İçeriğe Yönlendir

Yeni! Mercedes-Benz A serisi tanıtıldı

Onur_Aydın

Recommended Posts

Onur_Aydın
(düzenlendi)

2JrZQE.jpgp60Pmn.jpg

Mercedes-Benz  A serisini tanıttı.ilk bakışta aklımıza gelen tek bir model var. O da abisi CLS .Mercedes CLS ile başlattığı yeni yüzü A serisi ile devam ettirdi. Yeni tasarım dile güncellenecek modellerde de büyük ihtimalle göreceğiz. Bence çok iddalı ve keskin bir tasarıma kavuşmuş çok daha iyi olmuş.

gOqoVb.jpg6J9n5k.jpg

Yeni A serisi, önceki jenerasyona göre boyu 30mm uzadı, eninede 14mm genişledi Boyutlardaki bu artış kabinde daha fazla omuz, baş ve diz mesafesiyle beraber daha geniş bir bagaj anlamına geliyor.

NZpEpP.jpgdOPbGV.jpg

Kabinde Mercedes’in tabiriyle daha “Avant-garde” bir görünüm sunuluyor.Modelde 3 farklı kombinasyon sunulacak. İki adet 7 inçlik ekran, biri 7 inç diğeri 10.25 inç olan kombinasyon ve bir de ikisi de 10.25 inç olan fotoğraflarda gördüğünüz kombinasyon.

Motor seçenekleri:

Yeni A Serisi ilk etapta 3 farklı motor seçeneği ile tanıtıldı. 1.4 litrelik M 282 kodlu motor, 161 Hp güç ve 250 Nm tork sunuyor. A Serisi için giriş seviyesi benzinli motor olma görevini üstleniyor. M 260 kodlu 2 litrelik benzinli ünite 221 Hp güce ve 350 Nm torka sahip. Bu motor sadece yedi ileri çift kavramalı şanzıman ile alınabiliyor. Dizel tarafında ise 1.5 litrelik 114 Hp güce sahip motor bulunuyor ve yedi ileri çift kavramalı şanzıman ile sunuluyor.

elektirikli ve sedan modelleri ile ilgili bilgi yok ama gelmesi beklenen versiyonlar. Aynı zamanda Renault-Nissan ortaklığı ile hazırlanan yeni 1.33lt'lik benzinli motoruda giriş seviyesinde kullanılabilir.

tarihinde Onur_Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

Yeni CLS'nin tasarım diline sahip olmuş. Göz alışması lazım diye düşünüyorum. Ekranlar ve donanımlar şahane ama o motorlar Yıldız'a yakışmıyor. Ayrıca giriş seviyesi motor ve paketler bağımsız süspansiyon yerinde torsiyon ile gelecekmiş... Bunu alacağıma Bmw 1 serisi alır keyfime bakardım şahsen :) 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ulan Mercedes şu tablet işine ön ayak oldun, diğer markalarda bi şok varmış gibi seni takip ediyolar. Yeni A serisindede işin şokunu iyice çıkarmışsın tebrikler.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bu tasarım A için fena olmamış (eskisine göre) ama CLS'de hiç beğenmedim.

Yenilerin havalandırma kanalları ve direksiyonlar çok güzel olmuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
10 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Bu tasarım A için fena olmamış (eskisine göre) ama CLS'de hiç beğenmedim.

Yenilerin havalandırma kanalları ve direksiyonlar çok güzel olmuş :)

havalandırma kanalları ve direksiyon +1

CLS de fena değil aslında canlı görüp göz alışkanlığı gerektiriyor :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 saat önce, Onur_Aydın yazdı:

havalandırma kanalları ve direksiyon +1

CLS de fena değil aslında canlı görüp göz alışkanlığı gerektiriyor :)

Benim CLSmin farları daha yakışıklı :)

RnPbyj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 11.02.2018 at 15:36, Fikret Özsoy yazdı:

Güzel olmuş da 200 tl lik tableti oradan sökmedikleri sürece almam. :D

:good1: ben sökselerde almam, Merso ruhu için alınır, almış olmak için değil, bu durumda merso E200 den başlar kuralı geçerlidir (e200 üde bozdular bu arada)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 11.02.2018 at 00:01, Onur_Aydın yazdı:

Yeni A serisi, önceki jenerasyona göre boyu 30mm uzadı, eninede 14mm genişledi Boyutlardaki bu artış kabinde daha fazla omuz, baş ve diz mesafesiyle beraber daha geniş bir bagaj anlamına geliyor.

3 santim boy, 1.4 cm genişlik.. sen nelere kaadirmişin :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...