İçeriğe Yönlendir

Dacia Duster - Sandero Stepway

Aslan Kara

Recommended Posts

Aslan Kara

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle sormak istediğim Dacia arabası alınır mı ? 40-45 bin TL bütçem var.Sizce Sandero Stepway mi  yoksa duster mı almalıyım ?Aracı şehir içi kullanacağım.1.5 dci almayı düşünüyorum.Alternatif bu fiyatlara bu tarz, geniş ve yüksek tavsiye edebileceğiniz başka araba var mı ? Varsa yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mert e katiliyorum. Sandero stepway sehir ici dusuk yakit tuketimi ile sizi uzmez. Ayrica otomatik sanzimanlisina da bakinin derim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Yol sesi çok olmasa otomatik sıfır stepway bir tanede ben alacağım.Dağ bayır keçi niyetine acımadan dolaş...

Yol sesi deyince yanlış anlaşılmasın bu paraya bu sınıfta ancak bu kadar olacaktır bu bilinsin.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

o bütce ile duster zor... alınsa bile epey bir yıpranmış, hasarlı filan olur.. ama aynı bütçeye güzel bir stepway alınır... motoru hem ekonomi, hemde sağlamlık bakımından kendini kanıtlamıştır, otomatik manuel size kalmış ama ben manuel tercih ederim.. 

Yorum bağlantısı
Aslan Kara
5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bence stepway. çok yakışıklı

5 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bütçenize sandero stepway daha uygun. 45 bin ile alacağınız dusterın modeli oldukça düşük olacaktır
Şehir içi kullanıp araziye girmeyecekseniz sandero derim

5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Mert e katiliyorum. Sandero stepway sehir ici dusuk yakit tuketimi ile sizi uzmez. Ayrica otomatik sanzimanlisina da bakinin derim.

4 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Yol sesi çok olmasa otomatik sıfır stepway bir tanede ben alacağım.Dağ bayır keçi niyetine acımadan dolaş...

Yol sesi deyince yanlış anlaşılmasın bu paraya bu sınıfta ancak bu kadar olacaktır bu bilinsin.

4 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

o bütce ile duster zor... alınsa bile epey bir yıpranmış, hasarlı filan olur.. ama aynı bütçeye güzel bir stepway alınır... motoru hem ekonomi, hemde sağlamlık bakımından kendini kanıtlamıştır, otomatik manuel size kalmış ama ben manuel tercih ederim.. 

Herkese teşekkür ederim.Sanırım Sandero Stepway konusunda herkes hemfikir :)  Peki şunu da sormak istiyorum 45 bin tl ye Sandero Stepway almak mantıklı mı ?Bunun yerine başka araçlara mı yönelmeliyim ?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

45-50 bin tl bütçe ye ortalama araçlardan temiz düzgün olanları alınabilir, sizin tercihiniz veya kullanım amacınıza göre bulabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bence ikisinde de deneme sürüşü yapın . Sonra bütcenize göre uygun seçenekler bakarsınız. Daha önce yakın çevremde Stepway vardı  bayağı kullandım. Şu anda da Duster kullanıyor ve ikisi arasında Duster diyorum. 45 - 50 bine ise başka bir araba varmı diye sorarsanız  mutlaka vardır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tercihiniz önemli.
Ancak.
45-50 ye ne alabilirim derseniz iş karışır.
Ben qashqai derim. Mert gelir golf der.
Çağlar gelir kA der.

Bence siz 4 seçenek belirleyin.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Caglar beye katiliyorum. Konuda bahsi gecen araclardansa biraz daha yasi buyuk olsa da mondeo cok iyi secenek. Ha ben epeydir focustan mondeoya gecme dusuncemden oturu mondeo arastiriyorum ve en azindan ulasabildigim mesafelerde 40-44 bin bandinda eli yuzu duzgun, dusuk km ve bakimli arac henuz goremedim. Tabii baktiklarim selective idi. O fiyatlara var ama bakimsiz, sagi solu masrafli, ucu acik soylemlerle hasari, kaydi ve kmsi gizlenmeye calisilan, tabiri caizse itelenmeye calisilan arabalardi gorduklerim. Ha paket sorun degilse o zaman is degisir. Su sira tanidik birinde titanyum denk geldi satilik. Onu almayi planliyorum kendisi yurt disindan dondugunde. Ama ozellikle sunroof eksigini hissedecegimi biliyorum. Zira focusta hissediyorum. Antalya gibi yerde benim icin onemli ayrinti. Ne icin, nerde, ne kadar zaman kullanacaginiz gibi noktalari netlestirirseniz daha isabetli atis yapma sansinizi arttirirsiniz. Tabii pakette onemli ama sabredince denk gelebiliyor oda ayri konu.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Forumda satılık mk4 Mondeo var düşünürseniz...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bence stepway. çok yakışıklı

Çıtır yükseltme ve yüksek yanak lastik ile oluyor sana mini suv

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Yaklasık 1 ay dolu dolu kullandıgım stepwayım oldu kesinlikle fiyat/performans arabası yakıt az çok iyi gidiyor tipide güzel bence alınır binilir:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Çıtır yükseltme ve yüksek yanak lastik ile oluyor sana mini suv

coil ile basıp bağaja 40 cm bıfır koyacaz yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Duster alın derim bence fiyat fayda bağlamında çok ideal bir araç.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

stepwey derim o paraya yeni kasa bulrsanız hele birde otomatik dadundan yenmez

Yorum bağlantısı
Aslan Kara

Suzuki Grand Vitara hakkında bilgisi olan,yardımcı olabilecek var mıdır ? Nasıl araçtır ? Alınır mı ?Kronik sorunları var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ya biraz araştır Aslan kardeşim ya :)

Bu konuda yüzlerce binlerce video forum dolu. Siz neler buldunuz mesela? Mutlaka bulmuşsunuzdur?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
On 2/24/2018 at 23:50, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Caglar beye katiliyorum. Konuda bahsi gecen araclardansa biraz daha yasi buyuk olsa da mondeo cok iyi secenek. Ha ben epeydir focustan mondeoya gecme dusuncemden oturu mondeo arastiriyorum ve en azindan ulasabildigim mesafelerde 40-44 bin bandinda eli yuzu duzgun, dusuk km ve bakimli arac henuz goremedim. Tabii baktiklarim selective idi. O fiyatlara var ama bakimsiz, sagi solu masrafli, ucu acik soylemlerle hasari, kaydi ve kmsi gizlenmeye calisilan, tabiri caizse itelenmeye calisilan arabalardi gorduklerim. Ha paket sorun degilse o zaman is degisir. Su sira tanidik birinde titanyum denk geldi satilik. Onu almayi planliyorum kendisi yurt disindan dondugunde. Ama ozellikle sunroof eksigini hissedecegimi biliyorum. Zira focusta hissediyorum. Antalya gibi yerde benim icin onemli ayrinti. Ne icin, nerde, ne kadar zaman kullanacaginiz gibi noktalari netlestirirseniz daha isabetli atis yapma sansinizi arttirirsiniz. Tabii pakette onemli ama sabredince denk gelebiliyor oda ayri konu.

45 'e alınacak Mondeo ezilmiş olur eğer donanımlı ise.  Bende kendi arabamı alırken 6. Mondeo'yu aracı beğenip aldım onuda şehirdışına giderek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...