İçeriğe Yönlendir

2018 Dacia Duster

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

1 Mart 2018 tarihinden itibaren bayilerde yeni müşterilerini bekleyecek olan 2018 Dacia Duster SUV modellerinin tüm donanım özellikleri ve fiyatları resmi olarak açıklandı.

2018-Dacia-Dusterin-tum-donanim-ve-fiyatlari-aciklandi97308_0.jpg 

Hem iç hem de dış tasarım olarak yenilenen yüzüyle 1 Mart 2018 tarihinde bayilerdeki yerini alacak olan 2018 Dacia Duster’ın tüm donanım ve fiyatları açıklandı. Yenilenmiş SUV ile birlikte bir ilki gerçekleştiren şirket, e-ticaret ile online satış projesiyle 100 müşteriye araç daha pazara sunulmadan satın alma imkanı tanıyor.

Dacia’ya göre yeni Duster’da yapılan değişiklikler sadece görünümle sınırlı değil. Bünyesinde 4x2 ve 4x4 versiyonları bulunduran araç, daha ergonomik ve ihtiyaca odaklı olarak güncellenen kabin ile daha konforlu bir yolculuk imkanı sunuyor. Ayrıca, ses yalıtımının da ciddi oranda geliştirildiğini belirten şirket, iç mekanda algılanan seslerin yarı yarıyaazaltıldığının altını çiziyor.

İki farklı paket, dört farklı motor 

2018 Dacia Duster, ülkemizde Comfort ve Prestige olmak üzere iki farklı donanım paketi ve dört farklı motor seçeneğiyle birlikte satışa sunulacak. 1.2 TCe 125bg (4x2) benzinli motorun yelpazeye yeni eklendiği motorlar arasında 1.6 SCe 115bg (4x2) benzinli, 1.5 dCi 90bg (4x2) dizel ve 1.5 dCi 110bg EDC (4x2) dizel. Ayrıca 110 beygirlik dizel motorun bir de manuel 4x4 versiyonu bulunuyor.

Başlangıç versiyonunda 1.6 SCe motor bulunan yeni Duster’ın fiyatı 70,900 TL’den başlıyor. En üst noktada ise 105,400 TL fiyatıyla Prestige&1.5 dCi dizel-otomatik seçeneği yer alıyor.

Yeni teknolojilerle donatılmış yeni Duster’da otomatik klima, otomatik farlar, 360 derece kamera, eller serbest Dacia kart sistemi, kör nokta uyarı sistemi, 4x4 bilgilendirme ekranı, bel destek ayarlı koltuklar ve yokuş iniş destek sistemi sunulan özellikler arasında yer alıyor.

2018-Dacia-Dusterin-tum-donanim-ve-fiyatlari-aciklandi97308_1.jpg

İşte standart ve opsiyon donanımlar 

Comfort paketi standart donanım: LED dış aydınlatmalar, ESC + HSA, ABS + AFU, 6 adet hava yastığı (ön, yan, perde), hız ayar ve sınırlayıcı, otomatik yanan ön farlar, ön sis farları, HDC (Yalnızca 4x4 versiyonda), elektrik takviyeli direksiyon, stop&start sistemi, 16 inç çelik jantlar

Opsiyon: Dacia MediaNav Multimedya sistemi, 16 inç alüminyum alaşımlı jant, metalik renk

Prestige paketi standart donanım: Comfort donanım seviyesine ek olarak; elektrikli yan aynalar ve arka camlar, arka park sensörleri, sürücü tarafı kol dayama, deri direksiyon, sürücü bel destek ayarı, yüksekliği ve derinliği ayarlanabilir direksiyon, 16 inç alaşımlı jantlar

Opsiyon: Dacia MediaNav Multimedya sistemi, metalik renk, Tekno paket (MediaNav + geri görüş kamerası), Look paketi, otomatik klima, Vizyo paket (Kör Nokta Uyarı Sistemi + 360°kamera + MediaNav), Eller Serbest Dacia Kart Sistemi

Benzinli motorlar

1.6 SCe 115bg (4x2)

1.2 TCe 125bg (4x2)

Dizel motorlar

1.5 dCi 90bg (4x2)

1.5 dCi 110bg (4x2 manuel ve EDC), (4x4)

Kaynak:donanım haber

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

110 bg lik prestige paketli 4x4 manuel versiyon 100 bine alınır o zaman.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Gecenlerde servise gittiğimde showroomda satıstaki arkadasla konustum..arabayı cok övdü ama ekledi ne istediğinle alakalı,evet araba güzel skıntı yok yakıt konusunda cimri lüks istersen sıkıntılı sorun değil dersen alabilirsin, en büyük sıkıntısının yüksek hızlara cktığında kontrolün zorlaştığını sölemesi oldu 

100 bin TL böyle bi araç için çokmu bilemedim ama polonun bile 100 bine dayandığını düşünürsen iyi bile sayılır

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Güzel olmuş da, ben olsam 100 bine çok temiz 2.0 dizel kuga alırım. Zevk meselesi tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın

Bugünde, gelecektede  piyasada söz sahibi olabilecek araçlardan. Tasarımdaki ufak tefek değişiklikleri beğendim,özellikle iç kısımı sonunda otomobile benzettiler, önceki 7'li sigara makinesi gibiydi.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Duster kendini iyice geliştirmeye başladı SUV piyasası iyice kızışıyor...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Güncel kasası ilk çıktığında 32.500 TL lansman fiyatı vardı. Eşime baz versiyon olanından alalım , bizim için F/P aracı olur işimizi fazlası ile görür demiştim. Aracı gördük test ettik beğendik iş satın almaya gelince araç 42.000 TL'ye yükselmişti. Lansman fiyatında; boya, jant kapakları, stepne, klima, müzik sistemi gibi birçok şey yokmuş bunları ekleyince fiyat uçmuştu. O günden sonra DACIA'nın kapısından geçmedim. Bu stratejileri inşallah değişmiştir. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

tam sınırda fiyat koymuşlar, az çıktınmı 2 gömlek üstü araçlara geçiyorsun, olmaz....

1.5 dci 4x4 full, satılması gereken fiyat 90 bin ki bu bile fazla, ne yazıkki ortam fena, dolayısıyla liste dışı, 103 veren 120 de verir ve başka diyarlara uçaaar gider.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 2/13/2018 at 12:56, Mahmut Yurt yazdı:

Güncel kasası ilk çıktığında 32.500 TL lansman fiyatı vardı. Eşime baz versiyon olanından alalım , bizim için F/P aracı olur işimizi fazlası ile görür demiştim. Aracı gördük test ettik beğendik iş satın almaya gelince araç 42.000 TL'ye yükselmişti. Lansman fiyatında; boya, jant kapakları, stepne, klima, müzik sistemi gibi birçok şey yokmuş bunları ekleyince fiyat uçmuştu. O günden sonra DACIA'nın kapısından geçmedim. Bu stratejileri inşallah değişmiştir. 

şimdi 21 lira olan kaşar peynirini o zaman 5.99 a alıyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Beğendim ben, turbo benzinli alt donanımı 75bin. Stepne de var. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

üstüne makineli tüfek monte edilebiliyor. gerektiğinde hazır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Perde hava yastığını , standart koymuş adam, fiesta ve polo da hala yok. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

süslere aldanma, gerçek kaza sonrası duruma bak, bükülürse perde yastık sadece tül perde olur haberin ola....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

En koktuğum yandan çarpma, yüksek araç bu açıdan avantajlı, bir de perde hava yastığı olursa çok faydalı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

En koktuğum yandan çarpma, yüksek araç bu açıdan avantajlı, bir de perde hava yastığı olursa çok faydalı. 

Takla atıp dönerek düşüyorsun. Benim yeğen amerikada wrangler ile yandan darbe yedi kavşakta yan takla  attı araç sekiz oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yandan her arabada neredeyse çok fena, en zayıf kısım yanlar sanırım...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
21 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

süslere aldanma, gerçek kaza sonrası duruma bak, bükülürse perde yastık sadece tül perde olur haberin ola....

Fiesta sonrası ne alacaksınız çok merak ediyorum Ali bey. Ya ömrünüzü Fiesta ile tamamlayacaksınız (tanıdığımda saçlar simsiyahtı :D ) ya da S klasse ile falan çıkacaksınız karşımıza, bunca senelik yorumlarınızı hep beraber forumca sindireceğiz :D

Dacia dediğiniz araba, 70bin değil, 20bin yapsa, güvenlik bahanesini sunuyorsunuz.

Ford dediğiniz, güvenli ama servise götürmem

Renault'un çamurlukları plastik

Kia'nın farının üstünde led'i var vs

Heyecanla bekliyoruz alacağınız arabayı :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bugün daha önce uğradığım yetkili satıcı aradı araç geldi gelip bakabilirsiniz diye . Test sürüşü kaydı yapmıştım. Test aracı gelmemiş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Fiesta sonrası ne alacaksınız çok merak ediyorum Ali bey. Ya ömrünüzü Fiesta ile tamamlayacaksınız (tanıdığımda saçlar simsiyahtı :D ) ya da S klasse ile falan çıkacaksınız karşımıza, bunca senelik yorumlarınızı hep beraber forumca sindireceğiz :D

Dacia dediğiniz araba, 70bin değil, 20bin yapsa, güvenlik bahanesini sunuyorsunuz.

Ford dediğiniz, güvenli ama servise götürmem

Renault'un çamurlukları plastik

Kia'nın farının üstünde led'i var vs

Heyecanla bekliyoruz alacağınız arabayı :)

biraz ucuz olsa tamam, fazla pahalı ve etmez, ne alırım para yetse Kodiak, olmadı Karoq gibi birşey, karaq un en basiti bile emin ol 50 kere döver atar bunu,  20 bin fazla verdinmi başka dünyaya geçiyorsun, bu fiyat olmaz yani,  duster kötü değil güvenlik değil bahanem, son kasa belli değil ama geri modeller zayıf, araç zayıf, herşeyi basit,  diğer suvlara bak, hepsi daha üst seviyede en basitleri bile, yenisi daha iyi ama bu fiyata olmaz....

Ford güvenli ama servise götürmemmi, neden kine?  farın üstü, plastik çamurluk vs. bunları sen diyorsun, benim bahanem değil bunlar Sani, ben belli bir ayarda araçlara bakıyorum, altında kalanlara değil, duster hem altta fiyatı ise sınırda, olmadı... 

kıyaslarken yanlış yapılıyor bence, diğer markaların suv larına bakıp aynı donanımdaki araçlarla kıyaslıyorsunuz, benziyorlar ama arabalar aynı değil, fiyat bazında kıyas yapıp bu ayarda araba için uygun demek hata bence...

Neyse yahu, duster kötü değil ama benim istediğim sınıfta değil, bana göre 20 bin fark verdiğimde apayrı dünyaya geçebiliyorsam ben duster almam, 20 binde para değil, ha alamayan elbette vardır, alsın binsin lafım olamaz,  kendim için konuşuyorum ben, az farkla sınıf atlayacaksam bekler atlarım, altıyla idare etmem....

polo 100 binmi Mert, full edeceği 70 bin :) passat ne , alakası yokki bununla, ayrı dünya o, 200 de etmez asla, fahiş, aslında fiyatların hepsi saçmalık, duster a has değil, tüm markalar böyle, esasında vergi vs. sıkıntı burada birde sıkıntı millette, etmeyecek fiyatlara araç satmaya kalkan havalı firmalara tepki göstermeyip ses çıkarmazlarsa sıraya girip bu fiyatlara he derlerse daha çok tartışırız böyle, aza tamah etmek istemiyorum arkadaş, haksızlığada kızıyorum, duster ne fiyatla ilk satışa çıktı şimdi ne halde, olmaz bu....

Saçlar gri bu arada, metalik hemide :D beyazda neymiş :)

Not: felsefem şu, alabileceğimin en iyisini alırım hep, alamıyorum diye basite kaçmam, alamıyorsam iyiyi, altını hiç almam, basiti almam başka şeye bakarım, tercihler yani...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ali mesele işte orda. Alabileceginin en iyisini almamak. Tasarruf ve minimalizm. 

Lüks restoranda yemek yiyebiliyorumdur ama balık ekmek tercih edebilirim. Hem yetimin hakkı bir sürü yer var lazım  paramı farklı yerde kullanırım mutlu olabilirim. Duster aldıgında ne kullandıgını bilirsin. Üst model aldıgında aklında bir üst model takıntısı olmadıgını ( ben dahil) başkasına anlatmak daha zordur.

yani duster biraz filozof işi. Kötü diye alıyorsun baştan. Bu bi avantaj. Balık ekmeğin içinden ip çıksa sıkıntı yok at devam et ama restoranda fena.

fiyat ise göreceli . Eder etmez.. çogu vergi zaten mehmetçiğe gidiyor. Adam eder ki satıyor. Pazarlamada o kadar adamı var bunu hesaplayan. Zaten rekabet de var. Ayrıca gavurdaki fiyAtlar aşırı farklı değil.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ayrıca gavurdaki fiyAtlar aşırı farklı değil.

Ali bey'in mantığında anladığım kadarı ile C mercedes'in 200bin olması ok ama Duster'ın 120bin olması sıkıntı. 20bin falan anca :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...