İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Rezistanslı Ön Cam Değişimi

İlyas Demirbaş

Recommended Posts

İlyas Demirbaş

Aracımın ön camı değişmem gerek rezistanslı ön cam yan sanayi taksam bir sorun olur mu? Arıza lambası filan yakarmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza lambası yakmaz.
Ömrü orijinale göre kısa olabilir. Olanları gördüm.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yan Sanayi cam takılacağı vakit, camın sağ ve sol besleme uçlarına voltaj hattına seri yüksek amperi olan diod bağlayın. Ömrü araba ömürü kadar olacaktır

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yan Sanayi cam takılacağı vakit, camın sağ ve sol besleme uçlarına voltaj hattına seri yüksek amperi olan diod bağlayın. Ömrü araba ömürü kadar olacaktır

Bunu camı takanlar yapmaz mı ben extradan nasıl yapacam cam takılırkenmi bunu yapacam yada sonradan yapabilirmiyim..

8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza lambası yakmaz.
Ömrü orijinale göre kısa olabilir. Olanları gördüm.

Neden ömrü kısa olsun ki sonuçda cama taş gelmedikden sonra yada herhangi bi cisim çarpmadıkdan sonra camı ne etkilerki.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kısa ömürden kasıt rezistansın ömrü olsa gerek, camın değil...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Orijinalden şaşmayın.

Rakamsal far çok mu, veya rezistans görünümü. Kılcal tellerin vs. Bizde de var. ( -5-30 arasında çalışan forkliflerin )  Oem ile aralarında 5 kat fark oluyor.

Bir saat önce, İlyas Demirbaş yazdı:

Bunu camı takanlar yapmaz mı ben extradan nasıl yapacam cam takılırkenmi bunu yapacam yada sonradan yapabilirmiyim..

Neden ömrü kısa olsun ki sonuçda cama taş gelmedikden sonra yada herhangi bi cisim çarpmadıkdan sonra camı ne etkilerki.

Elektrik bilgisini ilmen bilen yapabilir. Yada cam takıldıktan sonra enerji kabloları el girecek yerde ise tarif ederiz. Sizde takarsınız

Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Rakamsal far çok mu, veya rezistans görünümü. Kılcal tellerin vs. Bizde de var. ( -5-30 arasında çalışan forkliflerin )  Oem ile aralarında 5 kat fark oluyor.

Oem Ford logolularda kalite ve performans farkı var. Fiyat konusunu ise hallice araştırmak lazım yerli ticarilerin transit kurye vs. ısıtmalı camlarını Otosan Şişecam’a ürettiriyor. Tahminimce 2-3 kat fark vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet camın değil. Rezistansın ömrünü kast etmiştim.
3 kasa mondeoda. Orijinal 1600 lira idi.
Bulamadığım için 800 liraya yan sanayi taktırmıştım. İkinci yıldan sonra yeterli ısıtmayı yapamadığını görmüştüm.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Aslında benim için rezistans o kadar önemli değil çünkü Adana da buzlanma sorunu pek olmuyor ama orjinalliğini fazla bozmak istemiyorum. Rezistanız takılınca arıza lambası yanar tahminim oda beni rahatsız eder.

30 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Oem Ford logolularda kalite ve performans farkı var. Fiyat konusunu ise hallice araştırmak lazım yerli ticarilerin transit kurye vs. ısıtmalı camlarını Otosan Şişecam’a ürettiriyor. Tahminimce 2-3 kat fark vardır.

OEM ürünü nerelerden araştırabilirizki yad a bildiğiniz bir site yada adres varmı?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Oem cam parasina kasko yapin , cami kaskodan değiştirin böylece hem caminiz değişsin hemde kaskonuz olsun 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Oem cam parasina kasko yapin , cami kaskodan değiştirin böylece hem caminiz değişsin hemde kaskonuz olsun 

Böyle bir yol mümkün olsa da etik olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Önder abi arabayi pert edip kasko yaptirip parasini al demedim :) zaten ücretsiz cam klozu var . Kaskonun insanlara yaptıkları şeylerin yanında bu cam değiştirme etik kalır, 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ücretsiz cam klozu var ve evet kasko bunun için de belli bir miktar prim alıyordur en başta. Ama bunun teminatı, araç kaskolandıktan sonra camın değişmesi gerekirse değiştirmek.

Sigorta şirketleri de birer ticari firma, asıl amacı kazanç sağlamak. Hayrına bizim camımızı değiştirmek değil. Sigorta şirketlerinin yaptıkları ayrı bir konuda konuşulabilir.

Dileyen dilediği yolu seçer tabi ama hak hukuk gözetmek gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
48 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Önder abi arabayi pert edip kasko yaptirip parasini al demedim :) zaten ücretsiz cam klozu var . Kaskonun insanlara yaptıkları şeylerin yanında bu cam değiştirme etik kalır, 

Pert ettikten sonra kasko yaptırıp hasar bedeli almaktan farkı yok bunun Tuna

Kasko yapılmadan önce oluşan her hasar, daha sonra yapılan kaskodan alınırsa.. Bunun adı kısa ve net, hırsızlıktır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Arıza lambası yanmaz.

Rezistansız cam takıncadamı arıza lambası yanmaz.Bu konuda eminmisiniz. 

3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko yapılmadan önce oluşan her hasar, daha sonra yapılan kaskodan alınırsa.. Bunun adı kısa ve net, hırsızlıktır. 

Kasko üzerinden bir çözüm düşünmüyorum daha önce de bu fikri verenler oldu ama bana da etik gelmediği için böyle bir düşüncem yok zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Zaten kaskoyu cam parasindan fazlasina yaptiricaksin , bir nevi al gulum ver gulum , cam ile araba parasi ayni kefeye konmasa gerek ? Hasarin büyük olur o hırsızlığa girer haklısın ama cam icin aynı düşüncede değilim 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gem modülü cam rezistansının sağlam olup olmadığı hakkında da sürücüye bilgi veriyor ise şapkam çıkarırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zaten kaskoyu cam parasindan fazlasina yaptiricaksin , bir nevi al gulum ver gulum , cam ile araba parasi ayni kefeye konmasa gerek ? Hasarin büyük olur o hırsızlığa girer haklısın ama cam icin aynı düşüncede değilim 

Kasko yapılmadan önce oluşan civata hasarını bile kaskodan alsan hırsızlıktır.

Kaza olursa diye yapılıyor kasko, şirket de kaza olmaz belki diye 100 bin liralık aracı 1000 liraya kaskoluyor.

Sigorta bir paylaşımdır.

100 bin kişi para öder. Ortadaki paradan 10 bin kişi hasar alır.

10 bin kişinin aldığı hasarlar bir sonraki ay ödeme yapan 100 bin kişiye bölünür.

Yani. Usulsüz bir cam değişimi ile 100 bin kişinin primi olumsuz etkilenir ve o 100 bin kişiden helallik almak gerekir.

Rezistansız cam takıncadamı arıza lambası yanmaz.Bu konuda eminmisiniz. 

Söz konusu araç mondeo ise Yakmaz.

Başka markaları bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
5 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Gem modülü cam rezistansının sağlam olup olmadığı hakkında da sürücüye bilgi veriyor ise şapkam çıkarırım

Wv olsa bi ihtimal ama değil.

6 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Bu şekilde yönlendirmeniz doğru değil Mehmet bey açıklamış konuya bu yönüyle bakmamız lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Kasko yapılmadan önce oluşan civata hasarını bile kaskodan alsan hırsızlıktır.

Kaza olursa diye yapılıyor kasko, şirket de kaza olmaz belki diye 100 bin liralık aracı 1000 liraya kaskoluyor.

Sigorta bir paylaşımdır.

100 bin kişi para öder. Ortadaki paradan 10 bin kişi hasar alır.

10 bin kişinin aldığı hasarlar bir sonraki ay ödeme yapan 100 bin kişiye bölünür.

Yani. Usulsüz bir cam değişimi ile 100 bin kişinin primi olumsuz etkilenir ve o 100 bin kişiden helallik almak gerekir.

Söz konusu araç mondeo ise Yakmaz.

Başka markaları bilmiyorum.

Araç mondeo 2011 selective yakmayacağı konusunda eminmisiniz. çünkü aradaki fiyat farkı 2 katdan fazla daha önce de dediğim gibi adanada çok ihtiyaç olmuyor. boşuna o kadar fark ödemek gereksiz gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sökün soketini rezistansın deneyin. Kafanızda soru işareti kalmasın madem öyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İki tarafında iki tane soket var.
Yada sigortasını sökün. :)

Araç mondeo 2011 selective yakmayacağı konusunda eminmisiniz.

Valla üçtür aynı şekilde söylüyorsunuz.
Biz de bildiğimizi söylüyoruz.
Bu güne kadar böyle bir arıza kodu ne duyduk ne gördük.

Çekin fişini. Isıtmasız cam takmış gibi olacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...