İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Buji, Buji kablosu ve Üst Kapak Contası Değişimi Hk.

Ugur Kahveci

Recommended Posts

Ugur Kahveci

Bosch servisi internetten baktığım kadarıyla Zonguldak merkezde yok, ilçede var maalesef. Fazla mesafe yok ama servisin açık olacağı saatlerde gitme durumum yok bu aralar. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Ugur Kahveci yazdı:

Bosch servisi internetten baktığım kadarıyla Zonguldak merkezde yok, ilçede var maalesef. Fazla mesafe yok ama servisin açık olacağı saatlerde gitme durumum yok bu aralar. 

Gitmenize gerek yok, sipariş edin, kargolasınlar size.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
(düzenlendi)

Hocam haklısınız ama sanayiden kabloyu götürmeden sorarak aldım, kesin orjinali hep satıyoruz dediler, ama takarken uzun çıktı. iade alırken triplere girdiler. İnternetten aldım daha yeni, hala elimde ürün, whatsapptan yazışırken defalarca uyumlu dediler, satın aldım, şimdi iade için muhatap bile olmuyorlar.  şimdi sipariş versem dediğiniz gibi onlar da uyumsuz gelirse diye endişeliyim.  Alttakiler benim kablo, üsttekiler yenisi. Satan site hala ısrarla doğru ürün olduğunu benim yanıldığımı söylüyor :) sondaki de kablo sıralaması üzerindeki

nOd17V.jpgvjGMEz.jpg1Jbzyj.jpgrO4PQm.jpgkOQVgq.jpg

tarihinde Ugur Kahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sizden evvel ki sahibi yanlış kablo kullanmış olabilir mi peki?

Yetkili servisten aldığınız parça numarası var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci

bendeki buji kabloları bujilerden bobine tam yetiyor. ucu ucuna. ama bu kabloyu taktığımda kablolar kıvrılıyor biraz. taksam belki de çalışır, sıkıntı olmayadabilir. ama sonuçta her uzunluk fazladan direnç demek.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
Bir saat önce, Ugur Kahveci yazdı:

bendeki buji kabloları bujilerden bobine tam yetiyor. ucu ucuna. ama bu kabloyu taktığımda kablolar kıvrılıyor biraz. taksam belki de çalışır, sıkıntı olmayadabilir. ama sonuçta her uzunluk fazladan direnç demek.

Yetkili servisi aradım ilçedeki, şasi numarası aldılar ama henüz dönmediler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamamdır, yetkili servisten gelecek parça numarasına göre bosch'un sisteminden bakar, yardımcı olmaya çalışırım. KA için bir çok parçayı böyle bulmuştum.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
43 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tamamdır, yetkili servisten gelecek parça numarasına göre bosch'un sisteminden bakar, yardımcı olmaya çalışırım. KA için bir çok parçayı böyle bulmuştum.

Hocam Servis dönmedi, şasi nosu ile bakamaz mıyız dediğiniz sistemden?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

kablolar saglam kaliteli ise okadar uzunluktan bişey olmaz düsüncesindeyim ben.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci

kablolar orijinal motorcraft, iade düşünüyorum, eğer birşey olmaz derseniz iadeden vazgeçebilirim. fotoğraflarda ürün uzunlukları gözüküyor bendeki orijinale kıyasla. Kabloları sadece boy olarak kıyasladım, iade ederim diye denemedim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
25 dakika önce, Ugur Kahveci yazdı:

Hocam Servis dönmedi, şasi nosu ile bakamaz mıyız dediğiniz sistemden?

Bakabiliyorum tabii ki ama kesin olması açısındandı.

%100 emin olmamakla beraber:

http://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/product-detail/-/product/0986357208?returnPage=http%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Ftr%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FFOR%2F1703%2F-1hc77blurdgl7jrtv88n2vrj2mcmm5nr%3FautoLoad%3D1

Ford'tan parça no gelirse kesin olarak emin olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci

hocam çok sağolun ancak dönüş olmadı, sanırım dönmeyecekler, ama benim fotolarda bobine giren uçların metal kısımları dışarıda, ama sizinkinde plastiğin içinde. Araçtaki kabloların dirençlerini ölçsem, sonra yeni aldığım ama biraz uzun olan kabloların dirençlerini ölçsem, yeni aldığımın dirençleri daha düşükse onları kullansam ilerde sıkıntı olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Ugur Kahveci yazdı:

hocam çok sağolun ancak dönüş olmadı, sanırım dönmeyecekler, ama benim fotolarda bobine giren uçların metal kısımları dışarıda, ama sizinkinde plastiğin içinde. Araçtaki kabloların dirençlerini ölçsem, sonra yeni aldığım ama biraz uzun olan kabloların dirençlerini ölçsem, yeni aldığımın dirençleri daha düşükse onları kullansam ilerde sıkıntı olur mu acaba?

Orjinal kullanılmayan hiç bir parça için sorun olmaz demek doğru değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 23.03.2018 at 16:07, Ugur Kahveci yazdı:

Boğaz kelebeğini söktüm,

çok aşırı kurum yoktu ama balata spreyiyle ve bezle defalarca temizledim, bu kadar temizledi. Öncesi ve sonrası, geriye buji kabloları kaldı ama araca uygun bulamıyorum. uygun dedikleri hep uyumsuz çıkıyor.

38647008e88122c9925ca6fb4ec8941d.jpg       973e05dd9d4dc0493dac6d85b9d86371.jpg

kurum yanma sonucu oluşan karbon birikimidir, motorun içinde olur, buradan sadece hava geçiyor, buna toz toprak vs. pisliği denir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
(düzenlendi)

Sani Hocam, ilginiz için teşekkürler,  ölçü aletim vardı ama aksilik bozulmuş, eski - yeni kabloların direnç değerlerini  ölçüm yapamadım, buji kablolarını taktım, uzun geldikleri için biraz eğip büktüm malesef,  aracı 6km kullandım, çalışmada sürüşte herhangi bir sıkıntı göremedim. kabloların normalden 3-4cm uzun olması sıkıntı çıkarmaz ilerde umarım. böyle devam edicem. teşekkürler.

Çağlar hocam izlediğim videolarda boğaz kelebeği hep bu şekilde temizleniyor, söküp fotodaki kısımlara balata spreyi sıkıp siliyorlar, yanlış ya da eksik bir işlem mi sizce? bir de bahsettiğiniz motor içi kurum olayı için temizleme yapmalı mıyım, yapmalıysam ne şekilde yapabilirim. sonuçta ara 20 yıllık.

tarihinde Ugur Kahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ugur Kahveci
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motor iç kurum temizliği carbon clean işlemi ile yapılır.

Peki evde yapabiliyor muyuz? :)

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
On 16.04.2018 at 09:53, Ugur Kahveci yazdı:

Peki evde yapabiliyor muyuz? :)

biraz daha araştırma yaptım ben şu temizleme maddesi alıp motora koymakla karıştırmışım, carbon clean makinesi varmış, makinenin kendi deposu benzin ve temizlik maddesiyle doldurulup, aracın deposu iptal ettirilip araç bu makinenin deposuna bağlanıp 45-50 dk rölantide çalıştırılıyormuş, kurumlar atılıyormuş. 98 model fiesta aracım  97000 de tüp yok, tavsiye edermisiniz? bazıları 100000 sonrası yaptırmayın yazmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
biraz daha araştırma yaptım ben şu temizleme maddesi alıp motora koymakla karıştırmışım, carbon clean makinesi varmış, makinenin kendi deposu benzin ve temizlik maddesiyle doldurulup, aracın deposu iptal ettirilip araç bu makinenin deposuna bağlanıp 45-50 dk rölantide çalıştırılıyormuş, kurumlar atılıyormuş. 98 model fiesta aracım  97000 de tüp yok, tavsiye edermisiniz? bazıları 100000 sonrası yaptırmayın yazmış.

Oradan cıkan kurum pislik nerrye gıdecek ben sıcak yıkama deterjan en son tınerle zorla temızledım manıfold ve egr yı vw de carbon clenlamı gıdecek cıkan kurum vs nereye atılacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
Bir saat önce, Erkan Işık yazdı:

Oradan cıkan kurum pislik nerrye gıdecek ben sıcak yıkama deterjan en son tınerle zorla temızledım manıfold ve egr yı vw de carbon clenlamı gıdecek cıkan kurum vs nereye atılacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

çıkan kurum egzozdan atılacak diye biliyorum. internette bazıları "carbon clean yaparken makineye bağlı araç rolantide 45-50 dk çalışıyor ama arada bir gaza basıyorlar egzozdan kurumların çıktığını görüyorsunuz" demiş, bazıları da "gaza basmaya gerek yok, zaten egzozdan çıkıyor" demiş.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci

bir de bu aracın egr valfi hangisi oluyor ya da nerede oluyor, onu da temizleyeyim biraz.

Yorum bağlantısı
Ugur Kahveci
17 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Çıkan kurum yakılıyor. Kesinlikle yaptırın carbon clean.

EGR yeri için @Çağlar Bayur söyler sanırım.

şimdi Zonguldakta carbonclean yapan yer bulmak kaldı :)) , teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Boschcar servisleri yapar.
Yada fiat servisinden yardım isteyin. Fiat servislerinde vardır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Boschcar servisleri yapar.

Her Bosch servis orjinal Carbon Clean markası ile yapmıyor. Buna dikkat edilmeli mutlaka.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...