İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jetta Hakkında Düşünceleriniz?

Uğur Kamil

Recommended Posts

Recep Demirci
(düzenlendi)

Biraz konu dışı olacak lakin sormak istiyorum merak işte. Golfü bende beğeniyorum lakin Jettanın bagajıda güzel geliyor gözüme.Jettanın malzemesinin daha kalitesiz olması durumu Meksika felan üretimi olmasındanmı kaynaklanıyor acaba. İkiside VW marka çokmu arada bariz kalite farkı var?

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aynen üretim yerinden kaynaklı kalite farkı. Orj.alman üretimi olanlar bir gömlek daha iyi. Golf kullanıp jettaya geçerseniz farkı anlarsınız ancak, yoksa göze batar bir fark yok ortada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

HB arabada pandizotu kaldırınca dünyanın yükünü alıyor. Sedan arabanın bagajı kapatınca ne koyabilirsin ki :) Hb diye yabana atmayın derim.

Seçeneklerime Octavia eklerdim ayrıca.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim,içi çok geniş,bagajı devasa,mtv avantajı var,gidişi çok iyi, rampa v.s üzmez,2015 den sonrası (comfortline) neredeyse full.Genişlik olarak golf den çok geniş,arka koltukta rahatlıkla ayak ayak üstüne atabilirsiniz,üstelik yakışıklı,tam bir aile arabası,kısacası tavsiye ederim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

masa , sandalye sedan araçla taşınmaz ama hatchback e sığabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bunda senelik sedan kullanımından sonra 410 litre görünmesine rağmen Qashqai bagajından çok memnunum.. 

Uğur'un işini bozan woofer :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Halen iddia ediyorum golf ile jetta nın iç kabin ölçüleri aynı. Jetta da ayak üstüne ayak atan golfte de atar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Halen iddia ediyorum golf ile jetta nın iç kabin ölçüleri aynı. Jetta da ayak üstüne ayak atan golfte de atar.

ikisi de aynı araba zaten, birinde sırt çantası mevcut. farklı değil ki. 1046/903mm ölçüleri de ön arka. Ancak iç mekanda Rapid kasa/fiyata oranla ikisinden de iyi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
14 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Yeni leonda arkada seyehat ettim. Eger golf 7 de leonla ayni ise ic hacim olarak jetta kesinlikle daha genis. 

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Kardeşimde golf var,kendi ifadesi şu,Abi bu şaft tüneli benimkinde hayvan gibi.Yada senin şaft küçük:biggrin: Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

masa , sandalye sedan araçla taşınmaz ama hatchback e sığabilir. 

Al iki tana tavan barı hayatını yaşa. Ben iki masa 10 sandalye taşıdım passat ile. Öhömm.. satılık olanla..tamamı üstte.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben bunda senelik sedan kullanımından sonra 410 litre görünmesine rağmen Qashqai bagajından çok memnunum.. 

Uğur'un işini bozan woofer :)

Mehmet abi bagajı tavana kadar doldursan golf daha avantajlı evet ama ben connect'te bile pandizotu çok nadir söküp yük koymuşumdur. Arabayla ev taşımıyoruz sonuçta bana bagaj yüksekliğinden çok genişliği lazım oluyor o nedenle jetta daha mantıklı geliyor ;)
Birde jetta golften birazdaha yüksek o nedenle köy yollarında kullanırken sorun yaşama ihtimalin daha az ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 saat önce, Metin Akbal yazdı:

HB arabada pandizotu kaldırınca dünyanın yükünü alıyor. Sedan arabanın bagajı kapatınca ne koyabilirsin ki :) Hb diye yabana atmayın derim.

Seçeneklerime Octavia eklerdim ayrıca.

Bende octavia veya superb alırdımda abim beğenmiyor skoda. Skoda alırsan ben para vermem diyor, el mahkum 10bin tl bütçeyi o veriyor :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
24 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Mehmet abi bagajı tavana kadar doldursan golf daha avantajlı evet ama ben connect'te bile pandizotu çok nadir söküp yük koymuşumdur. Arabayla ev taşımıyoruz sonuçta bana bagaj yüksekliğinden çok genişliği lazım oluyor o nedenle jetta daha mantıklı geliyor ;)
Birde jetta golften birazdaha yüksek o nedenle köy yollarında kullanırken sorun yaşama ihtimalin daha az ;)

jetta 1 cm daha alçak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
9 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

jetta 1 cm daha alçak.

Resimlerde ve yakından bakınca tam tersi gibi duruyor :unsure2:

Gerci ben direk ön tampon mesafesine dikkat ettim çükü bana sorun çıkartan tek yer orası oluyor. 

2015-VW-Golf-vs-2015-VW-Jetta-01.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Adama passat dedik olmaz dedi şimdi kaşgay diyoruz ona da bişey diyecek :)

Bence fena sıkışacak :)

Bakalım ne diyecek :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Surekli hb arabanin pandizotunu bagaj kapagini flan sokup camasir makinesiyle yemek masasi tasionuz dimi ??

kucuk iste yav kucuk oglu kucuk iste 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ben fusion ile buzdolabı taşıdım. Passat ile gardrop.

Fusion ilk göz ağrımdı halen tebessümle anarım. Boyutları ve 1,4 tdci hariç motoru ile gayet başarılı bir araçtı.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...