İçeriğe Yönlendir

Km İle Oynama Dava Süreci Hakkında

Barış Alıcı

Recommended Posts

Barış Alıcı

Herkese iyi hafta sonları. 

Yılbaşından önce araç aldım. Askerlik durumları nedeni ile aracı ilana koymuştum. Bir arkadaş aradı aracın km sinin düşürüldüğünü yetkili servisten sorguladığını söyledi. Ben alırken 5564 e mesaj atmıştım ancak artık km bilgisi gelmediğini sonradan öğrendim. Sigortadan da sorgulattım bir sıkıntı yoktu. Teyit etmek amaçlı bir tanıdık vasıtasıyla yetkili servisten bir arkadaş da km sinin 50 bin düşürüldüğünü söyledi. Bu da tespit edebildiğimiz kısmı, belki daha fazla oynandı. Sigorta kayıtlarında ben aracın 6.sahibi gözüküyorum. Bununla ilgili dava açmam mümkün mü? Açarsam bir sonuç elde edebilir miyim? Bu konu da tecrübesi olan varsa yol gösterebilir mi? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ortada nitelikli dolandırıcılık var. Aldığınızdaki km'yi noterde tespit ettirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1- zamanaşımı olmuştur

2- kim düşürdü? belli değil. kime dava açılacak? Önceki sahibine.

3- Bu kadar adalet meraklısı adaletimiz yok. Dikkate alacak savcı pek görmüyorum. Bir savcı ile görüşülebilir.

Yorum bağlantısı
Barış Alıcı
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ortada nitelikli dolandırıcılık var. Aldığınızdaki km'yi noterde tespit ettirdiniz mi?

Tespit ettirdiniz mi dediğiniz aldığım km ise, hayır. 

Yorum bağlantısı
Barış Alıcı
19 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

1- zamanaşımı olmuştur

2- kim düşürdü? belli değil. kime dava açılacak? Önceki sahibine.

3- Bu kadar adalet meraklısı adaletimiz yok. Dikkate alacak savcı pek görmüyorum. Bir savcı ile görüşülebilir.

Benim aldığım kişi bende bilmiyordum deme hakkı var mı? Eğer var ise yetkili servise sokan yani ilk sahibine ulaşıp ona dava açmam sonuç verir mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bizdeki alım satımlarda artık km yazılıyor. gavurda olsa bu öyle bir çözülür ki. bizde kimse umursamayacaktır. Ama önemli mesele.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç sizde mi hala.
Sizdeyse gelen telefona itibar etmeyin. Siz de bi sorgulayın servisten.

Yorum bağlantısı
Barış Alıcı
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç sizde mi hala.
Sizdeyse gelen telefona itibar etmeyin. Siz de bi sorgulayın servisten.

Araç hala bende. Kendim de bir tanıdık vasıtasıyla İstinye oto koçtan sorgulattım. Malesef doğru Mehmet bey. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç hala bende. Kendim de bir tanıdık vasıtasıyla İstinye oto koçtan sorgulattım. Malesef doğru Mehmet bey. 

Yasal hakkınız var mı yani süresi geçmiş mi bilmem ama. Muhatabınız size satan kişi.
Bir öncekine yada iki önceki sahibe dönemezsiniz.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Şu an km sorgulaması yeniden yapılabilir oldu. eptt uygulamasından ücret karşılığı. Siz bir sorgulama yapın, km düştükten sonra muayeneye girmediyse siz de km yi olası bir noktaya yükselttirin. Ama servis kaydındaki km düşürülüp muayene olduysa bir işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şimdi benim aracında kmsi düşük ama ben aracımdan memnunum dava felanda düşünmüyorum. Ben satarken neye göre satış yapmam lazım ki bunu sen düşürdün diye benim yanıma kimse gelemesin :D 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Servise götüren sizden önceki sahibi ise suçlu ortaya çıkmış olur. Servis kayıtlarından servise kimin götürdüğünü öğrenmeye çalışın. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Servise götüren sizden önceki sahibi ise suçlu ortaya çıkmış olur. Servis kayıtlarından servise kimin götürdüğünü öğrenmeye çalışın. 

Vermezler, müşteri bilgilerini 3. kişilerle paylaşmaları suç teşkil eder..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Savcılık kanalıyla alırlar ozaman. Dava açılması birçok şeyi ortaya çıkartır. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
On 24.02.2018 at 19:52, Barış Alıcı yazdı:

Herkese iyi hafta sonları. 

Yılbaşından önce araç aldım. Askerlik durumları nedeni ile aracı ilana koymuştum. Bir arkadaş aradı aracın km sinin düşürüldüğünü yetkili servisten sorguladığını söyledi. Ben alırken 5564 e mesaj atmıştım ancak artık km bilgisi gelmediğini sonradan öğrendim. Sigortadan da sorgulattım bir sıkıntı yoktu. Teyit etmek amaçlı bir tanıdık vasıtasıyla yetkili servisten bir arkadaş da km sinin 50 bin düşürüldüğünü söyledi. Bu da tespit edebildiğimiz kısmı, belki daha fazla oynandı. Sigorta kayıtlarında ben aracın 6.sahibi gözüküyorum. Bununla ilgili dava açmam mümkün mü? Açarsam bir sonuç elde edebilir miyim? Bu konu da tecrübesi olan varsa yol gösterebilir mi? 

sigortacılar sorguladıgında sadece aracın kac el değiştigini hasar kaydı varmı yokmu onu görüyorlar km sigortacı görmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...