İçeriğe Yönlendir

2018 Dacia Duster

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bi tek şöyle bir durum oluyor benim eski borada vardı. 6500 devirde 200 ile gidiyordu. Motorda devir bandı bittiği için daha hızlı gidemiyordu. Ancak güncel çoğu arabada devir bitmesi noktasına pek gelinmiyor (yokuş aşağı değilse)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bazı araçlar son hızı 6. viteste yapamaz. bmw türevleri.  misal..
Cx3, 5.viteste iken, son hız 201 ile gidebiliyor, 6vites ile gidemiyor du
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:
bazı araçlar son hızı 6. viteste yapamaz. bmw türevleri.  misal..

Cx3, 5.viteste iken, son hız 201 ile gidebiliyor, 6vites ile gidemiyor du

bilmiyorum ileride çay içiyordum fark edemedim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
dökül dökül..
Başka yorum yok
bilmiyorum ileride çay içiyordum fark edemedim
Dumandan önümü görsem yetişirdim
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dumandan

hava filtersi firması ile anlaştık

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

vay arkadaş konu nelere giti ama hala mangala gelmedi .şimdi 1.6 benzinli alınıp 4x2 olanı dağa mangala gidilirmi ? yoksa onu alcana 2 kuruş ver şu motoru al o gider mangalamı diyecez.

bak şimdi nasıl cevap gelecek bu soruya huhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

f7ee61a03a0bc4062c4414f5dba0216f.jpgbenim büroya yeni taptırdım mangalı. 15 kişiye yeter aynı anda...

Okan ben bağladım kardeş mangalı konuya

2396cd71ea31cb16e39da33fb90d1793.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
16 saat önce, Servet Aydın yazdı:
17 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:
burayı tam anlamadım 100 hp bir traktör koca 30 tonluk Tır ı rahat rahat çekebiliyor ?

Şanzıman, hız 10km

e tabi, o şanzımana benzinli motoru tak, ne oldu?   dediğim gibi, diyorumki araçlar yüklüyse ve rampada filan sen deli güçlü benzinli motorla o devirlere çıkana dek ben dizelle geçer giderim, gittikten sonra zaten son hızlarımız yakın, fakat benzinli bir süre sonra yeterli mesafede varsa yakalayıp geçebilir, tabi bu süre yüke ve rampanın eğimine bağlı, öyle şak diye geçemez ve deli çevirirken delide yakar,  düzde kalkıştan sonra geçer diyorum, yanlışmıyımkine :)

bu araca bakalım, cx40 örneğini verdiydim, d5 motor 1900 cc  190 hp 400 nm. tork 140KW  4000 devirde  t5 motor 257 hp 350nm. tork 182 KW 5500 devirde, üstte yazdığım olur sanırım.

90 la giderken biri 5 lt. diğeri 7 lt. yakıyor bu arada, 0-100 süreleri dizel 7,9 sn. benzinli 6,5 sn. yani düzde kalkışta benzinli uzar....

hangini aliiim :p

Not: fiziğim zayıftı matıda pek sevmem, ne hikmetse gittik haritacı oldu, küresel geometri den başımızı kaldıramıyoruz, acı çekiyorum vallahi :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
f7ee61a03a0bc4062c4414f5dba0216f.jpgbenim büroya yeni taptırdım mangalı. 15 kişiye yeter aynı anda...
Okan ben bağladım kardeş mangalı konuya
2396cd71ea31cb16e39da33fb90d1793.jpg
Bu mangal 50 kişi doyurur tek seferde. Acilen deneme yapmak lazım
e tabi, o şanzımana benzinli motoru tak, ne oldu?   dediğim gibi, diyorumki araçlar yüklüyse ve rampada filan sen deli güçlü benzinli motorla o devirlere çıkana dek ben dizelle geçer giderim, gittikten sonra zaten son hızlarımız yakın, fakat benzinli bir süre sonra yeterli mesafede varsa yakalayıp geçebilir, tabi bu süre yüke ve rampanın eğimine bağlı, öyle şak diye geçemez ve deli çevirirken delide yakar,  düzde kalkıştan sonra geçer diyorum, yanlışmıyımkine [emoji4]

bu araca bakalım, cx40 örneğini verdiydim, d5 motor 1900 cc  190 hp 400 nm. tork 140KW  4000 devirde  t5 motor 257 hp 350nm. tork 182 KW 5500 devirde, üstte yazdığım olur sanırım.

90 la giderken biri 5 lt. diğeri 7 lt. yakıyor bu arada, 0-100 süreleri dizel 7,9 sn. benzinli 6,5 sn. yani düzde kalkışta benzinli uzar....
hangini aliiim [emoji14]

Not: fiziğim zayıftı matıda pek sevmem, ne hikmetse gittik haritacı oldu, küresel geometri den başımızı kaldıramıyoruz, acı çekiyorum vallahi [emoji3]
Kw yüksek olan her şeklide yer bitirir.

Şanzıman dişli oranları benzinli araca göre ayarlanır, veya dizele göre. Sonuç değişmez
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bu mangal 50 kişi doyurur tek seferde. Acilen deneme yapmak lazım Kw yüksek olan her şeklide yer bitirir.

Deneyelim. Uçak biletleri Arda dan,  nevaleyi biz hallederiz.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hangini aliiim :p

benzinli alalım tüp takalım...bide lpg kalibrasyonunda şike yaparız... daha iyi gider...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
On 16.03.2018 at 21:44, Mehmet Göktürk yazdı:

diferansiyel vites oranlarını niye eşitliyorsun? biri duster dizel diğeri benzinli tın tın tsi.?  hızlıdan kasıt= kim kimi geçer.iki tane motor verdik sana biri 160 la giderken diğeri 320 ile mi gidecek? Elbette onları ayarladığını düşünmemiz lazım. şasi teker model şöför aynı. iki ayrı motor var diyoruz. 

Mehmet Hocam, foruma yeni girebildim.

Şanzımanı eşitlemeden iki motor arasında nasıl yorum yapılacak? İşin içine şanzıman girerse olay tersine bile döner. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet dün gidip deneme sürüşü yapamadım ama 4x2 dizel 110 luk full duster a baktım, evet eskisinden daha iyi duruyor, içi falan daha toplu ama oturdum baktım kapılarını kapatıp önde arkada baya zaman geçirdim, yok arkadaş, hala aşırı plastik ve kesin bir süre sonra bu arabaya 100 küsür lira para verdim, bunamı diyeceğimden emin oldum, kısaca duster defteri kapandı, 70-80 lira olsa cazip derdim, ama bu fiyata yine olmaz diyorum, şimdi piyasada bu ayarda böyle daha ucuz araçmı var bunun ayarında falan diyeceksiniz ama  yok arkadaş, bu para etmez duster, en yakın rakibi 2 gömlek daha iyi, herşeyi bırak içine binip sadece şöyle bir bakmak yeter, olmadı be duster, senin olayın ucuz suvcuk tu bu fiyatla büyüyü bozdun ....

oradan çıkıp (bu arada fiat 500x cross plus la dolaşıyoruz, bunun kalitesi baya baya iyi bu arada hatta 2018 cooper dan içi daha kaliteli) fiata gittik 500L ye baktım, evet geniş fena değil, sadece ailevi düşünüp acabamı derken baktım dualogic midir nedir saçma şanzımanı gördüm, anında elendi tabii, oradan çıkıp Kia ya gittik, Nubiraya baktım, suv falan diyorlar alakası yok, evet şu bu hibrit ama beğenmedim tipini,  sportage e baktım onuda beğenmedim...

gittim vw aaaa, highline tigu vardı 1.5 tsi hayalet ekran falan 200 kaat, arabaya binince sağını soluna bakınca evet diyorsun bu araç tamam, tabii en dolusu, dışarda reklam için gelmiş kodyak vardı, bindim tekrardan yok arkadaş dedim bunun ayarında SUV yok, hangar gibi ve tam benlik :) ama pahalı, karoq yoktu, döndük dolaştık eveee, yok aga benim liste belli gibi, VAG gruptan olacak sanki, başka araç yok, haa Fiat 500x fena değil, şanzıman biraz yavaş bagaj küçük ama alet güzel....

birde bu çıktı şimdi, fiestanın büyüğü Bmax ın halefi sanırım, içi fiesta zaten, ama şirin geldi, compact SUV Ford ecosport...

1000 cc. 125 hp benzinli, 1.5 dizel 125 hp dizel, 4X4 olanıda gelecek bu arada, hem 4 çeker hem uygun fiyat hemde Ford, çok küçük değilse güzel be, bagaj kapağı yana açılıyor buda ilginç hatta stepne kapının arkasında olanı bile var, hangi tipse bilmeme ama...

en dolusu cam tavan bang olufsen ses sistemi vs.   117 ile 120 kaat arası, karıştı yine ortalık....

http://www.ford.com.tr/otomobiller/Yeni-EcoSport

yaklaşma açıları önden 21 derece arka 33.3 derece ahanda hafif arazi 4 çekerde oldumu çok satar bu alet, heleki fiyat 110-130 arası durursa...

2003 den fusion yani, 2013 dede bu, aslında Hindistanda vardı bize gelmiyordu, o tırttı zaten, bu ise hataları görülmüş tam avrupai versiyon,  Fiesta tabanlı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ecosport var Gebze de. Fena yapmışlar

gelmişmi bayilere, fiyat falan olduğuna göre, fusion gibi bir araç sanırım, gidip bakayım, ufak araç bu ama şirin geldi gözüme, pek pahalıda değil sanki....

6 iler tork konvektörlü şanzıman 1000 cc 125 hp ödüllü ekobust motor, süper ses sistemi adaptif hız dışında herşeyde var, tek donanım St Line 117 kaat, yahu güzel be :) hanımda çok rahat sürer bunu, tek olayı yana açılan bagaj kapağı, kapalı otoparkta totoyu dışarda bırakmak lazım ayda 2 mt. aralık bırakacaksın :)

1.5 125 hp 4x4 düz vites dizelide gelecek, bu motora oto şanzıman yokmuş ne yazıkki...

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

jpeg&blobwhere=1214644138623&blobkey=id

bagaj bana dar gibi geldi bu aletin... 310 lt imiş sanırım (FORD'un)

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

compact SUV bu, bagaj dar, bunu göze alanlar için iyi ama, hele bayiye gelsinde yakından irdeleyeyim, bakalım nasıl bu araç, şimdi biraz havada kalıyor benim laflar, göreyim hele :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
30 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gelmişmi bayilere, fiyat falan olduğuna göre, fusion gibi bir araç sanırım, gidip bakayım, ufak araç bu ama şirin geldi gözüme, pek pahalıda değil sanki....

6 iler tork konvektörlü şanzıman 1000 cc 125 hp ödüllü ekobust motor, süper ses sistemi adaptif hız dışında herşeyde var, tek donanım St Line 117 kaat, yahu güzel be :) hanımda çok rahat sürer bunu, tek olayı yana açılan bagaj kapağı, kapalı otoparkta totoyu dışarda bırakmak lazım ayda 2 mt. aralık bırakacaksın :)

1.5 125 hp 4x4 düz vites dizelide gelecek, bu motora oto şanzıman yokmuş ne yazıkki...

Plakalı geziyor, geçen sabah denk geldi, çözemedim ilk başta nedir diye. Yakınlaştım seyir halinde kestim aracı. Şekli şemaili şok şık

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
58 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gelmişmi bayilere, fiyat falan olduğuna göre

sitesinde fiyat listesi var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

sitesinde fiyat listesi var.

var evet üste yazdım zaten, fenada değil gibi fiyatı...

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Plakalı geziyor, geçen sabah denk geldi, çözemedim ilk başta nedir diye. Yakınlaştım seyir halinde kestim aracı. Şekli şemaili şok şık

fujın gibi değilmi, bagaj kapağında stepne olan resimler gördüm, onlar nasıl acep?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...