İçeriğe Yönlendir

2018 Dacia Duster

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Anlatamadım sanırım. Ambiance donanımda izolasyon yok. Laurette donanımda ise mevcut. Anlatmak istediğim bu. Şirketler genelde ambiance aldığı için ses duyulması normal oluyor.

anladımda en üst olanda var bizde diyorum bende, aman aman fark göremedimde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

O zaman bu araçtan orta donanım (arka cam otomatik bari olsun) alacaksın güzel bir izalasyon ile iş görür... Tabi süspansiyon sert değilse test etmek lazım 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

süspansiyon fena değil, yani rahatlık açısından, diğer dediğn şeyse tam bu arabalık, araç çok basit şekilde sökülüp çokta güzel uygulama yapılabilir, her tarafına güzelce kaliteli malzeme ile kolayca ve zevkle uygularsın, sırf şu işi bu arabada yapmak bile benim hoşuma gider açıkcası :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yakıt 4x4 de eskisi gibi 90 ı geçtinmi fazla, 150 ile gederken 10 lt. yi geçiyor, nerdeyse pikap gibi yakıyor ama hızlanması pikabın yarısı gibi, 4x2 110 hp olan dizel daha iyi gelecek sanırım, 110 gibi gidildiğinde güzel olur sarfiyatı, arazide iş yoksa 4x4 sistemi boşa taşımak gereksiz bence...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
36 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yakıt 4x4 de eskisi gibi 90 ı geçtinmi fazla, 150 ile gederken 10 lt. yi geçiyor, nerdeyse pikap gibi yakıyor ama hızlanması pikabın yarısı gibi, 4x2 110 hp olan dizel daha iyi gelecek sanırım, 110 gibi gidildiğinde güzel olur sarfiyatı, arazide iş yoksa 4x4 sistemi boşa taşımak gereksiz bence...

Bu araçla 130 sonrası beni korkutuyor açıkçası. Zaten 175'te kilitli. Bu sebeple 120-130 bandı gayet iyidir derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu araçla 130 sonrası beni korkutuyor açıkçası. Zaten 175'te kilitli. Bu sebeple 120-130 bandı gayet iyidir derim.

aynen, uzun yol seyrini genelde aynı band da yaptım, 7-8 lt civarıydı galiba sarfiyat, 90 lık 4x2 ile, asfalt sesi hariç atraksiyon yapmadan normal gidersen güzel gidiyor, zaten 130 dan sonra bitiyor, tork eğrisi falan yerlerde, bu araca 110 luk dizel şart,  4x2 110 luk dizel ideal olur bence, eve gideyimde bayide dalayım hele şuna :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

aynı band da yaptım, 7-8 lt civarıydı galiba sarfiyat,

dci ve o tüketim.. bakımsız sanırım o dastır

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

dci ve o tüketim.. bakımsız sanırım o dastır

bakımlı hatta yeni, duster yakıyor kardeş, 130 la gidince 90 lık motorla, 110 olsa daha rahat edecek...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yakarım o dci yı

zaten yakıyor birde sen vurma garibe :D yüksek devirde dci diğerlerinden fazla yakıyor, bunun işi daha düşük devir sanırım....

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Yeğenimde x trail var oda 130'dan sonra aracın güven vermediğini söylemişti.Suv'ların yüksekliği özelliklede alt yüksekliği çok fazla dezavantaj sağlıyor rüzgarda ve yüksek süratlerde.

Bu araçlar ile sürat beklentisi olanlar almasın zaten.120'den sonrası gereksiz ve riskli olur ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

pikap alın, otobanda falan 130 la falan uykunuz gelir, o derece rahat vallahi, sessiz, hemde baya baya...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

pikap alın, otobanda falan 130 la falan uykunuz gelir, o derece rahat vallahi, sessiz, hemde baya baya...

Pikap'ın otobanda 130'a müsaadesi var mı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu araçlar ile sürat beklentisi olanlar almasın zaten.120'den sonrası gereksiz ve riskli olur ...

120 mi. [emoji15]
[emoji85]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Pikap'ın otobanda 130'a müsaadesi var mı?

yook :) anlık 200 yapıp haritadan siler hemen yavaşlarsın sende :D

110 a ses etmiyorlar genelde, gidiyoruz valla eds ler ise dert..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu filmin sonu kötü bitiryor

28 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

120 mi. emoji15.png
emoji85.png

Suv kullananların %90'ı arabayı bilmeden kullanıyor. Sen üzerine alınma :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bu filmin sonu kötü bitiryor

Suv kullananların %90'ı arabayı bilmeden kullanıyor. Sen üzerine alınma :)

çoğu kullanıcı böyle, sadece suv cular değilki...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Suv kullananların %90'ı arabayı bilmeden kullanıyor. Sen üzerine alınma [emoji4]

Hee. Tamam. [emoji5]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

çoğu kullanıcı böyle, sadece suv cular değilki...

Aynen. Yııların sürücüsü diyorsun onlarda aynı. Araç dinamiğini keşfetme yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tiguan fena değil çıktı. Geçen izmirden geldim biraz zorladım, evet bir passat değil ama tedirgin edici ciddi bir durum olmadı, bursa balıkesir virajlarında pek bi arkadan sıkıştıran olamadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç salınım yapınca sürücü doğru koltuk pozisyonunda değilse savruluyor sanıyor aracı.
Otomobil'de sürücünün virajda gövdesi 1 cm esnerken yüksek araçta 3 cm esniyor. Ahanda taklaya geldik diyor ki dışarıdan araca bakınca hiçbir şey yok

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

buda doğru, o his korkutuyor milleti, adam gibi suv ların çoğu gayette güzel gidiyor, pikapla hemde hi-rider ile neler yapılıyor, daha donanımlı bu araçlarla çok daha rahat gidilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk defa bir suv’um oldu.
Yeni aldım.
Neler yapabiliyormuş bu dedim ve çeşitli şekillerde zorlayıp limitlerini gördüm.
Asla o hisler yok bende. Bir sedan kadar rahatım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

şimdi uzmanlık sorusu 1.6 atmosferik motorlu confort paketi alınırmı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...