İçeriğe Yönlendir

Continental Reklam Filminde Türkiye'yi Haritadan Silmiş

Burak Uzel

Recommended Posts

On 09.02.2018 at 23:06, Evren Erakçora yazdı:

Lassa nın kış lastiğinden çok memnunum, yaz lastiğini de lassa alabilirim. 

Bende bu düşünceyle lassa driveways aldım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
On 10.02.2018 at 23:27, Koray Demir yazdı:

Forklift her zaman risklidir.

Forklift değil, iş güvenliğinin olmaması risklidir.

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Forklift değil, iş güvenliğinin olmaması risklidir.
Diyo ki portif tamiri yapanda riskli sınıfa alınsın :seytan:
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Conti veya başka yabancı bir marka almam. Haberi okuduğumda tansiyonum fırladı. Allah yukarıda yabancı marka almam bir daha. Herkezin aynı hareketle davranması lazım.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
27 dakika önce, Ferit Erken yazdı:

Conti veya başka yabancı bir marka almam. Haberi okuduğumda tansiyonum fırladı. Allah yukarıda yabancı marka almam bir daha. Herkezin aynı hareketle davranması lazım.

Keşke yerli üretim yeterince olsa da yerli ürünleri alabilsek. Ama şu anda yabancı marka almamak mümkün değil. Yani yazdıklarınızı maalesef ki gerçekleştiremeyeceğiz gibi. Continentali üreten gurubun kim bilir başka hangi iş kollarındaki iştiraklerinin ürettiklerini tüketiyoruz. Verilecek en güzel cevap yerli üretimi teşvik etmek ve desteklemek için elden geleni yapmakla olur (Tıpkı cumhuriyetin ilk yılları gibi). Bu iş de devletimize düşer. Zira kanun koyucu odur. Trump efendi Vw firması üzerinden ne dedi Almanya ya "Brezilya da (Yada Meksika tam hatırlayamıyorum) üretip ABD de satıyorsun. Bu iş böyle olmaz. Ya gel istihdam yarat burada üret, yada araç satabilmen için devlet olarak daha fazla vergi alırım." Gerçekleştirir gerçekleştirmez ayrı konu. Ama bizde de buna benzer bir adım atılmalı.

Servet AYDIN güzel yazmış;

"Üretmediğimiz sürece daha çok böyle aşağılayan kurumlar olacak bizleri maalesef"

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yerli üretime son zamanlarda yeterince destek verildiği açık. Tamamı olmasada helikopterini, ihasını kendi üreten bir ülkeden bahsediyoruz son 15 yılda.Bize düşen bilinçli hareket etmek. Örneğin son yaz lastiğimi lassa tercih ettim, aküde yabancıdan  şaşmayan biri olarak ilk akü alışverişim inci markasıyla olacak bundan sonra. Yabancı sermayeli hiçbir bankayla çalışmıyorum zaten yıllardır. 

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

225/45 R17 ebatında csc5 testlerde birinciydi ve bir takım almıştım. Çok iyi bir lastik ama markanın böyle birşey yapmış olması da çok kötü.

Bizler tepkimizi göstereceğiz ama önemli olan bizi temsil eden büyüklerimizin tepkisidir.

Forumdaki bu tepkiyi, Ulu Önderimiz Atatürk'ü sevmeyenlere karşı da göstermelerini temenni ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)
On 10.02.2018 at 19:22, Servet Aydın yazdı:

Tamda sana bendeki kışlık contileri itelemeyi planlarken... Bende tüm ürünler alman malı. Onlardan daha kaliteli fotklift ve ekipmanı yapan kimse yok. İsterse %250 ek vergi uygulasın devlet. Ben yine vatandaştan alacağım ve almana ödeyeceğim o parayı.

Renault continental kullanıyor. Sırf o sebeple reno almayı bırakacak değilim. Devlet devlet olacak gereğini yapacak. Biz anca konuşuruz sadece.

Üretmediğimiz sürece daha çok böyle aşağılayan kurumlar olacak bizleri maalesef

Ürettiğimiz Petlasa da 50 tane kulp buluyoruz. Alıp destekleyip onun ilerlemesine destek olmuyoruz. Biz de yabancı mal hayranlığı olduğu sürece yerli üretimde birşey olmaz. 

Toyotanın yerli üretimi renonun yerli üretimine fordun yerli üretimine bile Türkiyede değer verilmiyor ki. Yerli Üretim Vestel Arçelik Beko ya iyiki değer verdik.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)
On 10.02.2018 at 23:27, Koray Demir yazdı:

Forklift her zaman risklidir.

Bu mesajınız da yazdığınızda ciddimisiniz?

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iğrenç bir görsel. face de falan paylaşılır buraya yakışmadı

konuya da kel alaka

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Katılıyorum,izlemesek bile başlangıç resmi facia.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
56 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

iğrenç bir görsel. face de falan paylaşılır buraya yakışmadı

konuya da kel alaka

Evet olmamış pardon. Görseli kaldıralım lütfen Sayın Yöneticim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Conti' den şaşmazdım :shok: 

Adam gibi firma ol, yaptıklarınla övün. Ne işin var senin siyasetle?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Conti bayisi arkadaşım vardı birkaç set almıştım. Lassa veya goodyear ile yola devam artık.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Continental lastiği olanlar dikkat etsin, bıçakla sözde tepki gösterenler çıkacaktır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
32 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Continental lastiği olanlar dikkat etsin, bıçakla sözde tepki gösterenler çıkacaktır...

Aklımdan gecti valla.

1998 İtalya krizi sırasında Uno arabam vardı.Kapısına tekme atmıslardı,göçmüştü.

Ben de milli hassasiyeti yüksek biriyim.

Kızamadım da çok fazla, cehalet dedim geçtim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aktaş

Yıllardır petlas yada Lassa kullandım. Sadece bu olay karşısında değil her zaman muadili kaliteli bir ürün varsa onu tercih ederim. Yabancı hayranlığım yok. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
10 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Conti bayisi arkadaşım vardı birkaç set almıştım. Lassa veya goodyear ile yola devam artık.. 

Goodyear Amerikan değil mi? Aynı hesap Continentalin de Türkiye fabrikası var ne alacağımızı şaşırdık ?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
18 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Türkiye'de var mı conti fabrikası?

ContiTech Lastik San. Tic. A.Ş 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

kayış falan mı üretiyor acaba, made in turkey yazan conti görmedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
kayış falan mı üretiyor acaba, made in turkey yazan conti görmedim
Aynen oto lastik uretimi yok.Kayis,hortum,havali suspansiyon vs.
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Hasan Yıldız yazdı:

Aynen oto lastik uretimi yok.Kayis,hortum,havali suspansiyon vs.

Otosan ile anlaşmaları var kauçuk üretimi üzerine aynı materyal.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
10 saat önce, Koray Demir yazdı:

Goodyear Amerikan değil mi? Aynı hesap Continentalin de Türkiye fabrikası var ne alacağımızı şaşırdık ?

Dunlop alalım o zaman Lassa olmazsa. Fabrikası var Çankırı' da.. ;)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...