İçeriğe Yönlendir

Araba alacağım, 3 Araç Hakkında Yorum

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Ahmet Kaleli
Oğuzhan Alp

Corolla'yı benzinli alacaksanız otomatik alın. Bizde otomatik var. Kullanımı çok rahat. Lpg de taktırdık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Oğuzhan kardeş yorumun için teşekkür ederim.Evet kullanımı rahattır.Ancak takdir edersin ki ben vites topuzunu ellemeden araba kullandığımı anlamıyorum.

Alacağım araba benzinli, lpglide olabilir ve manuel vites olacak.1.4 veya 1.6 hacimli motor olmasına dikkat ediyorum.Yukarıdaki üç araçtan birini yada muadilini alacağım...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

Konya merkezden araç bulursanız gider gösteririm, ilçeler için maalesef yardımcı olamam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
47 dakika önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Forumdaşlarım bu üç araba hakkında yorum, fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Araç danışma bölümüne taşıdım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Sağolasın Mehmet Abi.Abdurrahman kardeşim Allah razı olsun.Nasip Konya denk gelirse sana ulaşırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ahmet; Astra j süperb i almadan önce çok araştırdığım bir araç oldu. 1.4T her kimle konuştuysam sınıfta kaldı. Yakıtın yüksekliği lpg ye uyum olsa da çelşk sübap gereksinimi vs. Benim tercihim focustan yana. Ancak leon gibi bir arabayı da kriterlerine alabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Murat abi tavsiyeni okudum.Teşekkür ederim.Malum parayı hanımdan alacağız.Bu üç marka birazda onun tercihi.Astra-Focus-Corolla.

Sana katılıyorum yakıtı 1.4 T lerin focus ve corollaya göre biraz fazla.Şimdilik focus diğer ikisine göre 1-0-0 önde...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Corolla; iç mekan genişliği sebebiyle benim tavsiyem olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

astra 1,4 turbo  manuel versiyonun kuzenim kullanıyor yakıta dayanamadı daha 5000 km olmadan aracın garantisini bozma pahasına lpg taktırdı. ancak istediği verimi bir türlü alamadı sürekli tüp ile ilgili sıkıntılar yaşadı ve halan daha yaşıyor. neden değiştirmiyor konusun da bende anlam veremiyorum ancak üste para koyup sıfır alma şansı bu aralar yok. ikinci elde daha fazla sorun yaşayabilirim diyor bu en azında bildiğim araç diyor ve binmeye devam ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

İllaki 3 arabadan 1 i diyorsanız Focus en ideali görünüyor. Astra j hatchback ve 1.4T olmasına kanmayın öyle çok seri bir araç değil yakıtı da 1.4 e göre fazla. Artısı cosmo pk doluluğu.
Corolla; yanlarda sürtme var, ön konsol uçurum gibi dik ve akılalmaz derecede kullanışsız, fiyatı diğer 2 araca göre yüksek ve en üst pk değil.
Focus; sedan ve diri bir araç style pk size yeterli donanımı verir ikinci eli kuvvetli lpg ye uyumlu motor lpg ile yakıtı az yakar. Tek kusuru yol sesi bence.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
(düzenlendi)

Serhan kardeşim (devrem-1980) focusun ses yalıtımı için bildiğin veya yapılabilecek bir şey var mı?

Focus : 2

Corolla :1

Astra :0

Mehmet abi daha önce üç araç içinde araştırma yaptım.Dediğin problemlerle karşılaşan da var.Yakıt konusu problemli gözüküyor.

tarihinde Ahmet Kaleli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

1,4T kullanıcısı olarak yakıtı fazla ama gidişinde focusa, corollaya toz attırır... 3 araç içinde benim tercihim focus olur. Hayırlı olsun...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Araba olarak Focus ama satıcı galeri olunca hep bir acaba diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
(düzenlendi)

Erkut kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim.Zaten Allah nasip ederse şubat 15 ten sonra alacağım.Bu tavsiyelerinizi ciddiye alıyorum ve ona göre karar vereceğim.1.4T kullanıcısı focus diyorsa başka söze gerek yok herhalde :)

Focus : 4 

Corolla : 1

Astra : 0

İbrahim abi ille bu arabaları alacağım diye bişey yok.Sana katılıyorum galerici olunca artısıda var eksiside.

Focus-Corolla-Astra

Focusu style paketten aşşağısını ve 40 bin km den fazlasını

Corolla Advance paketten aşağısını ve 40 bin km den fazlasını

Astra Sport paketten aşağısını ve 40 bin km den fazlasını  almak istemiyorum.

Bütçem 60 -65 bin max. 70 bin TL.Ancak 65 i geçmezse benim için daha iyi.

tarihinde Ahmet Kaleli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
2 saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Öncelikle hayırlı olsun, Astra almada diğer 2 side gayet yeterli araçlar, Astra için hiç iyi yorumlar okumadım,en yeni kasa olsa ok ama bu kasa sıkıntılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Sağolasın Mesut kardeş.

Focus : 5

Corolla : 2 

Astra : 0 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
3 saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Oğuzhan kardeş yorumun için teşekkür ederim.Evet kullanımı rahattır.Ancak takdir edersin ki ben vites topuzunu ellemeden araba kullandığımı anlamıyorum.

Alacağım araba benzinli, lpglide olabilir ve manuel vites olacak.1.4 veya 1.6 hacimli motor olmasına dikkat ediyorum.Yukarıdaki üç araçtan birini yada muadilini alacağım...

Şu sözü söyleyip otomatik araba alan tanıdıklarım otomatikten vazgeçemez oldular :)

Focus otomatik olmadıktan sonra benzinlinsi çokta mantıklı değil bence.

Lpgli Corolla diyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Öylemi diyorsun Murat :) Ben manuelde kararlıyım.

Focus : 5

Corolla : 3

Astra : 0

Böyle giderse astra kafadan elenecek.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

AAstranın plaka da "alma beni" diyor :)

Benzinli focus 3 kullanıyorum,otomatik. Uzunyol 6,2 lt. şehiriçi 10lt (istanbul). Manuel uzunyolda farketmez sanırım, belki şehiriçi daha az yakabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
20 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Şu sözü söyleyip otomatik araba alan tanıdıklarım otomatikten vazgeçemez oldular :)

ön yargılar yıkılmak içindir.

18 dakika önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Öylemi diyorsun Murat :) Ben manuelde kararlıyım.

otomatik araca bir alış bakalım, daha sonra manuel arabaya binmemek için elinden geleni yapacaksın. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
15 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ön yargılar yıkılmak içindir.

otomatik araca bir alış bakalım, daha sonra manuel arabaya binmemek için elinden geleni yapacaksın. :) 

Çok değil 3-4 sene kadar önce forumda otomatik araç kullanan sayısı çok azken şöyle bir ifade yazmuştım."5 seneye kalmaz herkes otomatik araç kullanacak" doğal olarak Emmi dahil çoğu kimse karşı çıkmıştı.Şimdilerde ise otomatik varken manuel kullanmak hammallık denmeye başladı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
15 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Çok değil 3-4 sene kadar önce forumda otomatik araç kullanan sayısı çok azken şöyle bir ifade yazmuştım."5 seneye kalmaz herkes otomatik araç kullanacak" doğal olarak Emmi dahil çoğu kimse karşı çıkmıştı.Şimdilerde ise otomatik varken manuel kullanmak hammallık denmeye başladı :)

Fatih abi bu söylediğini ben 2006 yılından beri söylüyorum. hanımda zoru ile otomatik araba ile tanıştım ve o gün bu gündür manuel araba benim için eziyet. şimdi arabam yok nedeni ise manuel araba almak istememem bütçeme göre (max 15.000).  otomatik araçların şanzumandan dolayı beni korkutması 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
36 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Fatih abi bu söylediğini ben 2006 yılından beri söylüyorum. hanımda zoru ile otomatik araba ile tanıştım ve o gün bu gündür manuel araba benim için eziyet. şimdi arabam yok nedeni ise manuel araba almak istememem bütçeme göre (max 15.000).  otomatik araçların şanzumandan dolayı beni korkutması 

Şanzımandan korkma konusunda sonuna kadar haklısın.Otomatik kullanma konusunda hala kullanmasını bilmeyen şanzımanı katleden çok sürücü var. Aracın fiyatı düşük olunca yaşıda fazla oluyor problerin çıkma ihtimalı daha yüksek oluyor haliyle.Manuel araçta bile baskı balata volan derken 1500-2000 tl masraf çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sıfır Astra edition plus 70 binin altındaydı bikaç ay önce, şimdi 75 bin olmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...