İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Aracım Çok Yakıyor

Yigit Özdal

Recommended Posts

Yigit Özdal

2011 model fiesta titanyum yakıtı Benzin-LPG ama lpg uzun zamandır almıyorum şu anda ortalama 9.6 gösteriyor diğer fiestalara bakıyorum 7.7 lerde araçla fazla basmıyorum yeri geldiğinde basıyorum sakin kullanıyorum cumartesi günleri 15 km yol gidiyorum geri kalan günler kısa mesafe ama düşmüyor yakıtı bujilere bakıldı sorun yok baskı balatanın ömrü var başka neye bakmam lazım

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
pompada alınan yakıt ile kaç km gidiyorsunuz?

Hiç
Ölçüm yapmadım depo fullemiyorum ışık yanınca 100tl benzin alırım onuda ölçmedim ölçsemde doğru sonuç alamıcam lpg ölçümlerim 35 kuruş civarıydı fullleyip ses gelene kadar ki süre.Dip gaz gittiğimde benzin göstergesinin indiğini görüyorum [emoji1]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bujiler en son ne zaman değişti. Hava filtresi en son ne zaman değişti ?

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Sizin ki iyiymiş ben 12.5 ortalamayla geziyorum.Hanim da kullanıyor etkisi vardır mutlaka.En büyük etken 17 km ortalama hız bence.Siz de ortalama hız nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Bujiler en son ne zaman değişti. Hava filtresi en son ne zaman değişti ?

3 ay oldu hava filtresi değişeli en son triger değiştirirken bujilere bakıldı değişmeye gerek yok denildi.

Sizin ki iyiymiş ben 12.5 ortalamayla geziyorum.Hanim da kullanıyor etkisi vardır mutlaka.En büyük etken 17 km ortalama hız bence.Siz de ortalama hız nedir acaba?

28 km hızım ortalama hızım
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

28 km hızım ortalama hızım
Kıyaslayabilesiniz diye ben vereyim değerlerimi
1.4 otomatik 2010 75.000 km ağır bakımdan(triger,v kayış,buji filtreler vs.) yaklaşık 1500 km evvel çıktım.Surekli Şehir içi ve kısa mesafe ve soğuk motor, Eskişehir kışı, 17 km ortalama hız ile kullanımda 11.32 lpg/100 km- 1.92 benzin/100 km Tüketim değerlerim var.
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Kıyaslayabilesiniz diye ben vereyim değerlerimi
1.4 otomatik 2010 75.000 km ağır bakımdan(triger,v kayış,buji filtreler vs.) yaklaşık 1500 km evvel çıktım.Surekli Şehir içi ve kısa mesafe ve soğuk motor, Eskişehir kışı, 17 km ortalama hız ile kullanımda 11.32 lpg/100 km- 1.92 benzin/100 km Tüketim değerlerim var.

11.32 lpg değeri 1.92 anlayamadım
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

km sıfırlanır, depo doldurulur, tercihen bitene kadar gidilir. sonra yeniden doldurulur. alınan lt ile gidilmiş km den tüketim hesabı yapılır ki, ölçüm sağlıklı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji her zaman gözle kontrolde durumu anlaşılmaz.
20-30 bin km oldu ise değiştirin.

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Buji her zaman gözle kontrolde durumu anlaşılmaz.
20-30 bin km oldu ise değiştirin.

Değiştirelim abi bi bide bu iridyum bujiler nasıldır almaya değermi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kısa mesafe gidiyorum diyorsunuz bence 9.6 çok normal. Hele bu mevsimlerde. Hiç aracınızda sorun aramayın, aramızda focusla 15+ yakanlar var, 1,5 km + 1,5km soğuk motör. :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Kısa mesafe gidiyorum diyorsunuz bence 9.6 çok normal. Hele bu mevsimlerde. Hiç aracınızda sorun aramayın, aramızda focusla 15+ yakanlar var, 1,5 km + 1,5km soğuk motör. :blush:

Anladım hocam bide ben lpg artık kullanmıyorum bunun lpg sistemine zararı olur mu ilerde kullanıyım dersem.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
40 dakika önce, Yigit Özdal yazdı:

Anladım hocam bide ben lpg artık kullanmıyorum bunun lpg sistemine zararı olur mu ilerde kullanıyım dersem.

Bu soru çalışmadığım yerden geldi :D

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Bu soru çalışmadığım yerden geldi [emoji3]

[emoji1] umarın birileri söyler
Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

Benim focus 1.6 tdci 6,2 yakıyor söylenenlere göre iyi sanırım ama 1 ay kadar önce verileri sıfırladım o zamana kadar 5,3 tü.Soğuk havalar bu kadar etkiler mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim focus 1.6 tdci 6,2 yakıyor söylenenlere göre iyi sanırım ama 1 ay kadar önce verileri sıfırladım o zamana kadar 5,3 tü.Soğuk havalar bu kadar etkiler mi ?

Kısa mesafe kullanıyorsanız etkiler.
Uzun mesafe kullanıyorsanız kışlık lastiktir sebep.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Balcı
On 03.03.2018 at 00:38, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kısa mesafe kullanıyorsanız etkiler.
Uzun mesafe kullanıyorsanız kışlık lastiktir sebep.

10 km bir mesafe var işe git gel günlük 20 km o zaman dediğiniz gibi soğuk artı kısa mesafe yakıt sarfiyatını artırıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Akşam bıraktığımda 9.2lt idi(sıfırlayalı 60km olmuş). Ortalama hız 22km ama sürekli dur-kalklı ve en uzun 5-6km gidip stop ediyorum. Ayrıca biraz 40-50km hızlara seri şekilde hızlandırıyorum. 

Bir önceki depo doldurmamda arabada bişey mi var acaba diyerek hafif uzun yol 20kmlik test ettim 6.0 ortalama çıkardı. Hava sıcaklığı, kışlık lastikleri hesaba katınca normal dedim. Yaz şartlarında aynı yolda aynı testi yaptığımda 5.5lt civarı oluyordu. (verilen tüm litre değerleri lpg için, araç bilgisayarı bende lpg tüketimini gösteriyor)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...