İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Küçük Dokunuşlar ve Tavan Döşemesi Değişimi

Burak Aytek

Recommended Posts

Serkan Karadağ

Maşallah, muhteşem dokunuşlar. Herbir dokunuş araca ayrı değer katmış. Elinize sağlık. 

Yorum bağlantısı
Burak Aytek

Tekrar merhaba,

Fiesta'nın orijinal Sony navigasyon ve geri görüş kamerasını nasıl uygulayabileceğimle ilgili, uzun bir zaman ve  uğraşlar sonucu gerekli malzemeleri temin ettim. Uygulama ve süreci paylaşıyorum;

Ekranımın ilk hali;

9manX9.jpg

bBVnMb.png

Navigasyonlu 5 inc ekran. Yazılım vs gerektirmeden ekranı takınca navigasyon çalıştı.

c3kWuF.png

VwTxs2.jpg

BiTdlj.jpg

DXARmE.png

Buraya kadarki işlemler kolaydı, sırada geri görüş kamerası vardı kamerayı temin ettim ama kamera, bendeki plakalığın üstündeki plastik parçaya sığmadı ve Ford da plastik parça ve nikelaja 1500 küsür lira istediler, kara kara düşünürken tesadüfen bulması neredeyse imkansız olan bu parçayı çıkmacıda buldum,

GhvuH3.jpg

7Kejze.jpg

Kamerada bu,

wGywkf.jpg

y3UVek.jpg

Bu da ekranın bitmiş hali,

XoZ6Yb.png

Navigasyon,

QTNEB6.jpg

MadcKX.jpg

kzdy7T.jpg

Geri görüş kamerasına geldi sıra, Forscan programıyla aktif edildi.

3ygdAn.jpg

IcJY0a.jpg

1l0NVR.jpg

Buraya kadar herşey güzel ama bazı ufak sorunlar var ve nasıl çözülecek bilemedim;

1. Çizgiler direksiyon hareketine göre dönmüyor sabit ve kontak her kapanıp açıldığında geri vitese takınca çizgiler kayboluyor 'Hatlar' tuşuna her defasında basıp açmak gerekiyor

2. Benim aracımda takılı olan ekran kodu F1BT 18B955 DA Kuga, C max veya Focus ekranı sanırım, Fiestalara fabrikasyon takılan navili ekran kodu ise F1BT 18B955 DC, bendeki ekranın geri görüş kamerası aktifken altında 3 seçenek çıkıyor(yazı  şeklinde), ama fiestalarda olması gereken 4 seçenek ve logolu biçimde;

3. Navigasyon tuşlu olan Sony panel gerekli çıkmacılarda çok zor bulunuyor nasıl halledeceğim bilemedim.

Soldaki benim ekranım sağdaki de olması gereken;

0mPaBQ.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Burak Aytek
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

direksiyonda açı sensörü var mı?

Hiç bilmiyorum ki

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Hiç bir orijinallik bozulmadan ancak bu kadar olabilir. Eline ve emeğine sağlık Burak. :nazar::bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 24.02.2018 at 23:10, Burak Aytek yazdı:

Tekrar merhaba,

forscandan bcm de değiştirilmesi gereken kodlar değiştimi burak :) çizgiler için 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ne yaptığını bilen biri olunca ortaya böyle harika işler çıkıyor.Tebrik ederim Maşallah.Harika

Yorum bağlantısı
Burak Aytek
(düzenlendi)
11 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

forscandan bcm de değiştirilmesi gereken kodlar değiştimi burak :) çizgiler için 

Savaş ustaya sordum, Fiesta'da asbuilt kodları çıkmıyor dedi, nasıl çözülecek taktım kafaya

tarihinde Burak Aytek tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
12 saat önce, Burak Aytek yazdı:

Savaş ustaya sordum, Fiesta'da asbuilt kodları çıkmıyor dedi, nasıl çözülecek taktım kafaya

fazla dert etme derim zamana bırak ucds diye ücretli bir program var aslında kablosu vs özel onunla forscanla ulaşamadığın yerlere ulaşıyorsun :D

kesin olmamakla birlikte onunla çözülebilir fakat tr programda kabloda kimsede yok :) 

Yorum bağlantısı
Burak Aytek
On 27.02.2018 at 10:03, Serkan Karakoca yazdı:

fazla dert etme derim zamana bırak ucds diye ücretli bir program var aslında kablosu vs özel onunla forscanla ulaşamadığın yerlere ulaşıyorsun :D

kesin olmamakla birlikte onunla çözülebilir fakat tr programda kabloda kimsede yok :) 

Dert ettim ya, her geri görüş açıldığında çizgi yok düğmeden açsam çizgi dönmüyor, ki işin şovu orda çizgilerin dönmesi :) Umarım bi çözüm bulunur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 25.02.2018 at 01:57, Burak Aytek yazdı:

Hiç bilmiyorum ki

Esp varsa açı sensörü vardır... Var mı esp.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Aytek
21 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Esp varsa açı sensörü vardır... Var mı esp.. 

ESP var evet 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...