İçeriğe Yönlendir

Hoparlör Tavsiyesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Abi; bence en kısa yoldan çözüm ger ne kadar anfi istemiyorum diyorsun ama küçük bir anfi ve jbl compenant süper olacaktır. Hem de teybe zarar vermezsin. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En tel maşa teypler bile 40 watt üstü ses veriyor. Kaliteli hoparlör ile araçta ciddi akustik alınır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok ses ihtiyacım yok. Düzgün tını alayım yeter.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Hoparlör olarak hertz de olur jbl de olur amfi olsa focal de olur morel de olur ama o kapıyla bas almak çok kolay olmaz :) Bas ve doygun ses için aktif bir bas kutusu daha tatminkar olabilir

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

MORELL maxımo serisi :D İmkan varsa tek geçerim ...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

MK3 mondeo'nun sony hoparlörlerini Clarion SRG5733C ile değiştirmiştim, değiştirdikten sonra anladım ki araçta ses anlamında hiçbir şey yokmuş. Ben yüksek seli değil ancak müzikteki en ufak ayrıntıyı bile duymak isterim clarion bu konuda başarılı, ancak çok güçlü bas veya ses vermiyor ama kaliteli ses veriyor. 

Clarion SRG5733C 5×7inç ile ilgili görsel sonucu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de 1 ve 2. Mondeoyu değiştirmiştim. 3. yü hatırlamıyorum.

Bugün hava soğuk. Bu havada kapı sökersem kırarım her yerini. Yarını bekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben de mondeo 5x7 onleri JBL 5x7 ile degistirdim. Gercekten ses kalitesi hissedilir derecede duzeldi.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
16 saat önce, Servet Aydın yazdı:
18 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:
Dayanmaz işte değişek diyorum...

Niyetini bozmuş biri gördüm

Ben bozdum,

Emmi yi de bozmaya çalışıyorum ama adam baha dirençli çıktı,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ona direnç denmez, üşengeç denir. Belirli yaştan sonra olur böyle şeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ona direnç denmez, üşengeç denir. Belirli yaştan sonra olur böyle şeyler

Pl6l25.jpg

Dedim.... daha ne diyim...

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Bence jbl in mid tis takımı ve iyi bir anfi almadan hiçbirşey farketmiyor abi.Ben daha önceki aracımda orjinalleri söküp pioonerr takmıştım hiçbir fark olmadı sonradan arkaya sony anfi sony xplod 1500w woofer ve jbl  mid tiz takımı bağlamıştım.Sadece hoparlöre hiç bulaşma bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Abi kapıyı sökmüşken kapı sacına içerden bitüself benzeri titreşim önleyici çalışma da yapabilirsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Emmim bahar demek arac bakim demek.. temizlik demek arac kontrol demek...parmaklar donmadan arabayla ugrasmak demek...sevgi demek emek demek ??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mehmet abi, sadece kapı içlerine izolasyon yaparak da ses kalitesi artar bkz. fışyon.

Pandizotu ağırlaştırırsan ince bitümlü malzeme kaplayarak ve içine sesin çarpacağı alanı çok olan açık hücreli sünger, elyaf gibi materyaller ile hoparlörü rahatlatırsın. hoparlör ses çıkarırken diaframı titrer bu titreme esnasında bobinin yaptığı ataleti bir noktadan dayanak alarak yapar bu dayanak kapı olur, kapı kendi içinde rezonasa girerse patinaj çekmiş gibi olur. Yani zemini önce hazırlaman gerekir. Kapıya ağr ve yoğun, içerde sesin çarpacağı çok yüzeyli malzeme koyarsan ilk noktadan çözüme başlamış olabilirsin. Tasarımın el kitabında 1. madde satıh olur. Hareketli parçayı iyi bağlamak gerekir bu açıdan düşünmekte fayda var.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hüseyin. Öyle güzel anlattın ki. Yapasım geldi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Fışyonda hoparlör değiştirecektim bu şekilde de iyi performans alınca vaz geçtim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...