İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Araç Motor Arızası

Serdar Barutçu

Recommended Posts

Serdar Barutçu

Bu gün aracı çalıştırıp çarşıya indim istop ettim işimi bitirip çalıştırdım araba motor arızası yazdı ekranda hareket ettiğimde 30 u 40 geçmiyor basınca gitmiyor araba bilgisayara bağladık kızdırma bujisi arızası verdi usta patlamış dedi değişcek partikül filtre hatası verdi ilaç sıkıp 30 40 km gittik gene aynı düzelmedi şuan  sanayideyim. 3 bin deviri geçmiyor zorlayınca yavaş yavaş çıkıyor 3 bin üzerine.  kırşehirde sanayi çok sıkıntılı adam deniyor ama yok deneme yanılma yoluyla işlem yapıyoruz lütfen yardım edin kafayı yiyecem artık.  FOCUS 2010 TİTANYUM TDCİ 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bilgisayarda kızdırma bujisi gözüküyorsa öncelikle 4'ü birden değişecek.

DPF için yetkili serviste rejenerasyon yaptırmanız gerekiyor. Sıvılı tipse sıvısı yenilenmesi gerekebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Kızdırma bujileri değişmedi mi ?

DPF sökülüp temizlenir.

Gerekirse sensör değişir probleminiz giderilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Kosif

Kızdırma bujileri değişmeden hata gitmez, hata gitmedikçe de araç tork keser. 2 ay kadar önce babamın aracında da meydana geldi ve hepsinin değişimleri yapıldı.

DPF kısmı için ise servise gidip servis regen yaptırmanız gerek, ilaç sıkmak gibi aksiyonlara da bence hiç gerek yok

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serdar Barutçu

eyüp kosif peki kızdırma bujileri değişince sorun gittimi kardeşim egr valfimi getirdi taktı düzeldi sonra liftten indirip tekrar çalışınca araç gene kesti anlamadım acaba kızdırma bujisini değişince düzelirmi zaten değişecek sürekli arıza yazıyor pc ye bağlayonca

Yorum bağlantısı
Eyüp Kosif
(düzenlendi)
10 dakika önce, Serdar Barutçu yazdı:

eyüp kosif peki kızdırma bujileri değişince sorun gittimi kardeşim egr valfimi getirdi taktı düzeldi sonra liftten indirip tekrar çalışınca araç gene kesti anlamadım acaba kızdırma bujisini değişince düzelirmi zaten değişecek sürekli arıza yazıyor pc ye bağlayonca

Babamın aracında kızdırma bujisi ve EGR hataları vardı, değişimden sonra tamamen düzeldi. Kızdırma bujisi hatası varsa eğer değişmeleri gerekiyor, başka türlü sorun gitmez.

Kızdırma bujisi değişimini de güvendiğiniz biryere yaptırın derim, keza sökerken kırabiliyorlar. Eğer kırılırsa silindir kafasını söküyorlar motorun.

tarihinde Eyüp Kosif tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Barutçu

eyüp kosif tamam kardeşim pazartesi günü değişecekler kızdırma bujilerini değiştirsin sorun düzelmesse egr valfi tekrar değiştirecek pazartesini bekleyim inşallah düzelir daha şimdiden 375 lira verdim egr valfine 180 lira verdim geri vericez o parçayıda pazartesi yazarım grne burya çok sağolun arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence dpf tıkandı. sanayideki teşhis cihazları ile işlem yapılamaz. yetkili serviste manuel rejenrasyon denenmeli, sonuç vermez ise değişecek.

Yorum bağlantısı
Serdar Barutçu

abi kırşehir ford servisinin sanayiden farkı yok bu nasıl bir  servis anlamadım adamların ustaları sanayide dükkan kapatanlar ford yetkili servisine dolmuş. Aracı life kaldırıp turbo selenoid valfini değiştirdi araç düzeldi istop edif liften indirdik yine aynı arızayı verdi usta bu parçada arızalandı dedi yeniden sipariş verelim gelsin takarız dedi ve youtubeden videolara bakarken bu vidoyu gördüm  hata aynı yalnız turbo hortumununda bir oynama görmedim bu videodaki gibi seste çıkarmıyor sadece gaz yemiyor turboyu açmıyor yani araç... Arıalı olduğunu söyledikleri parçada bu https://www.parcafilosu.com/037035-orjinal-turbo-valfi?gclid=EAIaIQobChMI5pWb5MOt2QIVTLXtCh0_WAYDEAQYAyABEgJyGPD_BwE

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf ile ilgili kod hala duruyor mu? beyin selenoid valfi ile oynarayarak basıncı yükseltiyor ki araç hızlanamasın diye zaten. bence anlatıklarınzdan çıkarım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bence dpf tıkandı. sanayideki teşhis cihazları ile işlem yapılamaz. yetkili serviste manuel rejenrasyon denenmeli, sonuç vermez ise değişecek.
Taner'in kuga. Aynı evrenden geçmişti. Dediğin gibi dpf çıktı
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Taner'in kuga. Aynı evrenden geçmişti. Dediğin gibi dpf çıktı

dur daha yeni başladık önce bi 1000 tl ler harcanacak illa... daha ilk anda doğru teşhisi koyabilni ben duymadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

400 mü 600 nü ne verdik ilk seferde kurtulduk biz

tüh sektöre darbe vurduk istemeden, stopaj ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdar Barutçu

valla abilerim bilmiyorum inşallah sorun selenoid valfindedir yoksa bu kıtlıkta o kadar borcun içinde aracı en son kapıda yatıracak duruma geldim. Çağlar bayur abim partikül filitresine ilaç sıktı yola çıktık 25 30 km yol yaptık sabit devirde ama gene düzelmedi sonra selenoid valfini değiştirdi düzeldi istop edip tekrar çalıştırınca gene ayı hatayı verdi forumda baktım araştırdım çekişten düştüğü zaman falan bu parçaya bakın diye selenoid valfi diye düşünüyorum inşallah bu parçadır..... daha önce açılmış konu buldum bakarsanız sevinirim.... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Serdar Barutçu yazdı:

partikül filitresine ilaç sıktı yola çıktık 25 30 km yol yaptık sabit devirde ama gene düzelmedi

tıkanmışsa düzelmemesi normal zaten, öyle bir temizleme yöntemi yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2017 zirve. Büyük mükellef olacaz böyle giderse
Yorum bağlantısı
Mehmet Göler

Serdar bey Kırşehir'de ne yetkili serviste nede sanayide iyi bir usta bulamazsın.Servise de sanayiye de uğradım zamanında. Ben de Hacıbektaşta'yım. Kayseri'de Yaşar Usta var.Yada Ankara'da Tuncay usta yada Sedat usta. Buralardan birine git.Ekstradan vereceğin 100 tl yol parası olur.Özellikle Tuncay ustayı çok övüyorlar. Ben gitmedim lakin Yaşar ve Sadat ustalardan memnun kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

2017 zirve. Büyük mükellef olacaz böyle giderse

her ay denetleme misss, yak kurtul, kasko yok mu binada?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
her ay denetleme misss, yak kurtul, kasko yok mu binada?
Denedim olmadı. Kasko mu ahaahhayt
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
[emoji28]
Herkes kasko diyor. [emoji28]
Evin dask bitiyor diye mesaj geldi. Bi ilgilenseniz buralarda gezene kadar
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...