İçeriğe Yönlendir

Connect - Far Anahtarı Hakkında

Muhammed Emin Uğurlu

Recommended Posts

Muhammed Emin Uğurlu

2004 model coonect'timde orjinalinde sis farı yoktu ben sonradan taktırdım ve sis farı içinde ayrı bir anahtar yapmıştım şimdi sorum şu ; orjinal far anahtarımda arka sisler için açma butonu var ben bu sonradan eklediğim ön sis farını arka sislere giden tesisattan alsam bir sorun olrmu acaba far anaharına zarar verirmi ön sisler ?

orjinal sis anahtarı resimdeki gibi geri sis çıkışından ön sisleride birlikte çalıştırmak istiyorum ?

otocikmacom242948446726020170202_172007.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Anahtarda herhangi problem yaratmaz yalnız arka sise giden hattan beta sigorta çıkışından alınacaksa sigorta ona göre ayarlanmalıdır. Bir de sigorta kutunuzda ön sisler için boş yer olabilir şemasına bakın. Ön sis hattını direk oradan alıp açma anahtarı olarakta sis anahtarını kullanırsınız röle varsa bir röle ekleyip röle çektirmek daha sağlam olur bence.

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

ön sis için yer yok malesef direk arka sise giden tesisattan alıcam mecbur

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Tesisatı yakabilirsiniz. Ayrıca anahtara röle taktırmanız gerekir.

Çıkmacılarda sis farlı olan anahtar temin edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olmaz.. 

Arka sisler aşırı göz alır, sis ve yağmurlu havalar dışında arka sisleri açmak trafik güvenliği açısından tehlikelidir. 

Bu far anahtarının ön sisli modeli yok mu ?

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Far anahtarının değişmesi lazım onun fiyatıda pahalı biraz o yüzden aklıma böyle bi şey gelmişti

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkaları iptal etsen olmaz.. lazım olabilir.. Birlikte yaksan olmaz güvenli değil. 

Çıkma anahtar bak. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arkaları iptal etsen olmaz.. lazım olabilir.. Birlikte yaksan olmaz güvenli değil. 

Çıkma anahtar bak. 

Ön arka kullanmaktansa arkaları iptal etmek daha mantıklı. Ben 11 senedir arka sise hiç ihtiyaç duymadım.

Veya arka sislere 10w ampul takılabilir. O zaman park lambasından azdaha parlak yandığı için göz alma sorunu olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Aynı dediğiniz gibi benmde hiç arka sislere ihtiycım olmadı yrn arka sislerin ampullerini düşürüp bağlicam umarım muayenede sıkıntı olmaz

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
21 saat önce, Muhammed Emin Uğurlu yazdı:

Aynı dediğiniz gibi benmde hiç arka sislere ihtiycım olmadı yrn arka sislerin ampullerini düşürüp bağlicam umarım muayenede sıkıntı olmaz

muayenede arka sisler çalışmıyorsa hafif kusur yazar. sislerin sigortasını söker hiç yanmazlarsada(ön arka) yine hafif kusur yazarlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıkabilir. Geri dönüşü olmayan bir tadilat yapmayın ki. Muayene zamanı eskiye dönebilin.
Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Peki bir anahtardan hem ön hem arka sisin yanması bi sıkıntı çıkarırmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orijinalde öyle bir sis lambası hiç olmadı.
Bu sebeple sıkıntı çıkabilir.
Yarın kusur tablosuna bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

Ben focusdada fiestadada ön arka sis aynı anahtara bağlı girdim. Muayneden sorunsuz geçti.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Erdem hocamın tecrübesi varmış demekki sorun yok ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...