İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Alt Salıncak Seçimi Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

Misafir

Recommended Posts

Herkese cümleten iyi akşamlar dilerim.2005 MODEL DİZEL HB focus aracımın ön takımdan gelen lokur lokur diye seslerden bugün sanayiye gittim 3 farklı ustaya gösterdiğimde 3de alt salıncaklarda boşluk olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler.malum küçük şehir sanayisi olduğu için parçacıda sadece Orjin 18mm  diye yerli parça var tanesine 135tl dedi.nette araştırma yaptığımda aracımın orjinal salıncagının Fomoco olduğunu yazan bir yazı gördüm oldukçada pahalı tanesi 550tl:(. Trw Bsg Delphi Orjin markalar daha ucuz bu markaları kullanan arkadaşların ve degerli ustalarımın marka konusunda fikir ve yardımlarına ihtiyacım var.sizce hangisi? 

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Buhari kardeşim salıncak üzerinde rotiller ve lastik takozlar var.

Ben yazın focus aracımın salıncaklarını değiştirdim orijinal aldım dediğiniz gibi 550 civarı fiyatı var.

Söktükten sonra çıkan salıncağı inceledim  baktım ki üzerinde TRW rotilleri takılı yani FOMOCO TRW ye parça ürettirip kullanıyor.

Tavsiyem eğer salıncaklarda herhangi bir yamukluk yoksa internet üzerinden TRW rotil ve takozları alıp eski salıncağı kullanabilirsin.

Veya dediğim gibi TRW orijinal firmaya parça tedariki yapıyor TRW alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Misafir
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

usatnızın tavsiye edeceği markayı taktırın

Çağlar bey bulunduğum yer küçük olması sebebiyle usta yok desek yeridir.:(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Metin Çilo yazdı:

baktım ki üzerinde TRW rotilleri takılı

somun civata ile mi bağlı idi? rotiiler, salıncağa

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yanlış görmediysem bendekiler somun ve civata ile baglıydı:unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orjnila ise perçinlidir, somun civatalı ise yan sanayidir,

araç üstündeki salıncak ford logolu ve rotiller civata somunlu ise sonradan sadece rotili değişmiş demektir. Salıncak düzgün yamuk değil ise perçini çürütüp çıkartırlar;  sade rotil değişmiş de olabilir. Ömrü kısa olur tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

orjnila ise perçinlidir, somun civatalı ise yan sanayidir,

araç üstündeki salıncak ford logolu ve rotiller civata somunlu ise sonradan sadece rotili değişmiş demektir. Salıncak düzgün yamuk değil ise perçini çürütüp çıkartırlar;  sade rotil değişmiş de olabilir. Ömrü kısa olur tabii

Çağlar abi perçinli şekilde duruyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
17 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bişey sormak istiyorum kusura bakılmasın alakasız ise; Mondeo 97 modelin arka askı rotu denen sey biz sıkıyoz o gevşiyo ve ses yapıyo tık tık diye,tamirci arkadaş sıkınca tekrar gevsememesi lazım dese de gevsiyo,acaba bu askı rotu denen sey alt tabla üzerinde dediğiniz rotil denen şey gibi mi? bu askı rotunu orj fomoco bulamadım,trw falan bulursam alıp denemek mantıklı mı sizce?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Sedat Demircan yazdı:

bişey sormak istiyorum kusura bakılmasın alakasız ise; Mondeo 97 modelin arka askı rotu denen sey biz sıkıyoz o gevşiyo ve ses yapıyo tık tık diye,tamirci arkadaş sıkınca tekrar gevsememesi lazım dese de gevsiyo,acaba bu askı rotu denen sey alt tabla üzerinde dediğiniz rotil denen şey gibi mi? bu askı rotunu orj fomoco bulamadım,trw falan bulursam alıp denemek mantıklı mı sizce?

z rot mu? sizdekinin konusun okumuştum sanırım face de? parça ne marka

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sedat Demircan
On 02.03.2018 at 14:56, Çağlar Bayur yazdı:

z rot mu? sizdekinin konusun okumuştum sanırım face de? parça ne marka

tam adı askı rotuymuş yani z rot demiyo ustalar ve facede gruptakiler o yuzden tam net diyemeyeceğim,parça ne marka bilmiyorumda eski sahibi öyle gevşer sürekli demişti ben sıktırdım yine gevşedi yine sıktırdum ses kesildi eğer yine kesilirse tek tek markaları denemek durumunda kalacağım gibi

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

100 tl ye sağ salıncağımı deiştim bir problem yok zaten bir demir parçası ve kauçuk parça :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...