İçeriğe Yönlendir

BMW 3.20iEd İnceleme

Mustafa Çayır

Recommended Posts

Mustafa Çayır
(düzenlendi)

merhaba dostlar. 

araç 7-8 gündür ben de. ufaktan bi inceleme yapıp paylaşmak istedim.

araç 3.20 ied 40.yıl donanım. 1.6 motor. twin turbo.170 hp ve 250 nm/tork. 8 ileri şanzıman.  fazlasıyla donanımlı. harman/kardon ses sistemi dillere destan. 

ara hızlanmalar gayet başarılı. 4 sürüş modu mevcut. sport+ da, esp kapatıp yanlamanıza izin veriyor. ayrıca esp yi herhangi bir sürüş modunda da tek tuş ile kapatmak mümkün.

tavan antrasit döşeme. siyah biraz boğmuş gibi. hız sabitleyici göremedim. ama limitleyici var. çok anlam veremedim.

yakıt tüketimi 10l civarında. tabi ki sürüş durumuna göre değişiyor. 1400 kg civarında ağırlık mevcut.  1.6 motordan bu kadar.

farlar berbat ötesi. bi-xenon değil. led varmış. ancak tek led koymuşlar sanki. gece görüşü çok kötü. uzun yol dönüşü uzunlarla geldim. kimse de selektör atmadı. demek anlamadılar :) öyle kötü

rengi estoril mavi. bmw nin efsane rengi. bir de bunun estoril kırmızısı var. ama ne renk o öyle :)

anahtarsız çalıştırma var ama anahtarsız giriş yok. ne olursa olsun o anahtar cepten çıkacak. 

koltuklar baldır destekli. çok rahat oluyormuş. 

ve gerisi bilinen standart donanımlar.

3-5 resim çektim.  

Ky0IBP.jpg

a1S7QB.jpg

a1S7QB.jpg

MQbeAe.jpg

eOTff5.jpg

4BAGOd.jpg

B4dJNL.jpg

tarihinde Mustafa Çayır tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bmw 3 ve audi a3 te cc ekstra donanım listesinde.En basit araçlarda bile standart ama bunlarda ne akılsa durum bu. Ama bmw adı yeter der alınır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu renge bayılıyorum... 

Güle güle kullan.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Renk on numara maşallah. Bu arabanın vites topuzuna hastayım.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Çok donanımlı sayılmaz aslında, eksik diye saydıklarınız hep opsiyon. Farları da efsanedir aslında en iyi örnek olarak gösterilir.

Tek başına ZF i yeter zaten :)

(Bu arada estoril sadece mavi için var bahsettiğiniz kırmızı imola red olabilir)

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Farlarım gerçekten çok iyidir niye öyle dedinizki:)

Aracı ya çok şehir içi yada çok sert kullanmışsınız. Son 4000 km de ki ortalamam da 6,2 Lt de.

Hayırlı uğurlu olsun. Benim 3 yıldır çok severek kullandığım bir araç.

Bu arada hız sabitleyici 700-800 TL gibi fiyatlara takılabiliyor bilginiz olsun.

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

45 gün kadar 2014 modernline paketi kullandım yol tutuş rahatlık efsane ama yakıta takıldığında asla zevk alınamayacak bir araç yani kullanıcının yakıt kaygısı olmamalı zira uzun yolda eco modda zorlamaksızın 120 yi hiç geçmeden bile 50 kuruşun altına düşmmüyor meret

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

adı yeter, bayide 10 luk arabaya paspas koyduk diye 15 istemeseler daha da iyi olurdu ama... UDM ve diğerleri... motorsuzu bile kabul :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu renge bayılıyorum... 

Güle güle kullan.. 

abi araç benim değil. yine de güle güle kullanayım ;)

2 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Çok donanımlı sayılmaz aslında, eksik diye saydıklarınız hep opsiyon. Farları da efsanedir aslında en iyi örnek olarak gösterilir.

Tek başına ZF i yeter zaten :)

(Bu arada estoril sadece mavi için var bahsettiğiniz kırmızı imola red olabilir)

evet evet. imola :)

2 saat önce, Hakan Yavaş yazdı:

Farlarım gerçekten çok iyidir niye öyle dedinizki:)

Aracı ya çok şehir içi yada çok sert kullanmışsınız. Son 4000 km de ki ortalamam da 6,2 Lt de.

Hayırlı uğurlu olsun. Benim 3 yıldır çok severek kullandığım bir araç.

Bu arada hız sabitleyici 700-800 TL gibi fiyatlara takılabiliyor bilginiz olsun.

farlar cidden çok kötü. e180 den alışığım her şeyi görmeye ben :). dediğim gibi araç benim değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Bu farlar gerçekten çok kötü, ucuz olan standar gelen led fardır. Efsane olan Bmw Adaptive Led farlardır ve hakikaten ışık dansı izletir yolda. LCİ olmayan f30'larda bi-xenon var. Bence bi-xenon çok çok daha iyi :) Bu motor PSA grubunun güzel bir motoru fakat, hortum patlatma gibi sorunları olduğunu duymuştum.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
4 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Bmw 3 ve audi a3 te cc ekstra donanım listesinde.En basit araçlarda bile standart ama bunlarda ne akılsa durum bu. Ama bmw adı yeter der alınır...

VW'de de opsiyonel. Aliexpress ten 10 dolara alınıp aktif edilebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
18 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

VW'de de opsiyonel. Aliexpress ten 10 dolara alınıp aktif edilebiliyor. 

Bmw'nin en güzel tarafı tuş takımını alıp sistemden aktif edildikten sonra CC fren fonksiyonlu oluyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Erkam Elma yazdı:

45 gün kadar 2014 modernline paketi kullandım yol tutuş rahatlık efsane ama yakıta takıldığında asla zevk alınamayacak bir araç yani kullanıcının yakıt kaygısı olmamalı zira uzun yolda eco modda zorlamaksızın 120 yi hiç geçmeden bile 50 kuruşun altına düşmmüyor meret

8-9 lt yapıyor dediğiniz 50 kuruş... Şehir içi evet ama şehirdışı için garip.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Aynı aracı edirneden gebzeye kullandım farlar gerçekten berbat. Far yıkamada yok mola verdiğimizde ıslak mendil ile silmiştim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sefa Yeşil

2016'da bu aracı alanlar resmen deli kâr ettiler, şimdi satılan Focus-Golf parasına satıldı 2016'da bu araba. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sefa Yeşil
On 07.08.2018 at 19:12, Çağlar Bayur yazdı:

Döviz veya hisse alan ikiye katladı ama

Kötü mantık, araba fiyatları aynı mı kaldı?

Türkiye'de dövizden kâr etmek ancak çok büyük para ile olur mesela 50 milyon TL veya 100 milyon TL

Ben sana hesabını yapayım;

Temmuz 2016'da 160.000TL'ye dolar alsaydın ve bugün bozdursaydın= 55.000$ o da şuan 351.000TL yapıyordu. 

Aynı araba şuan satışta yok ama tahmini olarak en boş 318i'nin 260.000TL'ye satıldığını düşünürsek 320i ED + 40. yıl paket günümüz şartlarında 350.000TL civarı olurdu. 

Kısaca bir kârın olmazdı yani yine aynı mantık. Kaldı ki doların 2 sene önce bu kadar olacağını kimse tahmin de edemezdi. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
30 dakika önce, Sefa Yeşil yazdı:

Kötü mantık, araba fiyatları aynı mı kaldı?

Türkiye'de dövizden kâr etmek ancak çok büyük para ile olur mesela 50 milyon TL veya 100 milyon TL

Ben sana hesabını yapayım;

Temmuz 2016'da 160.000TL'ye dolar alsaydın ve bugün bozdursaydın= 55.000$ o da şuan 351.000TL yapıyordu. 

Aynı araba şuan satışta yok ama tahmini olarak en boş 318i'nin 260.000TL'ye satıldığını düşünürsek 320i ED + 40. yıl paket günümüz şartlarında 350.000TL civarı olurdu. 

Kısaca bir kârın olmazdı yani yine aynı mantık. Kaldı ki doların 2 sene önce bu kadar olacağını kimse tahmin de edemezdi. 

ÇB 5 yıldır söylüyor doların ne olacağını, bugünde seneye ne olacağını söylüyor. Sen tahmin ediyor muydun araba fiyatlarının bu kadar fazla yükseleceğini ? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Aracin dis görünüşü harika... fakat nedense su klima menfez ve medya kismi yakismamis guzelim araca....daha spor daha islevsel olsa tadindan yenmezdi...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Sarıkaya

Parasını kuruşunakadar hakeden bir araç.2 hafta önce Antalya’ya gidiyordum aniden durmam gerekti firenleri kökleğim gibi yavaşlaması ve bana mümkün olan en iyi manevrayı yaptıran bir araç.Bu anı yaşayanakadar bu para bu arabaya çok diyordum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...