İçeriğe Yönlendir

Mtv'ye 'Motor Gücü' Tanımı Geliyor

Adnan Ziyangül

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Elektrikli araçlara teşvik ediciymiş bak sen.

Sanki piyasada alınabilecek ve yürütebilecek elektrikli araç var da biz almıyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Konuyu siyasi boyuta tasimak istemiyorum ancak bizim toplum olarak hak ettigimiz bu yetmez ama evet derken bunlarin bir sonucu olacagi belliydi.

Bu ulkede alip binemeyecegimiz araclar yurtdisinda standart bir ailenin rahatlikla alip yurutebilecegi kosullarda.

Yabanci ulkeler elektrikli arabalarda ciddi tesvikler yaparken sarj istasyonlari acip ulke geneline yayarken,bizim ulkemizde daha gecenlerde vergiye tabi tutdular.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bu yeni maliye bakanının maliye yönetiminden anladığı tek şey ötv mtv ayarı yapmak heralde. Geldi geleli 3 kere değiştirdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Yazılım yaptıran vergi kaçırmışmı olacak,daha ne kadar silkeleyecekler bakalım[emoji846]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Vergi vermeyen, vergi kaçıranla uğraşmaktansa dolaylı vergilerle bu işi götürmek daha kolay. Burada vergi kaçırma imkanı olmayan sektörler ve çalışanlar mağdur oluyorlar. Onlar çift vergi ödeyerek cezalandırılıyor bir bakıma. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
41 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Daha neler. emoji28.png

Abi dua et çıkmasın senin bıyıklar gider şimdiden söyliyeyim :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Abi dua et çıkmasın senin bıyıklar gider şimdiden söyliyeyim :D :D

Keserim.. :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
11 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Motor gücünden sonra silindir sayısı, bagaj hacmi, arabanın boyu, ağırlığı gibi yeni kriterleri de görürüz bu gidişle.

Eskiden ağırlık bir kriterdi. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yanlış hatırlamıyorsam 90 lı yıllarda 16 ve üzeri yaşındaki arabalar MTV 'den muaftı. Vosvoslardan hatırlıyorum böyle bir şey.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
5 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Bu yeni maliye bakanının maliye yönetiminden anladığı tek şey ötv mtv ayarı yapmak heralde. Geldi geleli 3 kere değiştirdi.

İlk önce mtv yi + %40 lara çıkardı azarı yiyince geri adım attı

Ardından cam filmi olayının fikir babası oldu yine azarı yedi 

Şimdide yine ilginç düzenlemeler ile geliyor. Ben bu insanın ev ekonomisini bile düzenleyebileceğine inanmıyorum. Biraz ağır oldu ama son zamanlarda yaptığını bilgisiz tecrübesiz yeni mezun bir bakan bile yapmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
10 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam 90 lı yıllarda 16 ve üzeri yaşındaki arabalar MTV 'den muaftı. Vosvoslardan hatırlıyorum böyle bir şey.

Mtv icat edildiğinden beri her araç mükellef.. Önceleri cama yapışan pul vardı hatta..

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bundan sonraki hamle Turbo basıncına göre vergi almak olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ötv ne arkadaş, ötv alacaksan premium marka ve modellerden al, mücevherden al, yani extrem lüks lerden al,  motor gücüymüş,  arabadan vergi alacaksan 1. kıstas geliş fiyatı olmalı, porş alan adama bas %100 ötv yi, focus alandan ötv alma sadece mtv al, bune yahu....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Zavallı arabalar ne çekti be, ne yapacan ona da alışan mecburr.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
3 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Bundan sonraki hamle Turbo basıncına göre vergi almak olabilir. 

Twin turbo ve vgt turbolu arabalara 2 kat vergi uygularlar :(

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
8 saat önce, Tuğcan Arıkan yazdı:

Konuyu siyasi boyuta tasimak istemiyorum ancak bizim toplum olarak hak ettigimiz bu yetmez ama evet derken bunlarin bir sonucu olacagi belliydi.

Bu ulkede alip binemeyecegimiz araclar yurtdisinda standart bir ailenin rahatlikla alip yurutebilecegi kosullarda.

Yabanci ulkeler elektrikli arabalarda ciddi tesvikler yaparken sarj istasyonlari acip ulke geneline yayarken,bizim ulkemizde daha gecenlerde vergiye tabi tutdular.

Yabancı ülkelerde vergi adaleti var. Çok kazanan çok az kazanan az vergi veriyor. Bizdeki serbest meslek erbaplarına ve diğer büyük firmalara bakın maaşlı çalışandan daha az vergi veriyorlar. bir çok harcamalarını vergiden  düşüyorlar. Önce Adalet, sonra gelir ve vergi adaleti çok adilane olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Özbakan

BMW 520i Sedan Ultimate Luxury 1.6 170 hp ..... 432,800 TL

vs

Dacia Duster Comfort 1.2 TCe 4x2 125 hp ..... 75,000 TL

iki farklı 1600 cc altı motorlu taşıt örneği

120 hp ve üstü şeklinde bir ayrımda 6 kat fiyat farkı olan her iki araçtan da aynı ya da çok yakın MTV alınacak.

Neden basitçe araçların kendi değerleri ya da kasko değerleri üzerinden vergi hesaplanmaz?

Çünkü ülke araç parkında çok büyük ağırlıkta (%90 üstüdür tahminen) C1 C2 C7 B2 B7 D1 (bkz. ODD ayrımları) segmentlerde yığılı bekliyor ve dizel ya da benzinli motorların da çoğu güçlendi, ama motor hacimleri küçük. e napalım o zaman? hacimden vergi alamıyoruz, güce dayandıralım vergi oranlarını..

her değişiklik düşük orta gelirli vatandaşı daha çok vergilendirmek üzerine. şeytan diyor sırf vergisini vermemek için sigarayı bırak :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
taksit seçeneği olursa iyi
Aaaa ben hep 9 taksitle ödüyorum. Ödemiyorum mtv yi 2 yılda bir toptan o arada kesin af çıkarırlar zaten. taksite bağlıyorum bende.
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Teşvik bunun neresinde arkadaş?

Resmen ve bilinçli şekilde dalga geçiyorlar milletle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...