İçeriğe Yönlendir

C Max I Silecek Sorunum

Erdem Hakkı Bağama

Recommended Posts

Erdem Hakkı Bağama

C max 2004 chia

Arkadaslar yagmur yagmaya basladi silecek kolunu bi tik yukari kaldirip otomatige geciyoruz yagmurun siddetine gore normal calisiyor sonra duruyor artik calismiyor silecek kolunu en alt kademeye alsak da calismiyor otomatigin bi ust kademesi olan hizli silme kademesine alsak da calismiyor sadece en ustteki en hizli moduna alinca hizli bir sekilde calisiyor sonra tekrar otomatik konumuna geliyorum bikac kez calistiktan sonra veya 10 dakika sonra veya aninda tekrar ayni seyleri tekrarliyor.bazen tunele giriyorum calismaya devam ediyor durmuyor.yukarida anlattigim durumlarda silecek calismiyor oldugu halde rolenin sesi geliyor tik tik diye ama silecek calismiyor sadece en hizli moda getirince hersey normale donuyor tekrar otomatige alinca bi sure calisip sonra tekrar donuyor donuk oldugu esnada rolenin sesi geliyor ama silecek hareket etmiyor.

Bu neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu

Benim araçta da otomatik modda benzer bi durum var, yağmurlu havada sanki biraz kafasına göre davranıyor , yağmur çiselerken deli gibi siliyor, sağanakta ise fasılalı çalıştığı oluyor.

Konuyu takipteyim, sensör mü yavaş yavaş ömrünü dolduruyor diye düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
21 dakika önce, Ayhan Göksu yazdı:

Benim araçta da otomatik modda benzer bi durum var, yağmurlu havada sanki biraz kafasına göre davranıyor , yağmur çiselerken deli gibi siliyor, sağanakta ise fasılalı çalıştığı oluyor.

Konuyu takipteyim, sensör mü yavaş yavaş ömrünü dolduruyor diye düşünmekteyim.

Sensör içinde jel var, servisler yeniliyorlarmış ama benim henüz ihtiyacım olmadığından kesin bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 05.03.2018 at 02:02, Erdem Hakkı Bağama yazdı:

C max 2004 chia

Arkadaslar yagmur yagmaya basladi silecek kolunu bi tik yukari kaldirip otomatige geciyoruz yagmurun siddetine gore normal calisiyor sonra duruyor artik calismiyor silecek kolunu en alt kademeye alsak da calismiyor otomatigin bi ust kademesi olan hizli silme kademesine alsak da calismiyor sadece en ustteki en hizli moduna alinca hizli bir sekilde calisiyor sonra tekrar otomatik konumuna geliyorum bikac kez calistiktan sonra veya 10 dakika sonra veya aninda tekrar ayni seyleri tekrarliyor.bazen tunele giriyorum calismaya devam ediyor durmuyor.yukarida anlattigim durumlarda silecek calismiyor oldugu halde rolenin sesi geliyor tik tik diye ama silecek calismiyor sadece en hizli moda getirince hersey normale donuyor tekrar otomatige alinca bi sure calisip sonra tekrar donuyor donuk oldugu esnada rolenin sesi geliyor ama silecek hareket etmiyor.

Bu neden olabilir.

Kol ayarlıyor galiba zamanlamayı.. 

Kol da bozuk olabilir.. 

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama
On 08.03.2018 at 13:14, Serkan Toker yazdı:

Sensör içinde jel var, servisler yeniliyorlarmış ama benim henüz ihtiyacım olmadığından kesin bilmiyorum. 

Ebsorle alakali oldugunu sanmiyorum cunku takilip kalip calismamaya basladigi zaman bi ust kademeye aliyorum silecegi yani yani otonatikten cikarip hizli moda aliyorum yine cakismiyor sadece en ust kademeye yani en hizliya alinca calisiyor.

On 08.03.2018 at 13:21, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kol ayarlıyor galiba zamanlamayı.. 

Kol da bozuk olabilir.. 

Ama sanki zamanlamada problem yok gibi cunku takilio kaldigi anda calisiyormus gibi rolenin sesi geliyor yani role calismaya devam ediyor tik tik sesi geliyor ama silecek de hareket yok....

Sanki silecek motoru sikisip kaliyor ve sadece tam guc yapinca yani en fazla akimi gonderince aciliyormus gibi devam ediyor nornal calismasina..

Bazen en son kademeye alip calismaya devam ettiginde bi alt kadeneye aliyorum yine donup kaliyor hemen en hizliya getiriyorum devam ediyor calismaya.

Kolda problem var diyecem ama toepido altindan rolenin calisma sesi geliyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...