İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Xenon Ön Kısa Far Fiyatı

Serhat Metinel

Recommended Posts

Serhat Metinel

Selam arkadaşlar. Yaklaşık bir aydır ön kısa far yanmıyordu. özel servis en az 200 tl tutar demişti. yetkili servise sordum 1000 tl ancak indirimle 780 tl olur dedi. Bilgisi olan var mı. Bu konuda fazla bir yorum da göremedim. 4 yılda far niye arızalandı o da ayrı bir şanssızlık

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Önce ampullerin yerini değiştirip balast mı ampul mü bozuk onu tespit edin. Ampul çin malı olarak ucuzu bulunur. Büyük ihtimalle de ampuldur..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ampüldür patlar

Genelde patlamadan önce morarir falan diyordu portif tamircisi. Bilemedim şimdi, siz de yetkili ve etkili bir abiye benziyorsunuz. 

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlla konuyu manav arabasına getireceksiniz bayım

Gaz deşartjlı ampül morarmadan bozulmaz. İlla ki bilimsel yazdırtmayın bana.

Ampüller yer değişcek, balast mı ampül mü çıkacak ortaya

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

İlla konuyu manav arabasına getireceksiniz bayım

Gaz deşartjlı ampül morarmadan bozulmaz. İlla ki bilimsel yazdırtmayın bana.

Ampüller yer değişcek, balast mı ampül mü çıkacak ortaya

Biz ne dedik şekerim.. Bilimsel falan anlamam ben, bir yerde demiştin aklımda kalmış. Yoksa benim elektrikçi topram var, ampül yanmıyor derim yakar. İstihap haddi kaç manav arabasının ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Biz ne dedik şekerim.. Bilimsel falan anlamam ben, bir yerde demiştin aklımda kalmış. Yoksa benim elektrikçi topram var, ampül yanmıyor derim yakar. İstihap haddi kaç manav arabasının ?

Sana yazmadık ciğerim. Narvadan başka ampül bilmeyen adama yazdık. İki angara, bi suvas yiğidi taşır

2 saat önce, Serhat Metinel yazdı:

Selam arkadaşlar. Yaklaşık bir aydır ön kısa far yanmıyordu. özel servis en az 200 tl tutar demişti. yetkili servise sordum 1000 tl ancak indirimle 780 tl olur dedi. Bilgisi olan var mı. Bu konuda fazla bir yorum da göremedim. 4 yılda far niye arızalandı o da ayrı bir şanssızlık

Hocam, gece gündüz farlar açık gezermisiniz? Yanmazdan önce ışık renginde fark varmıydı?

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ampüle bakacam di,ye kör mü olalım, karda gidemeyip araba mı itelim nedir yani

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ampüle bakacam di,ye kör mü olalım, karda gidemeyip araba mı itelim nedir yani

Üstün 4x4 aracımla çekerim derdim bir hafta öncesine kadar. Şimdi ise ancak full dolu akbile takılı led fener ile yolunu açarım

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sözün özü Serhat bey, servisi unutun. İyi bir elektrikçi de mümkünse iki ampulü birden değiştirin. Renk farkı olacaktır yeni ve eski arasında..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Metinel
19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sana yazmadık ciğerim. Narvadan başka ampül bilmeyen adama yazdık. İki angara, bi suvas yiğidi taşır

Hocam, gece gündüz farlar açık gezermisiniz? Yanmazdan önce ışık renginde fark varmıydı?

Genelde farlar otomatikte durur. Fark olduğunu görmedim, görmesem illa biri uyarırdı beni. Acaba otomatikte kaldığı için çok mu kullanılmış oldu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Genelde farlar otomatikte durur. Fark olduğunu görmedim, görmesem illa biri uyarırdı beni. Acaba otomatikte kaldığı için çok mu kullanılmış oldu.
Değil. Sırayla gidelim. Yer değişimi yapın ampüllerin
Yorum bağlantısı
Serhat Metinel
(düzenlendi)

İnşallah basit bir şeydedir sorun, yoksa xenon far dediğim gibi 780 tl miş full indirimli.Allah korusun öbürü de arıza yapsa çek garaja.

tarihinde Serhat Metinel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 saat önce, Serhat Metinel yazdı:

İnşallah basit bir şeydedir sorun, yoksa xenon far dediğim gibi 780 tl miş full indirimli.Allah korusun öbürü de arıza yapsa çek garaja.

Merak etmeyin 1-2 yaşında kazalı araçlardan çıkma pırıl pırıl ampul, balast vs oluyor. Çok daha ucuza halledilir, doğru forumdasınız :)

Yorum bağlantısı
Serhat Metinel

morarma falan yoktu. Balast da değil herhalde . OSTRAM XENARC ELETRONİC  ( ORJİNAL ALMANYA ÜRETİMİ)H7  markalı  far geldi değiştirdik arkadaşlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ampüldür ampülll. moraranlar çinli h7 / h1 tipleri

1 saat önce, Serhat Metinel yazdı:

)H7  markalı 

d1s olabilir mi?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Metinel
(düzenlendi)

Arkadaşlar, Ampul resmi adı: OSRAM   66340   d3s 35 watt.  n11 adlı internet sitesinde bugün itibariyle  212 tl.  Amazon adlı uluslararası internet sitesinde bugün itibariyle 44,52 Amarikan Doları. 44,52x 3.80= 170 tl . Özel Ford yedek parçacıda 380 tl. Hatta adı geçen markanın aynı özelliklerine sahip Philips (philips Osramdan daha iyi imiş.)  marka far 380 tl .Bugün Yalova Erdeğer adlı ford servisine gittim. Eleman beni Yedek parça müdürüne sevk etti. Bu fark nedir? Niçin bu kadar fark ediyor dedim.( pek kibar değildim bu arada.)Geçen hafta servisin bana ilk söylediği fiyat 1100 tl ( doğru okudunuz bin yüz) ford kard indirimleriyle (sağ olsunlar )780 tl ye düşmüşlerdi.. En son araya sanırım yukarıda makamı  geçen müdürün müşteriyi kırmayın talimatıyla 749 tl ödemiştim.Farkın Erdeğer servisinden kaynaklanmadığını, ford otosanın sabit fiyatı olduğunu, serbest piyasa ekonomisi olduğunu belirtti.Serviste pek çok personel çalıştığını falan söyledi. Fordotosan fiyatının  819 tl  olduğunu söyledi.2 yıl içinde far kaynaklı bir arıza olursa her zaman fordun garantisinde olduğunu belirtti. Sonuçta diğerlerinin de 1-2 yıl garantisi var. Yetkili servislerin nasıl para kazandıkları ortadadır. ( Yukarıda belirtilen tüm bilgiler belgeli ve faturalı olup tüketiciyi koruma kanunu kapsamında  hukuki işlemler başlatılmış durumdadır.)

tarihinde Serhat Metinel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker
(düzenlendi)

Diğerlerinin verdiği 1-2 yıl garantiyi karşıda muhattap bulursanız kullanırsınız yalnız. N11 den alınacak ampulü bir yıl sonra bozuldu diye değiştirecek satıcı ben tahmin bile edemem. Yine de pahalı ama sağlam olmuş, güle güle kullanın aracınızı..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Metinel
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...