İçeriğe Yönlendir

Yağışlı Havada Audi A4 Quattro 140 km/saat

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Servet Aydın

Mazda ve crv. Aquaplaning olduğu anda Cruise kapanıyor. Kango, anlık 1000 deviri geçerse kapanıyor

Yandaki adam döveceğine tebrik ediyor elemanı[emoji3]
25 yaşındaki bayanı adam yaptın ya. Bravo diyorum :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilinçli yapılan hiç bir hareket göremedim videoda.
Gördüğüm kadarıyla sürücü aracın işini oldukça zorlaştırmış.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
28 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mazda ve crv. Aquaplaning olduğu anda Cruise kapanıyor. Kango, anlık 1000 deviri geçerse kapanıyor

Megane ve Duster, ESP ışığı yandığı anda cruise açıksa anında devre dışı kalıyor. Zaten olması gereken de bu bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kangoda esp olsa muhtemelen o da hemen çıkar. Lr2'de, Lr1'de onca denedim ama olamadı aquaplaning

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra J test edildi esp devreye girince cruise kapaniyor. Zaten esp devreye girince bagimsiz fren uygulandigi icin mantikende teknikende bilmem neylikende kapanmasi lazim.

Bazi araclarda silecekler acik iken cc aktif olmuyormus ayrica.

Eleman Kadir gecesi dogmus onu anlamis olduk.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

güneş gözlüğü özelikle sağanak yağışlarda görüşü arttırır,  hafif açık hava ve yağmurdan dolayı yerdeki ıslaklığın yansımasına da iyi gelir, gerçi benim gözler tırt, yaz kış da genelde takıyorum, kış taktığım gözlük açık yeşil renk polerized, kapalı havalar için öneririm..

QVZnjG.jpg

direksiyona gelince, böyle lux araçta değil de eski bir mazda minibüsle bende araplar gibi bir sağa bir sola 3 kere falan yola dikey olarak yanlamışımdır, o esnada tek el çift el şu bu düşünemiyorsun nasıl döndürebiliyorsan öyle döndürüyorsun eller 10 çeyrek, 6 buçuk, kollar 8 oluyor, anlık bir şey.. iki el derim ben çünkü tek elde direksiyondan kayarak kurtulabiliyor el, böyle bir olayda değil de dönerken başıma gelmişliği var, özelikle terleyen eller için dikkat.. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kurda sormuşlar ensen neden kalın diye. Kendi işimi kendim görürüm de ondan demiş. Araba işini yapmış. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Adam bişey yapmadı diyosunuzda, direksiyonu olduğu gibi tutsa yan yan veya başka bi şekilde bi yere vuracak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

Yıl olmuş 2018 hala mühendislik ötesi otobanlarımızda su birikintileri oluyor :)  Sürücü arkadaş yatsın kalksın Alman mühendise dua etsin. Suya girdiği anda gazı bırakıp, direksiyonu düzgün tutsa esp işini çok güzel yapıp yoluna devam ettirecek aracı, tamamen zora sokan kendisi... Quattro sistemi olması bonus olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben son model mondeo kullanıyorum ama dediğiniz gibi suda kızaklama yada ona benzer bir durumda hız sabitleyici devreden çıkmadı hiç yada bana denk gelmedi.Eğer böyle bişey başka araçlarda varsa güzel düşünülmüş.Ancak ford araç kullanım kılavuzunda bile yağışlı havalarda hız sabitleyicinin kullanılmaması gerektiği yazıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

İnandırıcı gelmedi video. O hızda araçtakilerin kaymaya rağmen tepkisizlikleri çok rahat değil mi ? Ayrıca bir arkadaş da yazmış, sanki aracın hızı düşüyor. Bilerek yapılmış,reklam kokusu var gibi. Yakında çıkar ortaya kokusu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Demir

O kadar tecrübeli abiler yazmış helal olsun yanlız sağ sol arap drift gibi kontra vermeseydi araç kendi kendine çok rahat toplardı nitel bilgimdir .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada, sürücü ile yolcu evlenmişler. Nasıl bir hayat kurtarma olmuşsa :p

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
15 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

O kontrayı verdiğim ellerim kırılsaydı diyormuş sürücü şimdi☠️

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
20 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Taktiği aldınız artık :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Tayar

A4 Quattro çok farklı bir araç.

Bostancı'ya gelişte sahilde evlendirme dairesi vardır bilenler vardır(Küçükyalı).

A4 Quattro'yu ilk aldığım zamanlar gece ordaki viraja 80'le giriyorum araç kayıyor, alıyor beni bir tereddüt, araçta bir sorun mu var diye...

Tecrübeli Quattro'cular la yaptığım görüşmeler sonrası işi öğrenince aynı viraja 110-120ile girip çıkınca en ufak kayma sapma olmadığını kendim deneyimledim.

İşin sırrı şuydu; Quattro'da gazı bırakmamak gerektiği.

Gazı bırakmadığınız müddetçe araç kendini her daim zamk gibi yola yapıştırıyor. Gazı bıraktığınızda ise sakız gibi salıyor kendini.

Video'ya gelince, Sürücünün direksiyonu oldukça iyi. Ana etmen bu(muhtemelen daha önceden arkadan itişli spor bir araç deneyimi vardır).

Quattro oluşun toparlamada etkisi %10 dahi değildir. Çünkü gaz bırakılmış...

A4 Auattro incelememi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz;

http://otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr/2013/11/audi-a4-20-tfsi-quattro-s-line.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Böyle bir olay arabada hanımla benim başıma gelse. Hanım benim elime koluma yapışıyor... ya diyorum bırak şu kolumu kurtulacağımız varsa da senin bu yaptın yüzünden ölecez... :D 

Ne yapayim ben ne yaptığımın farkındamıyım diyor... 

Ben burada yanda oturan ablayı tebrik ediyorum... :D 

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Böyle bir olay arabada hanımla benim başıma gelse. Hanım benim elime koluma yapışıyor... ya diyorum bırak şu kolumu kurtulacağımız varsa da senin bu yaptın yüzünden ölecez... [emoji3] 
Ne yapayim ben ne yaptığımın farkındamıyım diyor... 
Ben burada yanda oturan ablayı tebrik ediyorum... [emoji3] 
[emoji3]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben son model mondeo kullanıyorum ama dediğiniz gibi suda kızaklama yada ona benzer bir durumda hız sabitleyici devreden çıkmadı hiç yada bana denk gelmedi.Eğer böyle bişey başka araçlarda varsa güzel düşünülmüş.Ancak ford araç kullanım kılavuzunda bile yağışlı havalarda hız sabitleyicinin kullanılmaması gerektiği yazıyor.
Esp devreye girmemis. Detayi kacirmissiniz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Erhan Tayar yazdı:

A4 Auattro incelememi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz;

http://otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr/2013/11/audi-a4-20-tfsi-quattro-s-line.html

Nefis yazmışsın... 

Eline sağlık... 

Stroniğe 2009 da geçtiğinden emin misin.. Sendeki şanzıman Multitronik değilmiydi. 

Vereceğin bilgilere göre hedef aracımı belirleyeceğim.. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağdaki uzun tır ımsı aracı geçince yan rüzgar efekti ile savrulmuş. zaten zemin ve hava şartına uygun olmayan bir hız ile gidiliyor. gaz vermedikçe 8 çeker mi tek çeker mi olduğu önemsiz. zaten ani ağırlık transferi a4 te iyi değildir buna rağmen elketronik melekler korumuş arabayı. başarılı

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...