İçeriğe Yönlendir

Küçük Bir Kaza Yaptım.

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Arkadaşlar küçük bir kaza yaptım. Kaputun ucu biraz eğildi ve boyası kalktı diğerleri gözüküyor zaten sizce ne yapmalıyım.Ön tampon değişir mi.Farın üst ayağı sağlam.Alt ayağına bakamadım ama değişebiliyor sanırım.Far yıkamanın sadece kapağı parçalanmış kökü sağlam.Kaputun sağı biraz yerinden kalkmış umarım düzelir.Yorumlarınızı bekliyorum kendim yaptırayım mı yoksa servise bırakıp sigortayı devreye sokayım  mı.Suç büyük ihtimalle  karşıda dedi sigortacı ama bilemem sonuç ne olur.

1J7DVb.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Kaput her türlü boyanacak. Tampon onarılabilir gibi duruyor. Farın değişmesi gerekecek gibi duruyor ama emin olamadım zira tamponun çizgisi bozulmuş. Göz yanılması olabilir. Umarım sağlamdır. Kasko var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun... 

22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

Kaput her türlü boyanacak. Tampon onarılabilir gibi duruyor. Farın değişmesi gerekecek gibi duruyor ama emin olamadım zira tamponun çizgisi bozulmuş. Göz yanılması olabilir. Umarım sağlamdır. Kasko var mı?

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kusur karşıdaysa, kaskoyu kullanın.. far ojinaliyle değişsin.. 

Geçmiş olsun.. 

Kaput da düzelmez belki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun. gözükmeyen arkadaki plastik parçalar, panel, radyatör ayağı vb. gibi parçalar iyi kontrol edilsin. pahalıdır ve sonradan değişemessiniz, çatlaksa kırıksa vs. ön görünüm de çok bozuluır, far sonradan su alabilir çatlaklar için çok çok iyi kontrol.

kaput uğraşılırsa düzelir birşey yok, yeri kötü sadece

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.Direk kaskoyu devreye sokun bu tarz önden çarpmalar arka paneli kesin kıırmıştır.Mondeo orjinal arka panel 4000 tl servis fiyatı ordan hesap edin.Sizin aracında çok farklı değildir.Bir arkadaşım mondeo aracı ile bu tarz bir çarpışma yaşadı yakın zamanda aynı şekilde çok bişey yok gibi göründü ama ön panel ,far,ön panjur değişti tampon onarılıp boyandı falan baya masraf oldu. 

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, benim araç kadar masraf yok gibi ( far değişecekse pahalı olabilir o ayrı) benim 3000 parça 1500 işçilik tutmuştu. Kasko ile yaptırın uğraşmayın derim bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçmiş olsun Mustafa bey.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Gecmis olsun. Allah cana vermesin. Caglar beye bende katiliyorum. Insallah en kisa zamanda en icinize sinecek haliyle binersiniz araciniza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Öncelikle geçmiş olsun benzer bi kazayı bende gecmişte yaptım Honda accord ile bana sölenen kaputun kırılma yerleri uc kısımlarında o düzelmes değişecek dendi ve değişti o dönem iyi bir usta yapabilir diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Çok sağolun arkadaşlar.Far arka kısım kırılmış.Far yıkamaların ayakları kapakları gitmiş.Panelde de çatlak var.Çağlar Abi yılların ustası.Aynen dediği gibi.Servise bıraktım.Grupama kasko var.Kaskoyu devreye soktum.Dosyayı hazırlattım.Exper gelecek bakacak.Far 3000tl imiş.Serviste tabii.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Öncelikle geçmiş olsun. Ayrıca küçük gibi görünmüyor. Masraf çok çıkar. Önden çarpmalarda farlar ve aksesuarlar olduğu için yüksek çıkıyor. Mesela ön ızgara nikelajı bile bir ton para ediyor. Tampon arkasında da artık şansınıza neler çıkar. Kaput da değişirse fiyatlar hakkında çok bilgim yok ama temiz 10bini bulur gibi. Allah cana vereceğine mal versin. Mal tamir edilir, edilmesede yenisi alınabilir. Gerisi boş. Tekrar geçmiş olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 mondeo olsa, bu hasarla pert olurdu.. 

Kaza küçük değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlave: ısrarla radyatör ayaklarını, arka panelin kontrolünü isteyin, tampon altı ön davlumbaz da çatlak kontrol.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

İlave: ısrarla radyatör ayaklarını, arka panelin kontrolünü isteyin, tampon altı ön davlumbaz da çatlak kontrol.

Ön tarafı komple söküp bakacaklar.Söylediklerini dikkate alacağım Çağlar Abi.Yarın bizzat söyleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede en sıkıntısız şekilde binersiniz aracınıza.

1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mk3 mondeo olsa, bu hasarla pert olurdu.. 

Kaza küçük değil. 

Kaza sonrası arabadan inip baksak bir şey yokmuş deriz ama ciddi ciddi araba gidiyor demek elimizden hakikaten dumur oldum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Çok sağolun değerli kardeşlerim.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

geçmiş olsun tampon cıkınca hersey ortaya cıkacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...