İçeriğe Yönlendir

Araç Danışma

Ahmet Aydın

Recommended Posts

Ahmet Aydın

Herkese iyi forumlar. 2005 model 1.3 Cdti Corsa manuel vites aracım var. Eşim aracı kullanamadığı için otomatik vites araç arayışına girdik. Aracı  satış için  ilana koydum. Aradığım arac  hatchback, km 100 bini geçmemiş olmamalı dizel olursa fena olmaz. Fiyat aradığım max 47 bin lira. Aklimdaki araçlardan biri linkteki araç bu aracta şanzımanla ilgili sorun yaşar mıyım? Araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden%2Cdizel-otomatik-95-beygir%2Cdusuk-km-526747348/detay

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
12 dakika önce, Ahmet Aydın yazdı:

Herkese iyi forumlar. 2005 model 1.3 Cdti Corsa manuel vites aracım var. Eşim aracı kullanamadığı için otomatik vites araç arayışına girdik. Aracı  satış için  ilana koydum. Aradığım arac  hatchback, km 100 bini geçmemiş olmamalı dizel olursa fena olmaz. Fiyat aradığım max 47 bin lira. Aklimdaki araçlardan biri linkteki araç bu aracta şanzımanla ilgili sorun yaşar mıyım? Araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden%2Cdizel-otomatik-95-beygir%2Cdusuk-km-526747348/detay

Motor zaten aynı motordur ama yarı otomatik iğrenç bir şanzıman. Kullanma mantığını bilene sıkıntı yok ama ben hiç beğenmemiştim. Eşiniz manuele alışşsın daha iyi o derece.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Bende aynı nedenle aynı şartlarda aynı tutarlarda bir araç arıyorum otomatik :) Bir an kendimi gördüm.

Punto düşünüyordum ancak üstteki arkadaşın yorumu kararsız bıraktı.

Megane 3 Hb'ler için de yorum alsak? 50-52 bine bulunur gibi, benzin lpg uyumu ve şanzıman hakkında nasıldır acaba.

Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Açıkça sölemek gerekirse ben punto ya o fiyatı vermem..başka seceneklere bakın derim

Şimdi, Ahmet Aybeyaz yazdı:

Bende aynı nedenle aynı şartlarda aynı tutarlarda bir araç arıyorum otomatik :) Bir an kendimi gördüm.

Punto düşünüyordum ancak üstteki arkadaşın yorumu kararsız bıraktı.

Megane 3 Hb'ler için de yorum alsak? 50-52 bine bulunur gibi, benzin lpg uyumu ve şanzıman hakkında nasıldır acaba.

Ben hem 2012 suan da 2014 megane 3 kullanıyorum beni memnun ediyor tabii ne aradgıınla alakalı punto dan daha mantıklı bir arac

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
23 dakika önce, TamerErdoğan yazdı:

Açıkça sölemek gerekirse ben punto ya o fiyatı vermem..başka seceneklere bakın derim

Ben hem 2012 suan da 2014 megane 3 kullanıyorum beni memnun ediyor tabii ne aradgıınla alakalı punto dan daha mantıklı bir arac

Şu an 2011 Fiesta kullanıyorum, Megane 3 daha geniş daha oturaklı bu yönden iyi.

Görevim nedeniyle ayda 1 hafta şehirdışında olmaya başladım. Eşimin de aracı kullanması lazım, düz kullanamadı.

Yani yeni otomatik araçtan beklentim aslında çok fazla değil;

-Geri kaydırmasın,

-Şanzımanı sorun, masraf çıkarmasın,

-Dizel otomatik alamayacağım için lpg uyumlu bir model olsun.

-Biraz da kullanış zevki olsun ki ben de zevk alayım :)

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

2010 / 2012 arası dizel otomatik 308 bakın. Tek kavrama otomatik. Fakat ben beğenmiştim. Vites geçişleri kasmıyordu. Akıcıydı. Hem bagajı da sınıfının en genişidir.

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Honda jazz veya Toyota yaris bakın derim ikisininde otomatiği sorunsuzdur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TamerErdoğan

Aslina bakarsaniz bu biras sans meselesi ben 308 i hic beğenmedim tm otomatigini yaris yda jaz olabilir corsa var abimlerde onlarda msmnun meselâ

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benim fikrim puntoya okadar para baglamam. kesinlikle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Aslina bakarsaniz bu biras sans meselesi ben 308 i hic beğenmedim tm otomatigini yaris yda jaz olabilir corsa var abimlerde onlarda msmnun meselâ

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamer Bey merhaba, tapatalk imzanızı kapatabilir misiniz?
Teşekkürler...
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Opel Corsa'dan memnunsanız eğer 2012 ve üstü benzinli otomatik modellerine bakın. Benzinli 1.2 twinport'larda çoklukla tam otomatik 4 ileri şanzıman kullanmış. Yarı otomatiklerinden çok daha kullanışlıdır. Motor LPG'ye gayet uygun ve Corsa ikinci elde değerli bir araç. En azından Punto'dan daha fazla keyf verecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Bir saat önce, Sertaç Karginer yazdı:

Honda jazz veya Toyota yaris bakın derim ikisininde otomatiği sorunsuzdur.

kesinlikle katılıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Sizlerin tavsiyelerinizle puntodan vazgeçmiş bulunmaktayım. Fakat jazzların tipi hoşuma gitmiyor. Yarisde çok ufak gibi geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
3 saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Opel Corsa'dan memnunsanız eğer 2012 ve üstü benzinli otomatik modellerine bakın. Benzinli 1.2 twinport'larda çoklukla tam otomatik 4 ileri şanzıman kullanmış. Yarı otomatiklerinden çok daha kullanışlıdır. Motor LPG'ye gayet uygun ve Corsa ikinci elde değerli bir araç. En azından Punto'dan daha fazla keyf verecektir.

Mesajımı düzeltmek isterim: 1.4 litre motorlarda çoklukla tam otomatik şanzıman kullanılmış Corsalarda...

Bir de ilave: eğer Corsa aklınıza yatmadıysa küçük sınıfta Nissan Micra 1.2 cvt'leri de hesaba katın derim.

Sürdükten sonra diyebilirim ki küçük sınıfta sürdüğüm en keyifli arabalardandır. Donanım olarak da Corsa'yı katlar...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 saat önce, Ahmet Aydın yazdı:

Sizlerin tavsiyelerinizle puntodan vazgeçmiş bulunmaktayım. Fakat jazzların tipi hoşuma gitmiyor. Yarisde çok ufak gibi geliyor.

Jazz tipi kotu ama ic genislik ve otomatik muazzam. 7 ileri sanziman gercekten cok akici ben cok begendim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 saat önce, Ahmet Aydın yazdı:

Arabanız güzel. Bence manuel öğrensin.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

mondeo satıldı sanırım. Bence de tam otomatik olmalı. Honda civicin otomatik modelinden çok memnun bir abim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
Bir saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

mondeo satıldı sanırım. Bence de tam otomatik olmalı. Honda civicin otomatik modelinden çok memnun bir abim. 

Yasin mondeo duruyor. Onu babam kullanıyor. Seat İbiza 1.2tsi dsg buldum. Aracı satabilirsem o araca bakacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çok daha iyi bir tercih. DSG sadece düşündürücü oda kısmet.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sıfır fiorino dizel-otomatiğe bakmak için bayiye gittik, "abi otomatikler çok kötü, düz istiyorsanız verelim" dediler :)

22 saat önce, Ahmet Aybeyaz yazdı:

-Şanzımanı sorun, masraf çıkarmasın,

-Dizel otomatik alamayacağım için lpg uyumlu bir model olsun.

-Biraz da kullanış zevki olsun ki ben de zevk alayım :)

Pahalılar ama makyajlı 1.6 PS Fiesta :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Sıfır fiorino dizel-otomatiğe bakmak için bayiye gittik, "abi otomatikler çok kötü, düz istiyorsanız verelim" dediler :)

Pahalılar ama makyajlı 1.6 PS Fiesta :)

Fiestam dan çok memnunum da, limitim 50-52 bin tl :) o kısımda da 2013 üzeri ps fiesta zor az km temiz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...