İçeriğe Yönlendir

Çamaşır ve Kurutma Makinası Tavsiye Lütfen

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
Ben sene başında tüm beyaz eşyalarımı beko aldım o dönemde fiyat olarak daha uygundu diğer firmalara göre şu an içinde gayet memnunuz

Dün bulaşık makinası tuz bitti uyarısı verdi aldığım kitapçığını en baştan sona okudum 

içindeki tuz ve parlatıcı için seviye var istersen 1 birim istersen 3 birim katabiliyor

gelen servis bağlantıyı yapıp gitmiş suygun sertlik seviyesine göre ayar yapın diyor kitapçık suyun sertlik derecisini belediyenin sitesinden öğrenip tablodan karşılık gelen 4 seviyesine ayarladım

Hiç kimse kitapçıkları okumuyor sonra şu ürün bu ürün şöyle böyle diyoruz

Annemin beko dolabı bozuldu servis yenisi verdi bende gidip aynı ürünü aldım bekodan annemin dolabı bozuldu diye kötü ben almam demedim

Mesela 12 16 aralık haftasında bosch çamaşır makinalarında ciddi indirim vardı bekodan bile daha ucuzdu

Annemin ariston çamaşır makinası 14 sene halamın ise Alman üretimi bosch çamaşır makinası 27 sene sonunda son nefesini birer gün ara ile verdi

9 kg 1200 devir a+++ inverter motorlu ve 10 yıl motor garantili bosch çamaşır makinasını 3200 tl ye aldılar birde vade farksız taksit yapıldı

İş arkadaşım evlenirken vestel aldı şu an 5 sene geçti hala memnun

2013 yılında vestelde arge mühendisi olan yakın arkadaşım bana vestel alma git beko al demişti 

bu işler biraz şans işi

Aldığım beko ürünler 10 yıl iş yapsa benim için yeterli şimdi buzdolabı ve çamaşır makinasının kitapçıklarını detaylı okuyup yapılması gereken ayar ve bakım varsa öğreneceğim

Bak kendinde demişsin eski Arçelik Beko on numaraydı. 16 yıl kullandım ürünler tık demedi. Ama şimdiki ürünleri öyle değil. Sen daha yeni kullanmaya başladın bu konuşmaları 3-4 yıl sonra konuşalım. Birde gözümüzü Arçelik Beko da açtık. Diğer markaların ürünlerini kullandıkça ozaman anlıyorsun. Kısaca yıllarca Doğan Şahin’i kullandık araba bunlar diyorduk ne zaman ki diğer araç markaları girdi ülkeye ozaman anladık arabanın ne olduğunu
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Evin hanımı şimdi çamaşır kurutma sistemi ister. Ama ben hiç anlamıyorum. 8 kg çamaşır makinemizin yanına kurutma makinesi ister. Fiyatı 3500 lirayı geçmiyecek iyi bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim. A+ altı enerji verimliliği olmaması gerekiyor. Alırken neye dikkat etmem lazım. Su tesisatına ihtiyacı varmıdır. Çamaşır  makinesinin prizine ikinci bir çıkış yapsam sorun yaratırmı. Bu cihazların ek sarfları varmıdır. 

Evimin balkonundaki çamaşır kurutma işinden kurtulma istiyorum. Böylece hem eşime en az günlük 1 saat vaktini kazandırmak, ev içindeki çamaşır tozundan kurtulmak istiyorum. (Kurutulan giysilerin üzerinden dökülen tozmuş) Bu konuda tavsiye ve eklemek istediiniz yorumlarınızı bekliyorum. En az 10 yıllık kullanım düşünerek tavsiyede bulunalım. 

Benim %12 indirimle alabildiğim şöyle bir ürün var. https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3881-kts-kurutma-makinesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende yaklaşık 10 yaşında olan arçelik kurutma makinası var. Ek su tesisatına gerek yok. Ama elektrik tesisatı sağlam olmalı. İlandaki makina güzel, ihtiyacınızı fazlasıyla görür. Bendeki kurutucudan çıkan suyu ütü suyu olarak kullanıyoruz. Haftada 2 defa kullanımda elektrik faturasına 20-25 TL ekliyor. Sizin alacağınız model daha az tüketecektir. Çamaşırların üstünden çıkan havları görünce yok artık diyeceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cihat Küçükay yazdı:

Bende yaklaşık 10 yaşında olan arçelik kurutma makinası var. Ek su tesisatına gerek yok. Ama elektrik tesisatı sağlam olmalı. İlandaki makina güzel, ihtiyacınızı fazlasıyla görür. Bendeki kurutucudan çıkan suyu ütü suyu olarak kullanıyoruz. Haftada 2 defa kullanımda elektrik faturasına 20-25 TL ekliyor. Sizin alacağınız model daha az tüketecektir. Çamaşırların üstünden çıkan havları görünce yok artık diyeceksiniz.

O Zaman alayım gitsin bu ürünü. İndirimde yapmışlar. İndirim üstüne indirim, alayım gelsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
Cihat Küçükay yazdı:

Dikkat, kurutucudan çıkan suyu ütüde kullanmayın , oradaki su saf değil , ütüyü tıkar.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ali bey internette araştırın bazılarının ayni otomobilde olduğu gibi yıllık zorunlu bakımları varmış. Filtre vs değiştiriyorlarmis birde camasir makinesi set olma zorunluluğu tutanlar varmis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba 
Evin hanımı şimdi çamaşır kurutma sistemi ister. Ama ben hiç anlamıyorum. 8 kg çamaşır makinemizin yanına kurutma makinesi ister. Fiyatı 3500 lirayı geçmiyecek iyi bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim. A+ altı enerji verimliliği olmaması gerekiyor. Alırken neye dikkat etmem lazım. Su tesisatına ihtiyacı varmıdır. Çamaşır  makinesinin prizine ikinci bir çıkış yapsam sorun yaratırmı. Bu cihazların ek sarfları varmıdır. 
Evimin balkonundaki çamaşır kurutma işinden kurtulma istiyorum. Böylece hem eşime en az günlük 1 saat vaktini kazandırmak, ev içindeki çamaşır tozundan kurtulmak istiyorum. (Kurutulan giysilerin üzerinden dökülen tozmuş) Bu konuda tavsiye ve eklemek istediiniz yorumlarınızı bekliyorum. En az 10 yıllık kullanım düşünerek tavsiyede bulunalım. 

Benim %12 indirimle alabildiğim şöyle bir ürün var. https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3881-kts-kurutma-makinesi
Bosch kurutma makinasi kullaniyoruz 2 yildir 8 kg lik memnunuz simens ile arasinda kalmistik ayni urun dediler bosch aldim. Memnunum simdilik
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Dikkat, kurutucudan çıkan suyu ütüde kullanmayın , oradaki su saf değil , ütüyü tıkar.
Ben ürünü prototip olarak fabrikadan almıştım ve bu tavsiyeyi veren üretici idi. Yıllardır kullanıyor eşim ama tıkanma görmedik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Philips kazanlı ütü kitapçığında yazar, suyu dikkatle incelersek içinde partiküller olduğu görürüz. Normal ütüye zarar vermez belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Philips kazanlı ütü kitapçığında yazar, suyu dikkatle incelersek içinde partiküller olduğu görürüz. Normal ütüye zarar vermez belki.
Kazanlı ütü zamanında bizde kullandık, sürekli filtre bakımı yapmak lazım, kireç bakımı yapmak lazım. Aşağıdaki ütüyü aldım, daha önce de tefal kullanıp memnun kalmıştık. Bu da çok iyi çıktı.
https://www.hepsiburada.com/tefal-fv9785-ultimate-kirec-avcisi-3000-watt-buharli-utu---1830006517-p-HBV000007I8FU?magaza=webdensiparis
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cihat Küçükay yazdı:

Kazanlı ütü zamanında bizde kullandık, sürekli filtre bakımı yapmak lazım, kireç bakımı yapmak lazım. Aşağıdaki ütüyü aldım, daha önce de tefal kullanıp memnun kalmıştık. Bu da çok iyi çıktı.
https://www.hepsiburada.com/tefal-fv9785-ultimate-kirec-avcisi-3000-watt-buharli-utu---1830006517-p-HBV000007I8FU?magaza=webdensiparis

Phlilis Kazanlı var bizde bakım yok. Kireç bakımı yok, sadece ara sıra çubuk temizleniyor su boşaltılıyor o kadar.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Mantıklı bir secim. Bence evde parasini hakeden nadir eşyalardan biri kurutma makinesidir. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kasım ayında Profilo kurutma aldık, başlıkta da baya yazışmıştık o dönem. Mevcut çamaşır makinemiz Profilo olduğundan üzerine montaj isteğimiz sebebiyle aynı marka seçmeme öncelikli gerekçe oldu. Aynı grubun diğer markaları da (Siemens - Bosch) üst üste montaja uygun ancak rakamları çok yüksek ve garanti kapsamında iken yıllık servis bakım zorunluluğu var. Profilo böyle bir şart koşmadı. Kesinlikle evde çok büyük iş kolaylaştırıcı bir ürün. Akıllı robot süpürge ile kurutma makinesi aynı anda aldığımız en iyi iki yatırım oldu Kasım döneminde. İş yükünü büyük oranda düşürüyor.

Kurutma makinesinde gördüğüm tek olumsuz şey pamuk esaslı giysilerin çekmesine sebep oluşu ve yıpranmalarını hızlandırması diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
M. Asım Kahraman yazdı:

Kasım ayında Profilo kurutma aldık, başlıkta da baya yazışmıştık o dönem. Mevcut çamaşır makinemiz Profilo olduğundan üzerine montaj isteğimiz sebebiyle aynı marka seçmeme öncelikli gerekçe oldu. Aynı grubun diğer markaları da (Siemens - Bosch) üst üste montaja uygun ancak rakamları çok yüksek ve garanti kapsamında iken yıllık servis bakım zorunluluğu var. Profilo böyle bir şart koşmadı. Kesinlikle evde çok büyük iş kolaylaştırıcı bir ürün. Akıllı robot süpürge ile kurutma makinesi aynı anda aldığımız en iyi iki yatırım oldu Kasım döneminde. İş yükünü büyük oranda düşürüyor.

Kurutma makinesinde gördüğüm tek olumsuz şey pamuk esaslı giysilerin çekmesine sebep oluşu ve yıpranmalarını hızlandırması diyebilirim.

Mustafa hocam uygun program seçmek önemli, Arçelik te narin program falan var, gerekirse onları seçmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arçelik bana güven vermeyen bir koç grubu markasıdır. Çeşitli beyaz eşyalarını alıp kullanmıştım. Sonradan bosch alınca aradaki farkı anlayabilmiştim. 

kurutma makinesinin en kötü özelliği çekme yapması. Her ürünü atamıyorsunuz. Diğer kötü özelliği de içinde tüy biriktirmesi. Ben kışın açtım, açıkta olan yerleri temizledim. Ama boruların içini bilemiyorum tabi. Servis temizliyor mu onu da bilmiyorum

enerji tüketimi önemli. Elektrik sarfiyatını artıran bir alet

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arçelik bana güven vermeyen bir koç grubu markasıdır. Çeşitli beyaz eşyalarını alıp kullanmıştım. Sonradan bosch alınca aradaki farkı anlayabilmiştim. 

kurutma makinesinin en kötü özelliği çekme yapması. Her ürünü atamıyorsunuz. Diğer kötü özelliği de içinde tüy biriktirmesi. Ben kışın açtım, açıkta olan yerleri temizledim. Ama boruların içini bilemiyorum tabi. Servis temizliyor mu onu da bilmiyorum

enerji tüketimi önemli. Elektrik sarfiyatını artıran bir alet

Arçelikte temizlik ve bakım kolay.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Evet hanım sürekli çeşmeden su koymuş bizim ütüye bakarken kireç toplama haznesi olduğunu fark ettim ağzına kadar dolmuş bilgim verdim sadece içme suyu kullanacakfa70577663f2f9f423495bec2b020331.jpg
9 senelik ütün de kirec temizleme ozelligi oldugunu bu konuyu gorunce farl ettim .[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...