İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy Note Fe Fan Edition

Serhan Kaya

Recommended Posts

Serhan Kaya

Google asistanı kilit ekranı açıkken denedim. Öncelikle ayarlardan baktığımda birinci dil olarak türkçe desteği yok. Yani ok google diye hitap edip sonrasında kendiliğinden açılan pencerede bulunan mikrofona türkçe hitap edilince  anlıyor ve isteği yerine getiriyor. Örnek; ok google dedik, google penceresi kendiliğinden açıldı mikrofona bastık ve youtube aç dedik. Youtube u açıyor veya ev ara dedik evi arıyor.

On 01.02.2018 at 00:02, Rıdvan Ergün yazdı:

Güvenlik açığı olmuyor. Ben Galaxy S5 kullanıyorum. Sesimi tanımladım. Okey google dediğimde tuş kilidini açıp dinlemeye başlıyor. Komutu verdiğinizde örneğin “ galeriyi aç” “falancayı ara” bunu yerine getiriyor. Fakat “Okey Google” ile telefonun uyanması için Google Asistan dilini İngilizce yapmak gerekiyor. Türkçe’deyken Okey Google ı anlamıyor. Fakat İngilizce olunca da diğer komutlar karışıyor. Benim öğrenmek istediğim, bu yeni Note Google Asistanda Türkçe’de Okey Google diyerek tuşu killitli telefonu uyandırıyor mu.

Google asistanı kilit ekranı açıkken denedim. Öncelikle ayarlardan baktığımda birinci dil olarak türkçe desteği yok. Yani ok google diye hitap edip sonrasında kendiliğinden açılan pencerede bulunan mikrofona türkçe hitap edilince  anlıyor ve isteği yerine getiriyor. Örnek; ok google dedik, google penceresi kendiliğinden açıldı mikrofona bastık ve youtube aç dedik. Youtube u açıyor veya ev ara dedik evi arıyor.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka
(düzenlendi)

Ayarlarda Google kısmı var. Orada Arama altında Ses seçeneği altında ''OK Google'' Algılama altında ayarları bulunmaktadır.

1JdjyD.jpg

tarihinde Tuluhan Şıpka tarafından düzenlendi
Duzeltme
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
11 saat önce, Tuluhan Şıpka yazdı:

Ayarlarda Google kısmı var. Orada Arama altında Ses seçeneği altında ''OK Google'' Algılama altında ayarları bulunmaktadır.

1JdjyD.jpg

Evet aynen böyle oluyor,"OK Google" komutuyla telefonun uyanıp cevap vermesi için İngilizce dil seçeneğini açmak gerekiyor. Fakat sonraki komutları Türkçe vermek gerektiğinden Türkçe dil seçeneğini de açık tutmak gerekiyor.

Bu durumda Ok Google diye seslenince telefon açılıp komut bekliyor. Fakat Türkçe komut verdiğinizde bazen Türkçe olarak anlıyor, bazen söylediğiniz sözü İngilizce olarak algılayıp bambaşka bir arama yapıyor.

Mesela "Ayran" diyorsunuz " I run" olarak çeviriyor :D:D

Benim telefonum Samsung Galaxy S5. Note Fe de sanıyorum aynı dertten muzdarip olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Rıdvan Ergün

Fiyatı artık düşmez oldu.

Bizim burada Migros'un vitrininde bir tane siyah durup duruyor. Gelip geçerken gözümü alamıyorum.  Tam karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Fiyatı artık düşmez oldu.
Bizim burada Migros'un vitrininde bir tane siyah durup duruyor. Gelip geçerken gözümü alamıyorum.  Tam karar veremedim.
Şuan hb de 2200 tl
eaf948a40afc4d24cd0b6e7ab6b0879a.jpg
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

2200 böyle bir telefon için çok çok uygun bir fiyat. Yaklaşık 25 gündür kullaniyorum kesinlikle üzmez.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Serkan Bey Migros fiyatı da böyle. Ama iki ay içinde 2.500'lerden geldiği için "belki düşer" beklentisi oluyor insanda. :D

Forumlarda okuyorum, kullanıcı memnuniyeti çok üst düzeyde.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Benim kullanım alışkanlıklarıma göre telefon note serisi ve diğerleri diye ikiye ayrılır. :)

4 - 5 bin liraya satılan telefonları düşününce 2200 TL ye bedava sayılır. Zaten o telefonlarla note ile yaptığınızın yarısını bile yapamazsınız. Kameraları da efsane zaten.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Rıdvan Ergün

Konuyu hortlatayım  Fan edition telefonunu satmak isteyen varsa talibim. çiziksiz ve pili cortlamamış ise...  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...