İçeriğe Yönlendir

Çamaşır ve Kurutma Makinası Tavsiye Lütfen

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Servet Aydın
Evimizdeki kurutma makinemiz bizim de öldü. Annemi ikna edemedim tek makinede buluşturmaya. Ama iki makinenin de yer kaplama gibi bi durumu yok zira üst üste koyuluyor. 30 senedir bizde böyle en azından. Hatta banyomuzu yeniletmeyi planlıyoruz, bunları da dolap içine alacağız, yanlarına da ufak raf yapıp çamaşır gereçlerini koymayı planlıyoruz [emoji4]
Evlenip gitsen evden rahat edecekler. Anla artık
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bencede uğraşma arçelik al, dert yok tasa yok, bizim makina ilk seri orbital arçelik 14 senelik, sorunsuz, buzdolabida aynı oda sorunsuz, inverter kompresörlü ses yok seda yok, hele makine fena neredeyse hiç ses yok, alette ısı ve ses yalıtımı var, arabadan beter :)

kısaca darçelik öneririm bende, bilindik ve yaygın makina, tek sıkıntısı üretimden kaltıysa 10 sene sonra parçası zor bulunuyor :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Birleşik cihazlar birleştirdikleri özellikleri ayrı hallerindeki gibi tam performans ile çalıştıramayabilirler. Kombi cihazlar gereksinim karşısında performanstan belli bir notaya kadar ödün vererek tasarlanır. Optimum olan kombi yerine mümküm mertebe single cihazlar kullanmak en doğru olanıdır. 

Şöyle düşünün çamaşır makinesinde bozulmaya zorlayıcı şartlar + kurutucudaki bozulmaya zorlayıcı şartlar = Tek bir makineyi iki makine kadar zorlamış olacaksınız bu da kısa servis ömrü demektir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

+999

ali abi ozur dileyerek +999 ne demek? bazen +1 yazan da oluyor herhalde amaci ayni sey olsa gerek? hakikaten bilmedigimden sordum?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
40 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bencede uğraşma arçelik al, dert yok tasa yok, bizim makina ilk seri orbital arçelik 14 senelik, sorunsuz, buzdolabida aynı oda sorunsuz, inverter kompresörlü ses yok seda yok, hele makine fena neredeyse hiç ses yok, alette ısı ve ses yalıtımı var, arabadan beter :)

kısaca darçelik öneririm bende, bilindik ve yaygın makina, tek sıkıntısı üretimden kaltıysa 10 sene sonra parçası zor bulunuyor :D

14 sene evvel inverter motor mu kullanmışlar, helal olsun

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
28 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

+999

25 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

ali abi ozur dileyerek +999 ne demek? bazen +1 yazan da oluyor herhalde amaci ayni sey olsa gerek? hakikaten bilmedigimden sordum?

Aranızda çok gizli bir işaret mümkün değil söyleyemeyiz. Sırrımızı söyleyenler  keskin nişancılar tarafından vuruluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Aranızda çok gizli bir işaret mümkün değil söyleyemeyiz. Sırrımızı söyleyenler  keskin nişancılar tarafından vuruluyor.

tahminimce takip kabul destekliyorum vs. gibi biseye benziyor yanilmiyorum degil mi? ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Birleşik cihazlar birleştirdikleri özellikleri ayrı hallerindeki gibi tam performans ile çalıştıramayabilirler. Kombi cihazlar gereksinim karşısında performanstan belli bir notaya kadar ödün vererek tasarlanır. Optimum olan kombi yerine mümküm mertebe single cihazlar kullanmak en doğru olanıdır. 
Şöyle düşünün çamaşır makinesinde bozulmaya zorlayıcı şartlar + kurutucudaki bozulmaya zorlayıcı şartlar = Tek bir makineyi iki makine kadar zorlamış olacaksınız bu da kısa servis ömrü demektir. 
Siz çok bilgili bi abiye benziyorsunuz
14 sene evvel inverter motor mu kullanmışlar, helal olsun
İnverter serileri 2013 yılında çıktı
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

:seytan:

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Siz çok bilgili bi abiye benziyorsunuz İnverter serileri 2013 yılında çıktı

yanlış kardeş, üstünde yazmaz zaten, fark detaylarda gizli, bendeki eskidi bile, 110 volt üstelik, bu arada çamaşır makinasındada direct drive motor var, kayış yok, seneeeeleeer önce kullanıldı :)

bu aletler bildiğim kadarıyşa daha çok dışarı yollanmış, iç pazara verilenlerde ses ısı yalıtımı falan yok, bayide baktım tırt dedim adam güldü, abi orbital bunlar... bende ilk çıkanı var diyince sustu, onlar başkaymış :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yazmasına gerek yok. İnverter denen sistem dc brusless motor olan sistem. Basit bir sürücü ile yapılıyor. 2013 yılında samsung olmalı, ilk piyasaya süren. İnverter olmadan bir tık eskileri tam dc motorlu olabilir. Onlarda inverter değil zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yazmasına gerek yok. İnverter denen sistem dc brusless motor olan sistem. Basit bir sürücü ile yapılıyor. 2013 yılında samsung olmalı, ilk piyasaya süren. İnverter olmadan bir tık eskileri tam dc motorlu olabilir. Onlarda inverter değil zaten.

zamzung değil lg diye biliyorum, özellikede servise sordum, ne parçası var ne motoru, bozulursa at dediler :) kompresör ufacık, yanında yine ufacık bir kutusu var..

piyasada bulunan orbitaller genelde senin dediğin gibi, ilk export olanlarsa inverter, 5086 Nf Plus ilk çıkanlar...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Siz çok bilgili bi abiye benziyorsunuz.

Feyste yazıyordu.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

zamzung androidi bozan telefon yapsın :) milleti kandırmasın, yahu çamaşır makinasındaki motor bile daha düne kadar yeni teknoliji diye satılıyordu, çıkalı 15 sene olmuş bende var, eskimiş hala konuşuyorlar, bunlarda elma gibi, hep geride... :D

cihaz bu, brushles dc motor

dolabı çekip baktım, VCC inverter control kartı var, vcc2-3... ler ve veg serisi kompresorler invertermiş diyola...

kompresor da aynı

imal yılı ise 27/JUL/2004

ilginç olansa Brezilya malı olması...

kontrol kartı, tarihine bakma, bu yeni seri, tipi bendekiyle aynı, 2004 yazıyor tarihide, zaten o zaamanlar almıştık...

https://www.ebay.com/itm/GE-Embraco-Compressor-Inverter-Board-519301012-200D5948P012-VCC3-1156-C1-F-58/202228138166?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D49923%26meid%3D9f136c31493746dcab8ca47e80350e71%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D321975044509%26itm%3D202228138166&_trksid=p2047675.c100011.m1850

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
6 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sadece çamaşır mak. alacak olsam başka marka bakmazdım zaten.

birleşik cihaz olayı kafa karıştırıcı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

zamzung değil lg diye biliyorum, özellikede servise sordum, ne parçası var ne motoru, bozulursa at dediler :) kompresör ufacık, yanında yine ufacık bir kutusu var..

piyasada bulunan orbitaller genelde senin dediğin gibi, ilk export olanlarsa inverter, 5086 Nf Plus ilk çıkanlar...

13 ya da 15 yıl önceki modeli boş ver hocam.

güncel model ne var ?

ne alayım ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

kışın kullanıyoruz zaten , yazın israf. B sınıfı 4 kw enerji harcıyor, o da 2 lira falan yapar. Bence en ucuzu en mantıklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kurutma makinesinde atık su yok denmiş.
Meraktan soruyorum.
Çamaşırdaki su ve nem ne oluyor. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kurutma makinesinde atık su yok denmiş.
Meraktan soruyorum.
Çamaşırdaki su ve nem ne oluyor. ?

Abi arcelik icin soyleyeyim, on tarafinda ayni araclardaki havalandirma menfezleri varya o tarz bi kisim var ordan buhar gibi disari atiyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
9 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Yılmaz kaç paran var? :)

Ona göre bakalım.

doğru, en önemli kısmı atlamışım.

bütçe max 3000TL (yıkama+kurutma)

14 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Su iyi gibi, alacak olsam A+++ dan sasmazdim...
https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3886-kt-kurutma-makinesi.html

bu sadece kurutma, bir de yıkama lazım. bütçeyi çok aşıyorum o zaman...

14 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

kışın kullanıyoruz zaten , yazın israf. B sınıfı 4 kw enerji harcıyor, o da 2 lira falan yapar. Bence en ucuzu en mantıklı. 

bence de öyle, açıkçası enerji sınıfı ilk önceliğim değil şu an.

sessiz çalışması çok daha önemli mesela.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Abi arcelik icin soyleyeyim, on tarafinda ayni araclardaki havalandirma menfezleri varya o tarz bi kisim var ordan buhar gibi disari atiyor... 

bunu da bilmiyordum.

çamaşırlık denen 1 metre genişliğindeki bir yerde olacak makina.

sıkıntı olur mu acaba ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...