İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigorta Fiyatları Hakkında

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

Babamın üzerine olan Fiat doblo aracımızın sigorta zamanı yaklaştı SBM den sorguladığımda en ucuz HDİ sigorta var 690 tl çıkmış,geçen sene 640 tl verdik ondan önceki sene de daha ucuz du sanırım, bu fiyatın düşmesi gerekirken neden artıyor acaba,Mehmet abinin yorumunu merak ediyorum özellikle.Basamağı çıktıkca fiyatta çıkıyor ben anlamadım bu işten bişey.

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Demekki basamaktan gelen indirim,yıllık sigorta zam oranından az tek mantıklı açıklaması bu.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
4 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Demekki basamaktan gelen indirim,yıllık sigorta zam oranından az tek mantıklı açıklaması bu.

bende öyle düşündüm ama içime sinmiyor mağlesef ozaman şu basamak olayını kaldırsınlar bi işe yaramıyor nede olsa ama yok şimdi onu kaldırınca da 50 tl lik zam olur 150 tl :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

facebookta reklam gördüm.uyanın devlet sigorta firmalarına uyarıda bulundu indirim yapın yoksa el atarım diye yazıyordu devlet bankaları indirimli sigorta yapıyorlarmıs ptt de var diye biliyhorum 600 TL sigorta orda 350 cvarı imiş..kontrol etmekte fayda var 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:)
Basamak iyidir.

Anladığım kadarıyla basamağın 7 de. Yani bu yıl indirim almadın sen.
İndirim almamış olduğun için artış da makul görünüyor.
Geçen yıl bu tarihlerde serbestti fiyatlar. 12 nisandan beri devletin belirlediği rakamlar etrafında yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
4 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

facebookta reklam gördüm.uyanın devlet sigorta firmalarına uyarıda bulundu indirim yapın yoksa el atarım diye yazıyordu devlet bankaları indirimli sigorta yapıyorlarmıs ptt de var diye biliyhorum 600 TL sigorta orda 350 cvarı imiş..kontrol etmekte fayda var 

Şu trafik sigortalarının patladığı senelerde aynı söylentiler vardı, birgün işim ptt ye düştü gittim işlemlerimi yaparken biri geldi o da bu söylentiyi duymuş gişedeki çalışana sordu adam dediki ''size ne teklif vermişlerse en düşün bizde muhtemelen o tutarın 2 katı çıkar hiç boşuna bakmayalım dedi,onlar söylenti ama bizde durum böyle'' diye söylediğine şahit oldum, kendim de bizzat devlet bankasına gittim ziraate 2000 küsür tl çıkmıştı sigorta :D yani aslı asaleti yok bu durumun.

6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

:)
Basamak iyidir.

Anladığım kadarıyla basamağın 7 de. Yani bu yıl indirim almadın sen.
İndirim almamış olduğun için artış da makul görünüyor.
Geçen yıl bu tarihlerde serbestti fiyatlar. 12 nisandan beri devletin belirlediği rakamlar etrafında yapılıyor.

abim doğrudur eski poliçede 7.basamak görünüyor,bizde 50-60 daha düşük gelir diyorduk bu senede olmadı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

Yok öyle bir şey.. 

Ziraat Sigorta, bir motorsiklet sigortasını yayınladı 300 küsür liralık.. Herkes onu otomobil sigortası gibi algıladı ve ucuz zannedip paylaştı..  

Şu fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı.. 

Sadece yapanlar ve yapmayanlar var.. Şunu eklersem yaparım diyenler var, yada yapıp taksit verenlerle taksit vermeyenler var.. 

Ptt zaten bizler gibi bir acente, kendi sigorta şirketi şu an için yok. 3-4 acenteliği var. Hepsi bu.. 

Devlet rekabet yaratarak değil de, 12 Nisan 2017'de direk fiyat belirleyerek müdahale etti. şu plaka şu sınıf şu basamaktaki araç için en yüksek rakam şu olabilir dedi.. 

Sonra bu eylüle kadar her ay % 1 arttı, Eylül- Aralık döneminde her ay % 1,5 arttı.. Yılbaşında % 5 arttı.. 

7 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

abim doğrudur eski poliçede 7.basamak görünüyor,bizde 50-60 daha düşük gelir diyorduk bu senede olmadı :)

7 son maalesef.. 

4'ten giriliyor sisteme, her yıl bir basamak kazanılıyor ve en fazla 7 oluyor.. 

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa

ben geçen ay ziraat bankasından fiyat aldım diğer acentelere göre gerçekten de iki katı yüksek çıktı fiyat.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Enflasyon farkı fiyatlara yansıyor, son basamaktaysanız yapacak bir şey yok :) 

4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Konudan biraz farklı olacak ama Abi bizim araca zamanında kasko yapamadık ama ilerleyen zamanda elim genişleyecek, kasko başlangıcı için ne önerirsin, en düşük paketten başlayıp indirime hak kazandıkça mı klozları artıralım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Konudan biraz farklı olacak ama Abi bizim araca zamanında kasko yapamadık ama ilerleyen zamanda elim genişleyecek, kasko başlangıcı için ne önerirsin, en düşük paketten başlayıp indirime hak kazandıkça mı klozları artıralım.

Bilgileri yolla, daha geniş bir araştırma yaparak başlayalım.  Olmazsa ilk yıl için teminatlara çalışacağız mecburen..  

Çünkü çoğu şirket ya yapmam diyecek yada normalden % 25-30 fazla rakam isteyecek.. 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
28 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok öyle bir şey.. 

Ziraat Sigorta, bir motorsiklet sigortasını yayınladı 300 küsür liralık.. Herkes onu otomobil sigortası gibi algıladı ve ucuz zannedip paylaştı..  

Şu fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı.. 

Sadece yapanlar ve yapmayanlar var.. Şunu eklersem yaparım diyenler var, yada yapıp taksit verenlerle taksit vermeyenler var.. 

Ptt zaten bizler gibi bir acente, kendi sigorta şirketi şu an için yok. 3-4 acenteliği var. Hepsi bu.. 

Devlet rekabet yaratarak değil de, 12 Nisan 2017'de direk fiyat belirleyerek müdahale etti. şu plaka şu sınıf şu basamaktaki araç için en yüksek rakam şu olabilir dedi.. 

Sonra bu eylüle kadar her ay % 1 arttı, Eylül- Aralık döneminde her ay % 1,5 arttı.. Yılbaşında % 5 arttı.. 

7 son maalesef.. 

4'ten giriliyor sisteme, her yıl bir basamak kazanılıyor ve en fazla 7 oluyor.. 

her sene kaza yapmazsan sigorta düşüyor die yanlış bir bilgiye sahibiz ozaman desene abim. tühh be... :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilgileri yolla, daha geniş bir araştırma yaparak başlayalım.  Olmazsa ilk yıl için teminatlara çalışacağız mecburen..  
Çünkü çoğu şirket ya yapmam diyecek yada normalden % 25-30 fazla rakam isteyecek.. 
Yolladım Abicim, biraz yoracaz galiba seni [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

her sene kaza yapmazsan sigorta düşüyor die yanlış bir bilgiye sahibiz ozaman desene abim. tühh be... :)

Aynen öyle.. Her sene değil ilk üç yıl sadece.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Geçen senede vardı ptt ve devlet bankalarında indirim.Bende  gittim ziraat bankasına 150cc motorun sigortasını bana 600 lira çıkardılar kendi sigortacımı aradım 430 lira çıkıyor abi yapayım mı dedi yap dedim.Fiyat sorun ama ucuz değil hele yarı yarıya mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen öyle.. Her sene değil ilk üç yıl sadece.. 

Ben başka birşey merak ettim. Neden 1 den başlayıpta 4 te bitmiyor? 4 ten başlayıp 7 de bitmesinin mantığı ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4 ten başlıyorsun.. 

Kaza yaparsan 3'e iniyorsun.. 

Kaza yapmazsan 5'e çıkıyorsun.. 

Tekrar kaza yaparsan 2'ye iniyorsun.. 

Bir yılı daha kazasız geçirirsen 6'ya çıkıyorsun.. :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
12 saat önce, Mesut Eyibil yazdı:

Arkadaşlar merhaba;

Babamın üzerine olan Fiat doblo aracımızın sigorta zamanı yaklaştı SBM den sorguladığımda en ucuz HDİ sigorta var 690 tl çıkmış,geçen sene 640 tl verdik ondan önceki sene de daha ucuz du sanırım, bu fiyatın düşmesi gerekirken neden artıyor acaba,Mehmet abinin yorumunu merak ediyorum özellikle.Basamağı çıktıkca fiyatta çıkıyor ben anlamadım bu işten bişey.

iyi forumlar.

Benim araclarımda vw transportere 550 lira yolyardım var renault master 550 tl yine yol yardımlı aynı fırmadan kızıma kestırdık ilk aracı ilk senesi ehliyetinin 950 tl ford fiesta ta kesildi passatada 450 dediler ama daha kesılmedı o ayrıca sigortalar yuzde beş zamlandı parca fiyatları euroya göre gidiyor atıyorum 2015 de 100 euroluk bir parça 300 lira iken şimdi 470 lira aynı parca  araclarbir duster 55000 iken aynı arc 90 bın sigortalar ona göre zam yapıyor 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigorta primleri plakaya göre değişiyor.. 

Duyduğunuz rakamlara şaşırmayın arkadaşlar. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
On 14.02.2018 at 10:12, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta primleri plakaya göre değişiyor.. 

Duyduğunuz rakamlara şaşırmayın arkadaşlar. 

Bizim 06 üzmesin sonra bizi :) Benim 17 ile aynı isterim :biggrin:...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bizim 06 üzmesin sonra bizi :) Benim 17 ile aynı isterim :biggrin:...

Bu senenin sonuna eskiye döneriz inşallah.. (ikamete dayalı sistem)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu senenin sonuna eskiye döneriz inşallah.. (ikamete dayalı sistem)

Kuzu kuzu yatıyor abi evin önünde. Şehir içi motor ısındı ısınmadı derdi olmasın diye benimkini kullanıyoruz. O da arada bir lazım oluyor zaten. Riski minimum :) Yıllık kilometrede dahil olsa keşke değerlemeye...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Aldemir

Bugün sigorta yaptırdım. AXA. 55 liralık yol yardımı dahil 608 TL. Zorunlu sigorta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Bugün sigorta yaptırdım. AXA. 55 liralık yol yardımı dahil 608 TL. Zorunlu sigorta.

Güzel rakam.. Hayırlı olsun.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Aldemir
On 19.07.2018 at 17:29, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel rakam.. Hayırlı olsun.. 

Çok uzun zamandır aynı sigorta şirketinden yaptırıyorum Mehmet abi. Çok şükür hiç kaza vs de yok. Muhtemelen ne var ne yok tüm indirimlerden faydalanıyorum.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
14 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:
Çok uzun zamandır aynı sigorta şirketinden yaptırıyorum Mehmet abi. Çok şükür hiç kaza vs de yok. Muhtemelen ne var ne yok tüm indirimlerden faydalanıyorum.

Mehmet bey bana 350 liraya yapdılar sıgortayi

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
tapatalk imzamizi lutfen kapatalim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...