İçeriğe Yönlendir

Yeni Citroen Berlingo

Onur_Aydın

Recommended Posts

Onur_Aydın

rOJ327.jpg

m2J3J0.jpg

Yeni Citroen'in sınıfında yirmi yılı aşkın süredir kullanıcılarla buluşturduğu Berlingo, günümüze kadar gelen macerasında iki jenerasyon eskiten modelini 2018 model yılıyla birlikte 3. jenerasyonu ile karşımıza çıkartan Citroen'in geliştirme konusunda elindeki tüm imkanları kullandığını görüyoruz. Dış ve iç kısmında yapılan değişimlerin yanı sıra sahip olduğu 19 adetlik elektronik destekle binek modellerden farkı olmuyacak.

İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterimi yapılacak olan aracın satışlarının ise 2018'in ikinci yarısından itibaren kademeli olarak başlayacağını da belirtti.

2018 Citroen Berlingo'nun dış tasarımı C3 ve C4 Cactus gibi Airbump teknolojisi kullanılmış buda araca ufakta olsa crossover havası katmıyor değil.

İç kısmında ise önceki nesillerine göre çok daha kaliteli bir görünüme kavuşmuş ayrıca

bagaj hacımi ise 775 litre ile 1050 litre olarak değişiklik sunabiliyor. Kabin içersindeki 28 farklı eşya gözünün toplamda 86 litrelik ek bir saklama alanı sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Boyutlarından bahsetmek gerekirse standart modelin uzunluğu 4.4 metrelik uzunluğa sahip olan aracın XL modelinde ise 4.75 metreye çıkmaktadır. Bunların yanı sıra 1.85 metre genişlik ve 1.81 metre yükseklik değerleri sunacak.

İçeride aynı zamanda 8 inç multimedya ekrana yer veriliyor.Apple CarPlay ve Androide Auto gibi desteklerin sunulduğu ekranda anlık trafik durumunun verildiği 3 Boyutlu navigasyon da sunulacak.

akıllı telefonlar için kablosuz şarj ve head up display gibi donanımların dahi Berlingo'ya eklendiğini görmek.

Citroen'in ne kadar büyük oynadığını bir kez daha net bir şekilde hissettiriyor. Bir çok elektronik desteklere de yer veriliyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ 

2018 Citroen Berlingo'nun kaputunun altında benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı opsiyon sunuluyor. Benzinli seçenekte 1.2 Litrelik turbo  seçeneğe yer veren Citroen,ilk adımda 110 Hp manuel şanzımanlı kombinasyonu,2019 da ise 130 Hp'lik 8 ileri otomatik şanzımana sahip olacak.Dizel kısmında ise 1.5 Litrelik motorun 75,100 ve 130 beygirlik üç farklı seçeneği sunuluyor.Zaman içerisinde  dizel versiyonlara da 8 ileri otomatik şanzıman seçeneğini ekleyecek.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kaktüs satmayınca parçaları buna takmışlar herhal

Muhtemel

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Geri dönüşüm aracı gibi. Vites topuzu bile sanki otomatikten elde kalan gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

ben beğendim açıkçası.. uygun fiyat politikası ile binek araç müşterisinden de ilgi görür...

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

İç ve dış tasarımı beğendim. Fiyatı uygun olursa alınabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakışıklı bir imaj, büyüklüğü fotodan çözemedim, berlingo büyüktür ama arka cam nemo gibi gözüküyor. bayide bakmalı

Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

Hepten aykırı giden tasarımlarla devam ediyorsunuz Citroen beyciğim :) 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

daha önceki kasaları peugeot tan alıp satıyordu . bu kasada renault kangoo benziyor . Sanki oradan almış modifiye etmiş gibi .

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
(düzenlendi)

nOll3R.jpg

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

PSA Grubu Opel markasını satın almıştı. Kasa paylaşımına başlamışlar demekki.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Peugeot Rifter ( Yeni bir Model  Partner Tepee'nin yerine)

Opel Combo

Citroen Berlingo  hepsi PSAnın aynı platform aracı olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dün instagramda gördüm.

Rifter Outdoor gibi birşey, 4x4 özellikli yerden yüksek vs. 

Değişik ve güzel duruyordu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...