İçeriğe Yönlendir

Yeni aracım - Mondeo mk4

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Neredeyse 1 ay oldu aracı alalı. Yıkatıp fotoğrafını çekince açayım dedim ama nasip olmadı bir türlü. Baktım yıkatamayacağım, bari konusunu açayım artık dedim.
Aracım siyah renkte, taba rengi koltukları var, selective paket, daha önce kamu kuruluşunda makam aracı olarak kullanılmış, servis bakımlı, 2.0 dizel tam otomatik, 1 değişeni 3 boyananı var ve 156bin km deydi aldığımda. Şehir içinde her gün ve 1 kere de İzmire gidip gelirken uzun yolda kullanma şansım oldu. Golften sonra araç gemi gibi geldi. Çok rahat, çok konforlu ve oldukça geniş. Artık bebeğin eşyaları araçtayken alışverişe ve memlekete gidebiliyorum [emoji3]
Ses yalıtımı idare eder. Golf daha iyi bence. Kapı yalıtımı biraz zayıf gibi. Ses sistemi kötü diyemem ancak kapılar zayıf olduğundan baslarda titreme fazla geldi bana. Bagaja bir sub eklense güzel olurdu [emoji4]
Yol tutuşu, hızlanması, konforu güzel.
Arka silecekli olan modeller bulunursa bence mutlaka değerlendirilmeli, eksikliği hissediliyor.
Yakışı cüssesine ve tam otomatik olmasına göre uygun. Şanzımanı aisin. Geçişler elbette DSG gibi değil ama çok hissedilmiyor ve yeterince yerinde gibi. Bence başarılı.

Aldıktan sonra motor yağı, şanzıman yağı, fren balatalarını filtreleri değiştirdim. Araç full servis bakımlı, tan otodan 35 sayfalık döküm aldım [emoji4]
Aldıktan 5 gün sonra ufak bir kaza atlattım. Çok şükür sadece ufak bir çizik aldık sol ön tampona. Nazarlık oldu diyelim. Yine de maşallahlarınızı esirgemeyin [emoji4]

733f34c42020ac899267286eed0d773b.jpg9d39545167eba61ac1d0d5f8cac3187e.jpg712f76134c8eb8b72402a102c837191d.jpg7f27040e2287e4765c0e3f69d605ebe2.jpg0d52ff6ba912cf0ba8fd21ade3b0c97e.jpgbe57b486c75635c1e6a61db8920c3e16.jpg1d2810c6f9e8617c940b7f5ce8897f35.jpg2e01815190b2a3b2dc8b61d19938dae1.jpg

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Maşallah güzel araba.

Ama aracınız selective paket. Ses yalıtımı en üst seviyede olması lazım. Buna rağmen kötü diyorsanız biz MK3 lere hiç binmeyelim :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İyi günlerde kullanın, güzel araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Maşallah güzel araba.

Ama aracınız selective paket. Ses yalıtımı en üst seviyede olması lazım. Buna rağmen kötü diyorsanız biz MK3 lere hiç binmeyelim [emoji3]

Bende ona takıldım, tamam focus kötü ama Mondeo da mı kötü bu konuda.

Güle güle kullanın, hayalimdeki kombinasyon ve renkler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Ses yalıtımı idare eder, octavia ve golfle kıyaslayınca biraz daha iyi olmasını bekliyordum sadece :)
Ama kapı izolasyonuna gelirsek golfe göre kötü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

masallah güzel gemi tabi golfe göre. golfun kapıların toklugu kapanırken falan o dolulugu güzel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Murat Hayırlı olsun. Maşallah iyi günlerde kullan. Geçmiş olsun Rabbim beterinden saklasın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah. Allah esirgesin. Çok güzel. Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Güle güle kullanın, selective donanım çok tatminkar, ben koltuklarını çok seviyorum, rengi çok güzel... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Maşallah :nazar: Kazasız belasız kullanın. Benimde ençok istediğim renk, donanım kombinasyonu :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

İyi günlerde kazasız belasız kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. Sessizlik olayını MK5'te  halletmişler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

koltukların rengine bayıldım.  zaten siyah yıkayınca da hemen kirleniyor :) yakıt durumu nasıl? 

:nazar:

http://gOX02Q.jpg

sayın yöneticilerim ifadelerim kaybolmuş?

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sayın yöneticilerim ifadelerim kaybolmuş?

Gelmiştir şimdi :)
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...