbir bağım yok. Mesleğim ve işim tamamen farklı ve buralardan gelecek reklam geliri vs ihtiyacım da yok. Bu benim tamamen hobi amacıyla biraz da LPG servislerine kızarak hazırladığım bir çalışma oldu. Açıkçası her mesajı tek tek kopyalayıp buraya aktaracak vaktim yok, ancak sizden bir arkadaş buraya aktarmak isterse içeriği kullanabilir buna bir itirazım olmaz,dediğim gibi buradaki amacım reklam yapmak siteyi hit yapmak değil, insanlarla paylaşım.

Bu tarz, gelip bir merhaba demeden kendini tanıtmadan, forum çok güzelmiş, elinize sağlık demeden, ben şöyle bir şey yaptım diyenlerin % 90'ı reklam amaçlı geldiği için siz % 100 iyi niyetle gelmiş olsanız bile, geri kalan % 90 için örnek teşkil eder Ercan Bey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu tarz, gelip bir merhaba demeden kendini tanıtmadan, forum çok güzelmiş, elinize sağlık demeden, ben şöyle bir şey yaptım diyenlerin % 90'ı reklam amaçlı geldiği için siz % 100 iyi niyetle gelmiş olsanız bile, geri kalan % 90 için örnek teşkil eder Ercan Bey. 

Mehmet Bey bence Ercan Bey için fevri davranıp reklam yapıyor diye hemen itham etmeyelim. Blogunu inceledim. Bir şeyleri düzeltmeyi , insanlara faydalı olmaya çalışıyor gibi geldi. Gayretli bir arkadaş. Gücendirip, arkadaşı kaçırmayalım. Forum kurallarına uymak şartı ile arkadaştan LPG ile ilgili tecrübelerinden faydalanalım derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
47 dakika önce, Fatih Emre yazdı:

Forum kurallarına uymak şartı ile arkadaştan LPG ile ilgili tecrübelerinden faydalanalım derim.

Aynen, Ben de yol gösterdim.

Forumda bir şeyler paylaş ki reklamcılardan farkın olsun dedim ama.. vaktim yok dedi :)

Kimsenin niyetini bilemeyiz ki, gördüğümüzle karar vermemiz gerekir. Yukarıda da yazdığım gibi. Her gün birileri gelip aynı şeyi yapıyor. Ben yapılan işi beğendiğim için yol gösterdim. 

Bu durumda reklamcılara örnek teşkil eder maalesef. Önüne gelen ben şu kanalı kurdum bu bloğu kurdum der gelir.

Ayrıca, sorun söyleyim olmaz bizim forumumuzda, bir tane dahi örneği olmadı hiç. Herkes ne biliyorsa paylaşır, paylaşılan yetersiz gelirse soru sorulur. 

Bu kuralı da değiştiremem. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...