İçeriğe Yönlendir

Araba alacağım, 3 Araç Hakkında Yorum

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Ramazan Turan

Focus ilanını göremedim kaldırılmış ama görsem de yine de Corolla derdim, kullandığım, test ettiğim bir araç, rahat ve konforlu her zaman güzel bir piyasası var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Aslına bakarsan senın ne aradıgın önemli,konfor genişlik arıyosan yakıt mühim değil dersen astra al ama genel fikir olarak alma derim,mantık olarak corolla mantıklı ..Birde kimle konuşsam özellikle gaziantep tarafından galeriden araba alınmaz derler,istanbuldan getirip sorunlu aracları plaka değiştirip satısını yaptııklarını sölerler ne kadar dogrudur bilemem...ama benzer bikaç kişiden duydum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Astra elendi.Focus ve corolla arasındayım.Focusun iç hacmi dar diyorlar.Son kasa için konuşuyorum.Bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Astra elendi.Focus ve corolla arasındayım.Focusun iç hacmi dar diyorlar.Son kasa için konuşuyorum.Bilgisi olan var mı?

Focus 3-3.5 un içi dar torpido kucağa geliyor. Arka yan direkler de kafaya çarpmaya yakın. Test etmeden alma derim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Evet dar. Arka koltuklar özellikle. Focus 2 gibi değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Üstadım emin ol hiç vaktim yok.Keşke vaktim olsa da gidip test etsem.Bu yüzden bu samimi forumdaki samimi insanların yorum fikir ve tavsiyelerini alıyorum.İbre corolla ya dönüyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

ilk 3ü ilanda yok, toyota da bayisnde sıfırı daha ucuz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Çağlar abi corolla advance paket 2017 sıfır fiyatı 89 bin TL

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

paket almam araba önemli boş sıfır alır kendim yaaprım. paketin %60 ı zaten vergi kalanı parça :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Arkadaşlar Astranın H kasası için ne düşünüyorsunuz.J kasadan önceki kasası.2013 yılına kadar üretilen.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2013-model-astra-hb-1.6-essentia-comfort-9938-km,de-520544764/detay/
Focus 3 ten daha ferahtır, dijital klimaya menüden girip ayarlamak biraz saçma geldi bana ama alışınca sorun olmuyor demişti sahibi. Yalıtımı zayıftır focusa göre. Focus 3 ün sevdiğim iki yönü (sis farlı olanlar tabi) ses yalıtımı ve yumuşak vites geçişleri 1 e atmak için iyice yavaşlamaya gerek yok akıcı şekilde geçiyor. F2-2.5 da kemikli vitesler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Aydin

Geçmişte 2009 model focus ti-vct manuel ve 2011 corolla d4d manuel kullanmış biri olarak söylüyorum ikisinde de yalıtım iyileştirilmiş olsa da japonlar yol sesi konusunda her zaman kötüdür. Corollanın vsc dediği çekiş kontrol ve stabilite sistemi çok iyi çalışıyordu yol tutuşta focusu aratmaz tahminim. Dijital klimalı alırsanız corollanın klima sistemi çok iyidir, motoru ve yakıtı çok etkilemiyor ve soğutma performansı harikadır japonlar zaten iklimlendirme konusunda iyidir- arka hava kanalı olmadığı halde klima araç kabininin tamamını eş zamanlı olarak çok iyi ve hızlı serinletebiliyor( corolla yorumlarım e140 kasa tecrübelerime dayalı, iyi yönleri yeni kasada da korunmuştur diye tahmin ediyorum) Trim sesi konusunda corolla focustan iyidir. Toyota nın 6 ileri manuel vitesinde kronik olduğunu bildiğim bir ses problemi var buna dikkat etmek gerekebilir toyota kasayı yenilese de yıllardır kullandığı motor ve şanzıman sistemini kolay kolay değiştirmez. Focusun ses sistemi corolladan iyidir. Corollanın direksiyon kolonu veya kutusunda da tıkırtı yapma gibi kronik bir sorun olabiliyor buna da dikkat etmeli. Mmt dedikleri multimod otomatiği de çok iyi bir sistem değil özellikle yoğun trafikli şehir içi kullanımlarında şikayetler okudum toyota forumunda. Yani özetle toyota problemsizliğiyle bilinir fakat kullanırken öyle olmadığını gördüm, fordun tıkırtısı şıkırtısı bitmez ama kullanıcısına çok masraf açacak bir arızası da olmaz. Benim yorumları focus ve corollanın eski kasalarındaki tecrübelerime dayanıyor fakat kasalar yenilense de kullanılan mekanik donanım ve üretim felsefesi aynı. Ek olarak kabin genişliğinde de corolla biraz daha iyidir focusa göre. Ayrıca size tavsiyem daha önce hangi markayı çok kullandıysanız yeni tercihinizde de o markayla devam etmeniz yönünde olur. Özellikle avrupa markaya aşinaysanız japon biraz garip gelebilir en azından bende öyle olmuştu mesela araca parça lazım oldu hangi markayı tercih edeceksiniz hangisi iyidir vb gibi. Umarım faydalı olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

15 Şubat 2018 den sonra inşallah arabamı alacağım.Dile kolay 2,5 yıl arabasız kaldım.Kaldı ki Ankara gibi büyük bir şehirde çok zor geçti.Yorum yazan, fikirlerini söyleyen, tavsiye eden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

1. Ekonomik tercih : Opel Astra H kasa : (2012 - 2013 model) Comfort paket (50 bin - 55 bin TL arası)

2. Lüx tercih : Toyota Corolla (2013 - 2015 model) Advance paket (60 bin - 70 bin TL arası)

3. Rezerve tercih : Ford Focus (2013 - 2016 model) Stil paket (60 bin - 70 bin TL arası)

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Kardeş o kadar para veriyosun bir de vites mi değiştiricen:). Al bi otomatik kafan rahat olsun. Bu arada toyotanın yeni kasaları 7 ileri CVT şanzıman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Mais arkadaşım aklıma gelmeyen başıma gelecek.Forumda diğer arkadaşlarda tavsiyede bulundu.Ancak ben manuelde rahatsızlık veya konfor kaybı hisettmedim.Kaldı ki o topuzu tutmayı özledim.Vites değiştirmeyi özledim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

İyi abi sen daha iyi biliyorsun ne istediğini. Sadece tavsiyem bu yönde olurdu benim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
Ahmet Kaleli

Tamer kardeş birazda hanımdan dolayı bunları tercih ettim.Reno temizmiş km side düşük.Tercihler arasında değil işte.Ama golf olabilir.Onda da 1.4 tercihimdir.Bana kalsa ben çoktan kararımı vermiştim.Naparsın paranın yarısı benden...

Hatta renk olarak tercih sıralaması

1.Beyaz

2.Gümüş gri

3.Füme

4.Mavi

Siyah kesinlikle olmayacak.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hakan Aydin

Mmt corolla dizellerde, benzinlide cvt kullanıyor doğrudur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2007 dizel focusdan sonra 2009 lpgli tam otomatik corollam oldu, performans olarak corolla 124 bg beklediğimden iyi çıktı. Manuelin performansı çok daha iyidir. Fordun kemikli yapısı uzakdoğularda pek olmuyor. Hissiyatı nasıl veriyorlar bilmiyorum ama kullanırken hissediliyor. İki aracım da pişman etmedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tokluğu :kemikli vitesler, ağır kapılar, hassas direksiyon ,sert yürüyen aksam ile veriyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan
7 saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Tamer kardeş birazda hanımdan dolayı bunları tercih ettim.Reno temizmiş km side düşük.Tercihler arasında değil işte.Ama golf olabilir.Onda da 1.4 tercihimdir.Bana kalsa ben çoktan kararımı vermiştim.Naparsın paranın yarısı benden...

Hatta renk olarak tercih sıralaması

1.Beyaz

2.Gümüş gri

3.Füme

4.Mavi

Siyah kesinlikle olmayacak.

Ahmet kardesim ben seni anlıyorum yengeyi bilmiyorum arabayla ne kadar ilgili bilgi anlamında ama biraz yönlendirme yapman gerekiyordur..Enişte golf kullanıyor 1.2 cok memnun onu sölim basta ama araya sende secenek katmalısın diye düşünüyorum gerekirse yakından göstericeksin..Ben öyle yapıyorum :)  Haakkında hayırlısı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...