İçeriğe Yönlendir

Detay Maxinet Hakkında .

Fatih Evcin

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Şimdi, Osman Bilgin yazdı:

öle böle mi diyeceğine bana göre fetva var mı desene Abi :=)

Yok be. ne alaka :)

Sen de böyle cevap vereceğine, reklam vermek caiz mi ona cevap versene :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Osman fetvanın bana göresi olur mu ?

O kafada olsam doğruluk mu araştırrım :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok be. ne alaka :)

Sen de böyle cevap vereceğine, reklam vermek caiz mi ona cevap versene :D

ben uzman değilim, Sen orada sormuşsun dini durumunu ben de daha önce bu nedir diye bakmıştım verilmiş fetvayı söyledim.. 
Soruna göre de reklam il ilgili verilen kısaca fetva; reklam dan reklama fark eder, hile aldatmaya karaborsa fırsatçılık gibi haram olan bir şeyin teşviki için reklam vermekte haramdır. ama bunların dışında helal olan bir şeyde ticari reklamlar da sıkıntı olmadığı yönde.. 

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Osman fetvanın bana göresi olur mu ?

O kafada olsam doğruluk mu araştırrım :)

takılıyorum :=)

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bu işe girmiş yatırım yapmış arkadaşlarımız var.

Kimseyi kırmadan üzmeden dikkatli yazmaya çalışıyorum.

Eylül ayında bana teklif edildi bir arkadasım tarafından.Kendisi makine mühendisidir.

Araştırdım.O zamana dek kimseyi üzmemiş ödemelerini yapmış bir şirketti.

Turizm acentalıgı yapan ve bu SEO işine yatırım yapmakta olan bir başka arkadasıma sordum.

Bu işte 10 yıllık tecrübesi var ve İstanbulda bu iş için yeni bir yatırım gercekleştiriyorlar. Milyona yakın para harcadılar, 10dan fazla çalışan aldılar.

Onun bana dediğini aktarıyorum.

GİRME

Herhangi bir üretim yapmadan veya emek harcamadan kazanç nasıl olur anlayamıyorum.İsmini ne koyarlarsa koysunlar bana göre bu bir piramit sistemidir ve piramit sistemleri yasaya uygun değildir.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Bu devirde, ne yaptığı belli olmayan nereleri tıkladığı belli olamayn bir programı, kendi evimden internete bağlamak mı. şaka mı gerçek mi bu sistem? yüreği öküzle birlikte yemek lazım :sandalye: sakın haaaa

Bu 1. ve en önemli risk.

45 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir bedel var, bir risk var, bir çalışma var. Evet üye oturup tıklamıyor ama, evine kurduğu sistem evin hattından enerji alıp günde 8 saat çalışıyor.. 

Ayrıca, benim bildiğim kadarıyla sistemin özünde; Benim sitemi tıkla ve google aramasında benim sitem üstte gelsin diyenler için yürütülen bir hizmet var. Google'ın yazılımla yaptığı işi sanal tıklama ile yapan bir firma var. Firma ruhsatlı yada ruhsatsız onu bilmiyorum ama vergi ödüyormuş, yeri yurdu belli, gidip görüşülebiliyormuş . Üyeler de kazancından % 20 stopaj ödüyor. Belge var fatura var. Yapılan işin teknik açıklaması var. 

Hal böyle olunca, kafayı karıştıran tek şey, kazancın yüksek görünmesi. Bu da batma riskini yükseltiyor. 

Cam değiştirmede aleni bir hırsızlık var.. Camım sağlam diye kasko yaptırıp, aaa kırıldı diyip cam hasarı almanın.. Geceden direğe vurduğumuz arabayı, sabah kasko yaptırıp, aaa direğe vurdum diyip hasar bedeli almaktan farkı yok.. 

Bu sistemde kul hakkı nasıl oluşuyor, anlatabilirseniz çok iyi anlayacağıma eminim. Henüz girmedim ben.. Vazgeçebilirim. 

Sistemden yeni haberdarım. İlk duyduğum da bile aklıma yatmamışken, araştırdığım da hepten yatmadı :)

Altını çizdiğim yer ile aşağıdakileri birleştirince, kul hakkı oluşmasına gerek kalmaksızın..

Çokta derinlemesine araştırma gereği duymadım ama 3-4 farklı kaynakta görünen bence önemli şeyler;

-Firmanın yakın tarihte tüm hissedarlarının değişmiş olması.

-Piramit sisteminin tüketicinin korunması hakkındaki kanununun ilgili maddelerince resmen yasaklanmış oluşu.

-Yeri yurdundan, gidip görüşülebildiğinden ziyade hatta bilançosunu bile incelesen önemli olan kurumlar vergisinin  beyannamesinin taahakkuk ödendisi :) (sen benden daha iyi biliyorsun abi) Yani vergi ödeyip ödemediğini bilmiyor oluşumuz.

-Maddeler çoğaltılabilir.

Gözden çıkardığın bir paradır risk alır girersin eyvallah ama "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" cılık olur benim gözümde.

Çünkü sende sistemin elbet birgün patlayacağını biliyorsun/düşünüyorsun (ama reklam satamayacak ama müşteri bulamayacak) o tarihe kadar 590 verim 1000küsür alayım, yani ben kazanana kadar dursun sonra patlarsa patlasın düşüncesi bana yanlış geliyor.

Sana cevap verir gibi oldu ama katılan,katılmayı düşünen tüm arkadaşlar için genel fikrimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Emin Önal yazdı:

Sana cevap verir gibi oldu ama katılan,katılmayı düşünen tüm arkadaşlar için genel fikrimdir.

Ben de, konu hakkında ne biliniyorsa ortaya çıksın diye cevap veriyor ve fikirlerimi yazıyorum Emin. 

Yani, Osman'ın dediği gibi kendimi kandıracak bir fetvaya ihtiyacım yok. Osman'ın yorumundaki gibi bir fetva arıyor olsam, hiç bir din aliminin dediği diğerini tutmuyor, kendime bir fetva bulurum :)

Amacım kendim de değil zaten.. 

Bu forumda konuşuluyorsa her detayı konuşulmalı.. Çünkü, Bu da benim için bir vebaldir. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de, konu hakkında ne biliniyorsa ortaya çıksın diye cevap veriyor ve fikirlerimi yazıyorum Emin. 

Yani, Osman'ın dediği gibi kendimi kandıracak bir fetvaya ihtiyacım yok. Osman'ın yorumundaki gibi bir fetva arıyor olsam, hiç bir din aliminin dediği diğerini tutmuyor, kendime bir fetva bulurum :)

Amacım kendim de değil zaten.. 

Bu forumda konuşuluyorsa her detayı konuşulmalı.. Çünkü, Bu da benim için bir vebaldir. 

Anladım abi.

Akıl mantığa dayandırmak isteyenler için bir önceki mesajımdakiler yetmezse nette fazlası var.

Dini yönünü düşünenler için fetva ortada. Helalinize bu kadar kolay haram karıştırmayın diyor.

Elimizden geldiğince her konuda her detay konuşuluyor, herkesin kendi hür vicdani kararı, vebale girmiyorsun bence ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benim tahminim bir üretim yok, başta verilen ücretlerle dönüyor iş, katılım yetersiz olunca para dönmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir bedel var, bir risk var, bir çalışma var. Evet üye oturup tıklamıyor ama, evine kurduğu sistem evin hattından enerji alıp günde 8 saat çalışıyor.. 

Ayrıca, benim bildiğim kadarıyla sistemin özünde; Benim sitemi tıkla ve google aramasında benim sitem üstte gelsin diyenler için yürütülen bir hizmet var. Google'ın yazılımla yaptığı işi sanal tıklama ile yapan bir firma var. Firma ruhsatlı yada ruhsatsız onu bilmiyorum ama vergi ödüyormuş, yeri yurdu belli, gidip görüşülebiliyormuş . Üyeler de kazancından % 20 stopaj ödüyor. Belge var fatura var. Yapılan işin teknik açıklaması var. 

Hal böyle olunca, kafayı karıştıran tek şey, kazancın yüksek görünmesi. Bu da batma riskini yükseltiyor. 

Cam değiştirmede aleni bir hırsızlık var.. Camım sağlam diye kasko yaptırıp, aaa kırıldı diyip cam hasarı almanın.. Geceden direğe vurduğumuz arabayı, sabah kasko yaptırıp, aaa direğe vurdum diyip hasar bedeli almaktan farkı yok.. 

Bu sistemde kul hakkı nasıl oluşuyor, anlatabilirseniz çok iyi anlayacağıma eminim. Henüz girmedim ben.. Vazgeçebilirim. 

Emmi, çalışma olması için taş atıp kol yorulması gerek diye düşünüyorum genelde ama tabii ki her şeyi kapsamıyor :) Fetva verecek konumda da değilim elbette ama gönlüme aklıma yatmıyor bu işler. Mesela bedel dediğiniz şey, aracı firmaya verdiğiniz para, karşılığı nedir? Bir karşılığı yok. Risk dediğiniz ise kumarda da alış verişte de risk var, ancak birisi helal, diğeri değil. Birinde çalışarak üreterek hizmet vererek bir değer çıkarıyorsunuz, diğerinde ise yokken param oluyor, varken param kayboluyor vs.

İş sanal olunca çok umursamayabiliyoruz ama aynı hassasiyeti göstermek gerek aslında. Yalan beyanla sigorta firmasını dolandırmak nasıl hırsızlıksa yalan tıklamayla birilerini yukarı çıkarıp birilerini aşağı indirmek de hırsızlıktır bence. Sistemdeki açıkları kullanmak, yakalanmamak, bedel vermek vb açısından ikisi de aynı kapıya çıkmakta. Umarım haddimi aşmamışımdır :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İş sanal olunca çok umursamayabiliyoruz ama aynı hassasiyeti göstermek gerek aslında. Yalan beyanla sigorta firmasını dolandırmak nasıl hırsızlıksa yalan tıklamayla birilerini yukarı çıkarıp birilerini aşağı indirmek de hırsızlıktır bence. Sistemdeki açıkları kullanmak, yakalanmamak, bedel vermek vb açısından ikisi de aynı kapıya çıkmakta. Umarım haddimi aşmamışımdır [emoji4] 

Had aşacak bir şey. Herkes fikrini yada bildiğini söylesin ki. Doğru karar verebilelim.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Adamın babası cuma günü hakkın rahmetine kavuşmuş. Hocaya gidip sormuş, babam cuma günü vefat etti cennete gider mi diye ? İçki kumar zina gibi alışkanlıkları var mıydı demiş sırayla hoca. Tek tek hepsine vardı diye cevap vermiş ama sürekli cuma günü öldü der dururmuş. Hoca dayanamamış patlamış, cuma dokunmazlar ama ertesi gün işi zor demiş.. Bizim ki de o hesap, içiyoruz ama içimiz temiz.. :D

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

5 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

takılıyorum :=)

yineliyorum; takılıyorum Sana Abim:=)
özelikle dini konularda insanlara hassas davranmaya çalışırım, bana kızıp ta günaha girmesin diye.. Sana da  artık 7 senedir az çok tanımışındır esprili takılmalarıma diye yazdım, başkasına yazmazdım.:=)
kulakları çınlasın vaiz bir Abim anlatmıştı; bir gün vaiz arkadaşlarından biri kızmış islamda her şey mübahtır demiş; ne diyor bu diye bakmışlar, vaiz; muhakkak biri çıkıyor haram olan bir şeye helaldir diyor. onun hesap bugün bir kadehe müsade edenler de var, farklı farklı şeylere de neyse burası yeri değil.. yani; bilinmiyen bir şeyde Ehli sünnet alimlerinin kabul ettiği şeye  bak sen Abi. Senin de  dediğin gibi dinde bana göre diye bir şey yoktur, öyle olsa idi din paramparça olurdu. bunlarda da uzman görüşlere bırakmak gerekir çünkü onlar neden olduğunu daha iyi anlatır o zaman da insanın da aklına yatar.
bu detay maxi ye gelince Mert Yeldan önceki yorumlarda yazmış tıklanmadığı halde tıklandı gösteriliyor diye, aldatma kısmı burada oluyor o zaman?
daha da hassaslaştırayım mı? neyin reklamı yapılıyor, haa diyorlarmış uygunsuz şeylerin reklamını yapmıyoruz diye, uygunsuzun tanımı? bir bankanın uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi reklamına vesile oluyorsan? faiz haram sen de harama teşvik ediyorsun, yani şaibeli şeyler.. Girme Agaa :=)
bu yazılar naçizane fikrimdir kişilere yönelik bir kınama falan değildir, haddim de değildir ben de aciz bir kulum.. azcık Mehmet Abiye bir cevaptır o kadar:biggrin: 
ufak bir şey daha yazayım mikrofon elimdeyken,  not niteliğinde çoğu kişi farkındadır ama söyemekte fayda var, genelleme yapacağım;  ben kimsenin kötü olmasını istemem, (Cennette dünyaya gelen tüm insanlar için yer var, cehennemde de. isterim ki herkes cennete gitsin) büyük günah küçük günah ayrımı var ama küçük günahı küçümsersek o küçük günah büyüyor ve şirke kadar gidiyor o yüzden yaptığımız/yapacağımız günahları küçümsek aman bu devirdeee, artık o mu kaldı falan demek yerine, günah ama yapıyoz Allah af etsin dersek günahkar oluruz ama ya ne günahı boş iş bunlar dersek Allah korusun dinden çıkmaya kadar varır. 
Sanane bunlardan diyen olursa ben de ona şu soruyu soruyorum, yolda telefonla konuşarak giden biri önündeki çukuru görmezken sen onu farkedince uyarmaz mısın? Ben uyarırım, uyarıyorumda. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sanal olarak 100 bin tıklanır. Bu sayede site Google aramalarında üst sıralara yükselir. Sanal olarak aramalarda üst sıralara yükselen site, 900 bin gerçek tık alarak ürün veya hizmet ne satıyor ise satar. Ayrıca trafiği yüksek görünen site kendi reklam gelirlerini kazanabilir. Herkes her şeyin farkında. Bu firmaya reklam ücreti ödeyen site bu işin farkında değil mi sizce? Ayrıca herkes fikrini, eleştirilerini söyleyebilir. Yalnız bu sisteme girmiş yahut girmeyi düşünen kimselere 'cahil cesareti' şeklinde benzetmeler yapılamaz. Ben platformda şu araca bu para vermek aptallıktır desem sanırım yönetim devreye girer.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Emmi, adamlara git deki otoclubturkiye hit olsun. Günde 250.k tıklama olsun. Sonra bende bu sistemi evde forumu gerçek olmayan şekilde popüler yapayım. Öteki tarafta otozurt ise reel tıklama ile kendini çevirmeye çalışsın.

Bu iş düpedüz hiledir.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Emmi, adamlara git deki otoclubturkiye hit olsun. Günde 250.k tıklama olsun. Sonra bende bu sistemi evde forumu gerçek olmayan şekilde popüler yapayım. Öteki tarafta otozurt ise reel tıklama ile kendini çevirmeye çalışsın.

Bu iş düpedüz hiledir.

Hile değildir demedim :)

Kırık camı kasko yaptırıp, kaskodan cam değişme ile benzer görüldüğü için farklılıklarını anlattım ben o mesajda..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kairos sözde güvenlik sağlıyordu 8 saat bilgisayar çalışıyordu. Tıklama falan hikâye gibi geldi bana. 590 dolarla iş dönüyor bence ortada üretim yok anladığım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
24 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hile değildir demedim :)

Kırık camı kasko yaptırıp, kaskodan cam değişme ile benzer görüldüğü için farklılıklarını anlattım ben o mesajda..

Sordun, bende cevap verdim şudur diye cnm

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Kairos sözde güvenlik sağlıyordu 8 saat bilgisayar çalışıyordu. Tıklama falan hikâye gibi geldi bana. 590 dolarla iş dönüyor bence ortada üretim yok anladığım

Seo hizmeti alan firmaların siteleri programın bir köşesinde görünüyor. Gruplarda bu firmaları arayıp seo hizmeti aldıklarını teyit edenler var. 

Tıklama kısmı gerçek. 

Ayrıca bu şekilde seo hizmeti veren başka firmalarda varmış. Bu hizmeti alan bir çok firma da tabiki seo hizmeti alıyoruz, bir çok firma alıyor. Google’da öne çıkmak bizim için önemli diyor. Ben seo hizmetine bu kadar rağbet olduğunu tahmin etmiyordum.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bana reklam tıklama kısmı mantıklı gelmedi.

Neyi nasıl arıyor nerede arıyor ve tıklıyor.

Reklamı tıklayabilmesi için reklam verenin ne için nasıl reklam verdiğini bilmesi gerekir.

Her ne için reklam veriyorsanız, kelime seçiyorsunuz ve her kelimenin ayrı bir rakamsal değeri var. Atıyorum focus kelimesi 1 lira ise ford kelimesi 2 lira.

Ayrıca cinsiyet, yaş, şehir, bölge veya ülke seçiyorsunuz, bunları ayrıca gün ve saat aralığı olarak seçiyorsunuz.

Şu ülkede şu şehirde şu yaş gurubu şu cinsiyete şu saatte reklamı şu kelime ile göster diyorsunuz, ödeyeceğiniz ücrette ona göre hesaplanıyor.

Bu programın reklamı tıklayabilmesi için en azından google ile ortak çalışması lazım.

Bir de reklam tıklamayla site yükselmez, google sizin tıklamanızdan ziyade site de geçirdiğiniz süreye ve tekrar gelip girip girmediğinize bakar.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
On 07.03.2018 at 09:41, Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Bu ara bi hayli popüler olan bir olay var kısaca şu şekilde;

üyelik ücreti 590 $ olan bir sistem. Günde 5 $ kazanma garantisi veriyor 1 yıl ve birde laptop hediye ediyor.

Tek kural laptop da kurulu olan programı günde 8 saat internet aracılığı ile çalıştırmak.Başında beklemek gerekmiyor sadece açık kalması yetiyormuş.

İçindeki program da belli siteleri tıklayarak internet arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlıyormuş. muş diyorum çünkü benim kafam yatmadı fakat bu iş ile ilgilenen 3-5 arkadaşım var.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.?

ben kesin olarak caydım bu konudan :)

590 $ değerinde küçük altın alıp yastığımın altına koyacağım bakalım seneye ne olacak. :D

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Arkadaşlar SEO felan demişsiniz ama Google'ın SEO mantığı böyle çok tıklama daha üst sıralara gelme şeklinde değil. En azından artık değil. Adamlar artık senin hareketlerinden tarayıcı geçmişinden vb. insan olup olmadığını anlıyor. SEO'dan ekmek yemiş ve 3 sene bu alanda çalışmış birisi olarak söylüyorum.

Hem madem firmalardan reklam için para alıyorsa üyelerden neden tekrar alıyor orasını da anlamadım ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
4 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Arkadaşlar SEO felan demişsiniz ama Google'ın SEO mantığı böyle çok tıklama daha üst sıralara gelme şeklinde değil. En azından artık değil. Adamlar artık senin hareketlerinden tarayıcı geçmişinden vb. insan olup olmadığını anlıyor. SEO'dan ekmek yemiş ve 3 sene bu alanda çalışmış birisi olarak söylüyorum.

Hem madem firmalardan reklam için para alıyorsa üyelerden neden tekrar alıyor orasını da anlamadım ben.

1- Bilgisayar satıyor.

2- Üst üyelere prim olarak veriyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
4 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Bir yerde tıkanacağım gittiği yere kadar diyor belki de.. ;) 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Çiftlikbank tası tarağı toplayıp kaçtı. Bakalım bunun haberini ne zaman alıyoruz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...