İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Dengesiz Rölantı, Stop Etme, R ye P Geçişlerde Stop Ediyor

Ertan Can

Recommended Posts

Ertan Can

aracım 1998 model glx otomatik 

arac soguk iken dengesiz çalışıyor rolantı dengesiz Düşük rolantı da calışıyor söndü sönecek gibi 

2 - arac vitesi 3 den 4 e gecerken 200-300 devir yükseltiyor öyle 4 üncü vitese geciyor 

3 - aracla uzun yol yaptıktan sonra durmak istedigimde P attıgımda vitesi stop ediyor arac bazen, bazende R ye taktıgımda yapıyor. Rolantı biraz yükselse sanki sorun kalmicak gibi ama rolantısı yükselmiyormuş sanırım bunun.

aracın cekişi de degişiyor bazen cok iyi akıyor gidiyor bazen de sanki bişeyler ters gibi gitmiyor arac 

aracın 2 ay önce rolantı motorunu gaz kelebegini degiştirdim 1-2 hafta düzeldi arac ama sonra gene aynısını yapmaya başladı 

gecen gün bilgisayara baglattım egr hata veriyor körlememiz lazım dedi usta. 

Sizce ne yapmam yazım yardımcı olurlusunuz lütfen bana

Yorum bağlantısı
Bora Demirci
(düzenlendi)

Öncelikle geçmiş olsun. Maf sensörünü temizledinizmi? Birde buji kablo ve bobin ne durumda  Carbon clean denedinizmi... Maf sensör temizlecek olursanız dikkatli olun naZik bir parça mümkünse maf temizleyici ile temizleyin Balat'a spreyini pek önermiyorlar bilginiz olsun son olarak hego sensörünü kontrol edin araç kaç km de ?

tarihinde Bora Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Can

Bobinleri degiştirdim ama kabloları degiştirmedim maf sensörü dediginiz parcaya hic bakmadım ona bi bakalım arac 280 binde valla sogudum aractan artık yardımcı olursanız cok sevinirim .

Yorum bağlantısı
Ertan Can

Bobinleri degiştirdim ama kabloları degiştirmedim maf sensörü dediginiz parcaya hic bakmadım ona bi bakalım arac 280 binde valla sogudum aractan artık yardımcı olursanız cok sevinirim .

Şimdide aracı saga veya sola cevirdigimde akü ışıgı yanıyor nedendir acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce:

kompresyon ölçülecek

vakum boruları ve karter havalandırma kontrol edilecek

motor ateşleme ile iligili kablo grubu kontrol edilecek

sonra bunların durmuna göre davam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Can
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

önce:

kompresyon ölçülecek

Tamam hocam cok sagol araca baktırim dönüş yapacam en kısa zamanda

Yorum bağlantısı
Ertan Can

aracımı bilgisayara baglattım usta egr hata veriyor körleyelim bi ara getir istersen demişti. egr neden hata verir ki ? 

Birde benim aracım yolda normal giderken gazdan benzine geciyor yani şöyle söyliyim gaz göstergesinin dört ışıgıda yanıp sönüyor. Bi kac kere benzine alıp tekrar gaza aldıgımda düzeliyor . Acaba daha önce yukarda belirttigim sıkıntılardan dolayı yaparmı hepsi birbiri ile baglantılı olabilirmi. 

Aracı gecen ay muayineye soktugumda eksoz emisyon ölcüleri gaz ve benzin de cok yüksek cıktı. Sonra başka bi yere el altından yaptırmak zorunda kaldım öyle gecti 

hego  sensöründen olabilirmi acaba ne yüpmam gerekiyor

Yorum bağlantısı
Ertan Can

1 -aracın yakıtı cok yakıyor 

2- 2bin motor bi arac gibi gelmiyor cekişi 

3- rolantıda dengesizlik var 

4- arac yolda normal giderken benzin e geciyor( gaz göstergesindeki ışıkların hepsi yanıp sönüyor) bi kac defa gaz tuşuna  basınca benzine alınca düzeliyor 

5- aractan arada bi calıştırırken gaz kokusu cok geliyor. 

Yapılan işlemler 

1- gaz kelebegi temizlendi

2- rolantı motoru temizlendi

3 bujiler 10bin km önce degişti

Bukadar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

merdiven çıkarken tıkanıyorum diyen 80 yaşındaki bir adamın, kuaförde bıyık boyatarak çözüm araması gibi olmuş.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ertan Can
17 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

merdiven çıkarken tıkanıyorum diyen 80 yaşındaki bir adamın, kuaförde bıyık boyatarak çözüm araması gibi olmuş.

Ne  yapmam gerekiyor caglar bey peki ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 04.03.2018 at 21:55, Çağlar Bayur yazdı:

önce:

kompresyon ölçülecek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hay bıyığına. [emoji23]

Ama tespit süper. Çok beğendim. [emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...