İçeriğe Yönlendir

Oto Danışma

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi
(düzenlendi)

Değerli arkadaşlar bir yerden bir toplu para geldi. (14-15 bin tl) Bu toplu parayı değerlendirmek için;
1- 3 yada 5 kapı bir hb araba alıp işe git geldemi kullansam
2- Merco klasik bir tane alıp zevkime mi binsem ?  

İlk düşüncem 3-5 kapılı küçük az yakan bir araç alıp işe gidip gelmekti. Ama tatminkar bir araba bulamayınca hep bulunan araçların hiç biri bana zevk vermiyeceğini anlayınca ben ve oğlumun aşık olduğumuz mercoya gene kafam kaydı... Zaten alırsam bu ilandaki araç gibi toplanmış bir araç alırım. Kışın kapalı garaja çeker, diğer 8-9 ay binerim diyorum... 

nacizane tavsiyeniz ? 

3-5 kapıda :

aşağıdaki ilanlar ;

MAZDA 323 1.5 3 kapı otomatik 

micra 1.3

micra 1.3

Klasik mercoda :

102 motor 230E

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

temiz ve titizlikle toplanmış mersonun anahtarını 20 kağıda verirler anca  diğer türlü tad vermez(sadece kaporta boya yapılsa restore amaçlı çürük giderme vs zaten 25bin tl civarında fiyatı var). ayrıca tek kapı mazdanın yedek parça sorunu var ne bilim ben olsam 2 araç yapacağıma tek araba yaparım.

illaki 2.bir araç düşünülüyor ise ben corsa b yada corsa c derim yeni olsun denilirse tek kapı 1.3palio. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
35 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

1- 3 yada 5 kapı bir hb araba alıp işe git geldemi kullansam
2- Merco klasik bir tane alıp zevkime mi binsem ?  

Konuyu uygun bölüme taşıdım.. 

Birinci aşamayı sen geçmelisin,  işe mi gidip geleceksin, yoksa zevkine mi bineceksin.. Önce bunu bi netleştirmelisin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benzer bir düşüncem var. Şehir içi bineceğim, tabiri caizse pazar arabası niyetine kullanabileceğim 15 bin bütçeli bir araç almak ile almamak arasındayım. Komple boyalı olması (düzgün bir şekilde) benim için çok çok iyi olur. Hem yıllarca boya masrafı etmem hem temiz temiz binerim hemde piyasa algısından dolayı düşük fiyata alabilirim. Tek şartım abs ve klima olması. 1.2 - 1.6 arasında olması, LPG 'li olması ve mümkünse japon olması gibi kriterler belirledim. Baktığım araçlar Palio, Almera, Corolla ve Civic. Almera piyasada çok olmadığından parça sıkıntısı yaşatır gibime geliyor, bilmiyorum.Corolla ve Civic pahalı. Palio ise hem alırken hem de parça olarak ucuz. şehir içi de pratik bir araç. E39 'u da şehir içinde yormak istemiyorum. Uzun yolda ve haftasonları keyifle binerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Bu 1998 opel Tigra'lar nasıl ? Ben askerdeyken bi sürdüydüm çok hoşuma gitmişti o zamanlar :D Fiyatları cazipte

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Emre Öğüt
5 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

c2 de dahil hepsi feleğin çemberinden geçmiş bu araçlar kullanırken keyifte vermez yapacağı isteyeceği masrafları saymıyorum... eski arabanın masrafı bitmez heleki 106 ların kullanıcı kitlesi  belli. c2 gene yeni bir araç ama mazda dayvo parçası zaten yok ya iyi bir 2. araç olsun yada tek araç 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Mercedes parça fiyatları çok pahalı ve işçilik 2 ile çarpılıyor, düşük bütçede inanılmaz yorar. Fiesta tarzı bir araç alsanız kafa rahat olsa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...