İçeriğe Yönlendir

İptal Edilmeyen Kasko ve Bu Süreçte Oluşan Hasar

Fatih Kaplan

Recommended Posts

Fatih Kaplan

Nenemin üstüne engelli aracı aldık nenem 3 kasımda vefat etti, biz kaskoyu 1 ay boyunca iptal ettirmeye calıştık kaskoyu annemin üstüne yapıcaktık trafik sigortayı annemin üstüne ve ruhsatı annemin üstüne geçirdik fakat kaskoyu hala iptal etmediler o sürede, bende 14 aralıkta kaza yaptim kaskolu arabayla servise verdik eksper onayı felan çıktı araba yapıldı fakat ak sigorta bu kez çıkan hasara red vermiş bizim iptal başvurumuzdan 2 ay sonrada ölen nenemin kaskosunu iptal etmişler ne yapmam gerekiyor bunların yaptiği düzenbazlık değilmi ak sigortadaki dosyayı kapatan insan bana hasarın ödenir bişey olmaz dedi ama dosyayı kapatmak için başka birine yollamış o ..... da red onayı vermiş, üstelik bizim kasko iptal etmediler 1 ay boyunca ölmüş kadının kaskosu vardı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kasko iptal olmuştur size bilgi yanlış anlatılmış. araç intikal ile anneize geçtiği gün yeni kasko yapılmalı idi. . nenenizin adına olan poliçe bu hasarı ödemez. servis dosyayı açarken bile uyarmalı idi. ruhsat ismi ile örtüpşmeyen poliçeye dosya açılamaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
(düzenlendi)
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kasko iptal olmuştur size bilgi yanlış anlatılmış. araç intikal ile anneize geçtiği gün yeni kasko yapılmalı idi. . nenenizin adına olan poliçe bu hasarı ödemez. servis dosyayı açarken bile uyarmalı idi. ruhsat ismi ile örtüpşmeyen poliçeye dosya açılamaz.

Abicim işte biz iptal etmeye çalıştık kadın ölünce fakat parayıgeri ödememek için iptal etmediler şimdide bize sıkıntı çıkarıyolar onlarca ses kaydı mail var kadın öldükten sonraki günlerde iptal edilmesi için dilekçeler fakat yapmadılar.  Ayrıca eksper onay verdi araç yapıldı eksperinde onay vermemesi gerekmezmiydi dosya nasıl açıldı o halde? 

tarihinde Fatih Kaplan tarafından düzenlendi
Ek bilgi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iptalde ilam vs. belge beklenmiş olabilir ancak siz araç intikali ile yeni kasko yapacaktınız, daha sonraki günlerde iptalden doğan geri ödemeniz var ise onu zaten öderlerdi zaman geçse bile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru bilgi.

Yeniyi yapmak için iptali beklememeliydiniz.

Geçmiş olsun.

Ödenmez bu hasar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Doğru bilgi.

Geçmiş olsun.

Ödenmez bu hasar

İşte biz ruhsatı geçirdiğimizde bile iptal etmediler abicim biz onlarca maille telefon görüşmeleriyle iptal etmek istedik ama yapmadılar, hasar ödenir diyolardı red geldi ak sigorta

iptalde ilam vs. belge beklenmiş olabilir ancak siz araç intikali ile yeni kasko yapacaktınız, daha sonraki günlerde iptalden doğan geri ödemeniz var ise onu zaten öderlerdi zaman geçse bile.

Sigorta tahkim kurumu bu sorunu çözer mi?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Doğru bilgi.

Geçmiş olsun.

Ödenmez bu hasar

Mehmet bey birşey soracam aracın kaskosu devam ederken başka firma bir daha kasko yapabilirmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey birşey soracam aracın kaskosu devam ederken başka firma bir daha kasko yapabilirmi

Tabi ki yapabilir.

Ki bu durumda aracın kaskosu var sayılmaz zaten. Araç el değiştirmiş.

Eski sahibinin poliçeyi iptal edip etmediği yeni sahibi ve yeni poliçeyi bağlamaz.

Kasko araca değil sahibine yapılır Fatih Bey.

Ak sigorta lütuf ödemesi yaparsa yapar. Ki bence yapmaz. Onun dışında teknik olarak hiç bir kurul yaptırım uygulayamaz bu duruma.

Araç el değiştirmiş.

İptal bir şekilde geriye dönük yapılırdı.

Onu beklemek yanlış olmuş.

Peki acenteniz ne diyor bu duruma.

İptal neden yapılmamış. ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tabi ki yapabilir.

Ki bu durumda aracın kaskosu var sayılmaz zaten. Araç el değiştirmiş.

Eski sahibinin poliçeyi iptal edip etmediği yeni sahibi ve yeni poliçeyi bağlamaz.

Kasko araca değil sahibine yapılır Fatih Bey.

Ak sigorta lütuf ödemesi yaparsa yapar. Ki bence yapmaz. Onun dışında teknik olarak hiç bir kurul yaptırım uygulayamaz bu duruma.

Araç el değiştirmiş.

İptal bir şekilde geriye dönük yapılırdı.

Onu beklemek yanlış olmuş.

Peki acenteniz ne diyor bu duruma.

İptal neden yapılmamış. ?

Acenta kadın öldükten 2 ay sonra iptal etti zamanında yapsaydı bizim onlarca dilekçemize böyle başımız agrımazdı onlarda yanıt vermiyo abicim bana yol göster onların ağzı gibi konuşma lütfen genel müdürlükteki insan bile ödenir hasarınız dedi ama başkasına yollamış dosyayı kapatması için, aracı zor bela aldık bi kaskonun üstüne parayı nerden çıkarıp yapsaydık abi, bizi magdur ettiler aksigorta

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla onların ağzı ile konuşmuyorum.

Acenten olsaydım. Ruhsatın çıktığı gün yada vefatı duyduğum gün poliçeni iptal eder, yeni poliçeni de yapardım.

İptal edemiyor muyum. Yeniyi yapardım önce sonra eskinin iptali ile uğraşırdım.

Bilirim ki. Araç el değiştirdiği an poliçe hükümsüz kalır.

Size bu hasar ödenir diyen sizinle muhatap olmak istememiş.

Bir suçlu arıyorsanız. Bu olayın suçlusu Ak sigorta değildir. yeni poliçeyi yapmak için eski poliçenin iptalini bekleyen kimse o dur suçlu. (Ak sigorta ile hiç bir bir bağım yoktur. Allianz acentesiyim)

Çözüm arıyorsanız, dava açın. Ama kazanacağınızı sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Fatih Kaplan yazdı:

sizi haksız olarak sonuçlandırır. çok alengirli bir hadise değil. bu hasar ile ilgili size öder öder diyen kim?

Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan

sizi haksız olarak sonuçlandırır. çok alengirli bir hadise değil. bu hasar ile ilgili size öder öder diyen kim?

Ak sigorta genel müdürlüğündeki dosyaya bakan kişi, mesaisi bittiği için dosyayı başkasına yönlendirdi bana 16:55 de arayıp 15 dk içinde onaylanır gidip arabanı alırsın dedi fakat red çıktı sistemde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 dakika önce, Fatih Kaplan yazdı:

Ak sigorta genel müdürlüğündeki dosyaya bakan kişi, mesaisi bittiği için dosyayı başkasına yönlendirdi bana 16:55 de arayıp 15 dk içinde onaylanır gidip arabanı alırsın dedi fakat red çıktı sistemde

vefat eden birisi bankadan parasını alabilir mi dedi yani sigorta da çaışan bir hasar sorumlusu? 14 aralıkta ruhsat kimin adına idi kaza olduğunda?

Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

vefat eden birisi bankadan parasını alabilir mi dedi yani sigorta da çaışan bir hasar sorumlusu? 14 aralıkta ruhsat kimin adına idi kaza olduğunda?

Kaza olduğunda annemin üstündeydi ruhsat, vefat edende anneannem vefat ettiği tarihlerde iptal etmediler kaskoyu abi o kadar dilekçe mail felan verip atmamıza ragmen

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

serviste dosyayı açan bile isimleri görüp uyarmamış, acenta zaten bayağı kayıp gibi olay içinde.. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

serviste dosyayı açan bile isimleri görüp uyarmamış, acenta zaten bayağı kayıp gibi olay içinde.. geçmiş olsun.

Çağlar bey servis bilemez sanırım arac sahibinin vefat ettiğini kaskosu sistemde goründüğünden işlem yapmıştır 

Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
17 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Çağlar bey servis bilemez sanırım arac sahibinin vefat ettiğini kaskosu sistemde goründüğünden işlem yapmıştır 

Serviste acentada biliyodu, işin garibi eksperde aracın yapılması için onay verdi ekspere bile ölüm raporu yolladım, bu işlerde kim böyle antin kuntin kurnazlığa gidiyosa Allâh sorsun hesabını onlara 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko ile ruhsatın farklı isimlere ait olduğunu görür ama.

Bence. Acente, servis, eksper, dosya sorumlusu. Hepsi de bilgisizce yürümüş.
Ancak hukuk servisini geçememişler.
Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şimdi miraşçısı sayılmıyomuyuz bizler kaskonunda bazı sitelerde mirasçı yazıyo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 dakika önce, Fatih Kaplan yazdı:

Şimdi miraşçısı sayılmıyomuyuz bizler kaskonunda bazı sitelerde mirasçı yazıyo

hak sahibsiniz ancak vefat öncesi hak ediş var ise. ayrıca, zaten mantık yürütelim: kasko ödeme yapsa, poliçedeki ismin ibanına yapacak.  vefat sonrası nasıl oalcaktı.

6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

günü kurtarmışlar başlarından savmışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kazadan sonra vefat olsa mirasçı olurdunuz.

Yinede konu hukuğa yakın.

Hukukçularla görüştünüz mü. Ne diyorlar. ?

Yorum bağlantısı
Fatih Kaplan
33 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kazadan sonra vefat olsa mirasçı olurdunuz.

Yinede konu hukuğa yakın.

Hukukçularla görüştünüz mü. Ne diyorlar. ?

Sigorta tahkim kurumundan hukukçu birini bulacağız bana ödenir denen insanın yanınada gideceğim ihmal söz konusu zamanında iptal olsa anneme geçse yeni kasko bu durumda hiç sıkıntı olmazdı bakalım abi sağolun 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sigorta tahkim kurumundan hukukçu birini bulacağız bana ödenir denen insanın yanınada gideceğim ihmal söz konusu zamanında iptal olsa anneme geçse yeni kasko bu durumda hiç sıkıntı olmazdı bakalım abi sağolun 

Kasko annenize geçmezdi ki ?
Anneniz adına ruhsat çıkınca yeni kasko yapılacaktı.
Bence baştan beri yanlış yönlendirilmişsiniz. Yada yanlış bilgi verilmiş size.

Yine de hukukçularla görüşün.
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Tahkim direkt red eder, tahkime konu bir olay değil bu. Ayrıca tahkim dosyası alehe sonuçlanırsa tüm masrafları siz ödersiniz. Poliçenin iptal sürecinin uzaması ayrı bir konu, iptal ettirmeye çalıştığınız poliçeden hasar talep etmeniz apayrı bir konu. Sigortalının araç üzerindeki hak sahipliği bitmiş. Hukuki tarafta da yapılacak birşey yok, ne yazik ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
4 saat önce, Fatih Kaplan yazdı:

zamanında iptal olsa anneme geçse

Burada yanlış bi algı var sanırım. Ruhsat sahibi değişince derhal kasko yapılması lazımdı. Eski kasko yeni sahibine geçmez.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...