İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Hakkında Düşünceleriniz?

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

1.4 140 ps 2008-2010 jetta bakıyordum abim bende biraz maddi destek yapiyim azdaha yeni birşey olsun dedi hem iç hemde dış tasarım olarak yeni kasa jetta hoşumuza gitti.
1.2 105 ps 2011-2012 jetta Highline(biraz zor) yada Comfortline bakıyoruz.

Araç hakkında olumlu yada olumsuz düşünceleriniz nelerdir? Yakıtı az veya çok yakması önemli değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

140 olanların motorunda iyi kullanılmamış ise sorunlar çıkabilir. 1.2 8 valftir. dayanıklı sayılan bir motor. 1.4 122 hp bulursanız alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

1.2 tsi 105 hp alın. Alırken triger zincirine baktırın ilk versiyonda zincir esneme yapıp ses yapıyor.
2011 model lansman dönemi bakın otomatik kararan ayna hız sabitleme gibi ekstrası oluyor.

Yakıt şehir içi 7,5 lt civarı yakarsınız. Şehir dışı kullanıma bağlı 5 de yakar 7 de.
Ben 1.2 tsi jetta ile tek depoda 55 lt benzin ile GEBZE - Adana 900 km yol yaptım 110-130 km hız bandında. Şehir içinde de 200 km kadar kullanıp 1100 km toplam menzil ile depoyu doldurmuştum. 54 litre benzin almıştı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benim passatı almıyoruz ya valla.. mert şu aracı satalım bu hafta size sürpriz yapacağım.

Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Arkadaşta, 1.4 TSI Tiguan büyük sorun çıkardı. 150 likti galiba.

kompresörlü olanlarda sıkıntı çıktı. ama ilacı usulü belli o işin de. 

golf iş görmüyor mu golf ile Jetta arasında kalite farkı mevcut.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

2016 1.2tsi bluemotion comfortline modelini aldim 2 hafta once. 

Olumlu yonleri:

Ic hacim

Konfor

Donanim

Yakit

Performans(Burasi goreceli ama aracin motor hacmine ve agirligina gore iyi bence)

Olumsuz yonleri:

Sanki biraz yol sesi aliyor

Orjinal 16 alaşim jantlarinin tasarimi berbat. Guzelim araci cok basiylestirmis bence.

Simdilik aklima gelenler bunlar.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Golf ile passatın kalitesi aynı. Jetta geride ben her türlü golf alırdım her ikisinide denemiş biri olarak ki ikinci defa golf aldım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Golf al, uyuyorsa sana.

Golf biraz küçük kalıyor Mehmet abi bize. Bagajı yok denecek gibi birşey bi bas koydummu bagaj iptal :)
Annem babam'ın yaşları ilerlediği için arada rahat etmeleri için geniş araç kazım.

5 saat önce, Tevfik Işık yazdı:

2016 1.2tsi bluemotion comfortline modelini aldim 2 hafta once. 

Olumlu yonleri:

Ic hacim

Konfor

Donanim

Yakit

Performans(Burasi goreceli ama aracin motor hacmine ve agirligina gore iyi bence)

Olumsuz yonleri:

Sanki biraz yol sesi aliyor

Orjinal 16 alaşim jantlarinin tasarimi berbat. Guzelim araci cok basiylestirmis bence.

Simdilik aklima gelenler bunlar.

Orjinal jantlarını kışlık olarak kullanıcam büyük ihtimal 18 amg jantı takıcam(1-2 farklı modelde var aklımda)

Connect'ten sonra sessiz gelir bana :)

39ae7ab3f0b888b076ce810d0dab03ac.jpeg?im

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
5 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

1.2 tsi 105 hp alın. Alırken triger zincirine baktırın ilk versiyonda zincir esneme yapıp ses yapıyor.
2011 model lansman dönemi bakın otomatik kararan ayna hız sabitleme gibi ekstrası oluyor.

Yakıt şehir içi 7,5 lt civarı yakarsınız. Şehir dışı kullanıma bağlı 5 de yakar 7 de.
Ben 1.2 tsi jetta ile tek depoda 55 lt benzin ile GEBZE - Adana 900 km yol yaptım 110-130 km hız bandında. Şehir içinde de 200 km kadar kullanıp 1100 km toplam menzil ile depoyu doldurmuştum. 54 litre benzin almıştı.

Zinciri ses yapmıyorsa başka bir şekilde bakma yöntemi varmıki? 1000-1500tl arasında değiştiriyorlar galiba. km olarak bir ömrü varmıdır?
Aşırı zorlamadıgım süre şehir içinde aşa yukarı suanki aracımla aynı değerlerde yakıcak gibi geliyor bana.

Comfortline olanlarım hepsi aynı değilmi donanım olarak?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Zinciri ses yapmıyorsa başka bir şekilde bakma yöntemi varmıki? 1000-1500tl arasında değiştiriyorlar galiba. km olarak bir ömrü varmıdır?
Aşırı zorlamadıgım süre şehir içinde aşa yukarı suanki aracımla aynı değerlerde yakıcak gibi geliyor bana.

Comfortline olanlarım hepsi aynı değilmi donanım olarak?

İç kullanım alanı golf ile jettanın aynı.
Jetta comfortline da hız sabitleme ve kararan ayna sadece ilk dönemde (2011 yılı yani) lansman zamanı geldi. Haricinde ek paket ile alınıyor.
Jetta golf e göre yalıtım daha zayıf. Golf daha tok ve kalıplı hissi veriyor.
Zincir sesini soğuk çalışmada anlarsınız.
Zincirin kilometre olarak ömrü varmıdır bilmiyorum ama olsa bile 200 300 binde aşağı olmaz sanırım.
Highline zorlayın bir iki ufak parça boyalı olabilir bence sorun olmaz. Highline da dijital klima ge rns dokunmatik teyp filan geliyor.
Genel olarak güzel araçtır.
Kilometre sıkıntı olmaz ise GÖKTÜRK hocanın passata da bi bakın derim ben
Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

makyajsız kasa 1.2 jetta highline kullanıyorum ve çok memnunum.

tavsiye ederim. her şeyi ile isteklerinizi karşılar.

uzun yolda sakin kullanımda(100km) 4,5-5 arası bir yakıt ortalamam var fakat bastığım zaman(150 + ) da epey fazla yakıyor 7.5-8 leri görüyorum.Performans olarak da çok iyi.Şuanda aracıma ecufast yazılım attırdım 135 hp 220 tork oldu.yaklaşık 3 bin km dir de o şekilde kullanıyorum.

Atmosferik 1.6 motorlara kök söktürür hatta abimde  2013 1.4tsi otomatik passat var.Performans olarak ondan biraz daha iyi olduğunu söylüyor.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

benim passatı

50 ye düzleyebilsek :)poloyu büyütürüm hemen de,ah para işte 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

İç kullanım alanı golf ile jettanın aynı.
Jetta comfortline da hız sabitleme ve kararan ayna sadece ilk dönemde (2011 yılı yani) lansman zamanı geldi. Haricinde ek paket ile alınıyor.
Jetta golf e göre yalıtım daha zayıf. Golf daha tok ve kalıplı hissi veriyor.
Zincir sesini soğuk çalışmada anlarsınız.
Zincirin kilometre olarak ömrü varmıdır bilmiyorum ama olsa bile 200 300 binde aşağı olmaz sanırım.
Highline zorlayın bir iki ufak parça boyalı olabilir bence sorun olmaz. Highline da dijital klima ge rns dokunmatik teyp filan geliyor.
Genel olarak güzel araçtır.
Kilometre sıkıntı olmaz ise GÖKTÜRK hocanın passata da bi bakın derim ben

Highline pek yok satılık, olanlarında ya çoğu bütçeyi aşıyor yada aşırı hasar kayıtlı ve boyalı oluyor.
9inç android teyp düşünüyorum ben o nedenle ojinalde ne olduğu çokta önemli değil.
Dijital klima olursa fena olmaz ama.

Uzun yollar binmeyi düşündüğüm için düşük km bir araç bakıyorum. Satıcağım zamanda 200bin km çok geçmemesi için.

Bitane Highline + sunroof'lu vardı fiyatıda uygundu donanım ve kmsine göre ama aracım henüz satılmadığı için onu kaçırdım 2 güne satıldı araç. Satıcının aciliyeti vardı.

Bütçe 60bin tl çok az belki üstüne çıkabilirim.

10 dakika önce, Sinan Kozan yazdı:

makyajsız kasa 1.2 jetta highline kullanıyorum ve çok memnunum.

tavsiye ederim. her şeyi ile isteklerinizi karşılar.

uzun yolda sakin kullanımda(100km) 4,5-5 arası bir yakıt ortalamam var fakat bastığım zaman(150 + ) da epey fazla yakıyor 7.5-8 leri görüyorum.Performans olarak da çok iyi.Şuanda aracıma ecufast yazılım attırdım 135 hp 220 tork oldu.yaklaşık 3 bin km dir de o şekilde kullanıyorum.

Atmosferik 1.6 motorlara kök söktürür hatta abimde  2013 1.4tsi otomatik passat var.Performans olarak ondan biraz daha iyi olduğunu söylüyor.

Ben uzun yolda pek hız yapmam çok nadir ve oda anlık olarak olur. Genelde 100-120 km cıvarı kulanırım. Ama şehir içi sakın çok nadir kullanırım genelde yüklenirim gaza.

Performans olarak beni üzeceğini sanmıyorum çünkü şuanki aracımdan hızlı fabrika verilerine göre 0-100 6 sn cıvarı daha hızlı. Gerçi benim aracım uzun zamandır yazılımlı.

Yazılımdan sonra yakıtta bir fark oldumu? Şuanki aracım yazılımki normal kullanımda bir fark yok ama gaza yüklenir yüksek devir ve yüksek hızda kullanırsam orjinalden fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin işini Jetta görecek o zaman.
Aldığın pakette istediğin donanım olmazsa çekinme. Herşeyi eklemek çok kolay ve pahalı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin işini Jetta görecek o zaman.
Aldığın pakette istediğin donanım olmazsa çekinme. Herşeyi eklemek çok kolay ve pahalı değil.

evet vw öyle güzel bir yanı var.

en boşu dışında temiz ne denk gelirse onu alıcam. boş modelin direksiyonu ve koltukları güzel degil.

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Highline pek yok satılık, olanlarında ya çoğu bütçeyi aşıyor yada aşırı hasar kayıtlı ve boyalı oluyor.
9inç android teyp düşünüyorum ben o nedenle ojinalde ne olduğu çokta önemli değil.
Dijital klima olursa fena olmaz ama.

Uzun yollar binmeyi düşündüğüm için düşük km bir araç bakıyorum. Satıcağım zamanda 200bin km çok geçmemesi için.

Bitane Highline + sunroof'lu vardı fiyatıda uygundu donanım ve kmsine göre ama aracım henüz satılmadığı için onu kaçırdım 2 güne satıldı araç. Satıcının aciliyeti vardı.

Bütçe 60bin tl çok az belki üstüne çıkabilirim.

Ben uzun yolda pek hız yapmam çok nadir ve oda anlık olarak olur. Genelde 100-120 km cıvarı kulanırım. Ama şehir içi sakın çok nadir kullanırım genelde yüklenirim gaza.

Performans olarak beni üzeceğini sanmıyorum çünkü şuanki aracımdan hızlı fabrika verilerine göre 0-100 6 sn cıvarı daha hızlı. Gerçi benim aracım uzun zamandır yazılımlı.

Yazılımdan sonra yakıtta bir fark oldumu? Şuanki aracım yazılımki normal kullanımda bir fark yok ama gaza yüklenir yüksek devir ve yüksek hızda kullanırsam orjinalden fazla yakıyor.

hocam yazılımdan sonra yaklaşık %10 luk bir düşüş oldu.Fakat sakin kullanımda.

bugün Akşehirden Konyaya geldim.130km yol yaptım.Kış lastiklerim var araçta 3 kişiyiz ve bagaj doluydu.

hız sabitleyici ile 110 a sabitledim ara ara da 120-130 lara çıktım yakıt ortalamam evin önüne geldiğimde 5.1 idi.

5 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Koltuklar kötü trendline da :)

jetta alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle trendline almayın.bomboş bir araba.model düşük olsun comfortline veya highline olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Koltuklar kötü trendline da :)

O arabaya hiç yakışmamışlar. Birde içi bej olan modelleri hoşuma gitmiyor. 

Bir saat önce, Sinan Kozan yazdı:

hocam yazılımdan sonra yaklaşık %10 luk bir düşüş oldu.Fakat sakin kullanımda.

bugün Akşehirden Konyaya geldim.130km yol yaptım.Kış lastiklerim var araçta 3 kişiyiz ve bagaj doluydu.

hız sabitleyici ile 110 a sabitledim ara ara da 120-130 lara çıktım yakıt ortalamam evin önüne geldiğimde 5.1 idi.

jetta alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle trendline almayın.bomboş bir araba.model düşük olsun comfortline veya highline olsun.

Yakın zamanda yazılım düşünmüyorum, ilk dış görünümünü halletmeyi düşünüyorum ondan sonra 2-3 sene sonra yazılım işine girebilirim.

trendline'yi sırf koltuklarından dolayı hayatta almam isterse arabada diğer özellikler full olsun :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Fikri Keleş yazdı:

50 ye düzleyebilsek :)poloyu büyütürüm hemen de,ah para işte 

Sana düzleriz Fikri.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

122 Hp olanlar en az yakanları bildiğim kadarıyla :) Güzel motordur.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

1.4 tsi 122 hp ile 1.2 tsi 105 hp arasında şehir içinde 1 litre fark oluyor 1.4 tsi aleyhine. Şehir dışı neredeyse aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...