İçeriğe Yönlendir

Malûm Havalar ile Lastik Değişim Zamanı

Remzi Karaca

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
205/50/17 ilr nefis oluyor herşey
225/45r17 daha cazip geliyor ama iyice yorar sanırım dimi abi.

Jant bulamıyorum, sahibinden e falan arama kaydı oluşturdum pusuda bekliyorum :)
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

İstanbuldayım ve Nisanı bekliyorum. Havaların sağı solu belli olmaz çünkü :D

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
13 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ne alacağız da takacağız bilemedim bir haftadır bakınıyorum. 205/55r16 uygun ama hazır yay taktım jantı da en azından 17" yapayım diyorum kafam allak bullak, 17 ye geçince seçenek de azalıyor uygun fiyatta.

En güzel ebat, 17si de en bol ebatlardan ve ucuz 225/45 R17

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa greenways ile 200km civarı yaptım. Tüketim iyi ,4.9 litre/ 100km e rahatça düştü, Michelin kadar tasarruflu gibi. Konfor iyi tümsekten geçerken falan iyi. Sessizlik epey iyi. Virajda kafadan kayacak gibi geldi bana, çocuk olduğu için zorlayamadım, ama sportiflik hisi zayıf gibi. Yanaklar yumuşak sanki biraz.Islak zeminde deneyemedim. Etiket b iyi olacağını tahmin ediyorum. Asimetrik desen var, kanallar çok geniş değil, suda kızaklamada çok iyi olmayabilir ,şiddetli yağmurda belli olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben de cumartesi günü değiştirdim lastiklerimi.

Orjinal olan 205/50/17 yerine 225/50/17 taktım. Ses yapan kışlıklardan sonra inanılmaz sessiz geldi. Tabi lastikler yandan 2 cm kadar şişko gözüktü, bence çok güzel oldu :) Lastikçi 4 lastiğe de 34 hava vurdu, sanki az gibi geldi. Sizce ne olmalı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Orjinal olan 205/50/17 yerine 225/50/17 taktım. Ses yapan kışlıklardan sonra inanılmaz sessiz geldi. Tabi lastikler yandan 2 cm kadar şişko gözüktü, bence çok güzel oldu [emoji4] Lastikçi 4 lastiğe de 34 hava vurdu, sanki az gibi geldi. Sizce ne olmalı?
Hayırlı olsun ama 225/45R17 daha uygun bir ölçü inşallah sürtme yapmaz yükte.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

34 normal 225 45 17 ye. Bende de aynısı var 34 hava vuruyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
2 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
2 saat önce, Aydın Sert yazdı:
Orjinal olan 205/50/17 yerine 225/50/17 taktım. Ses yapan kışlıklardan sonra inanılmaz sessiz geldi. Tabi lastikler yandan 2 cm kadar şişko gözüktü, bence çok güzel oldu emoji4.png Lastikçi 4 lastiğe de 34 hava vurdu, sanki az gibi geldi. Sizce ne olmalı?

Hayırlı olsun ama 225/45R17 daha uygun bir ölçü inşallah sürtme yapmaz yükte.

Teşekkür ederim. Umarım yapmaz. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Islak yolda Lassa greenways ile bir kaç fren denemesi yaptım, epey iyi tutuyor ABS devreye girmemesi güven verdi bana. Kısaca ıslak yolda da epey iyi. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kütahya ya gidip geldim kışlıklar ile, yazlıkları daha almadım çünkü :)

Yolda 5 dereceye kadar düştü hava, yazlık için erkenmiş dedirtti ama kafam şişti yol sesinden...

Yorum bağlantısı
Osman Ozcan

Yanına vardığımda kışlık lastiği bu halde görünce 21 Mart'ın (Meteorolojik mevsim başlangıcı) da geçmiş olması nedeniyle yazlık pabuçlarını ayağına getirip, taktım. Malum bu halde bir yere gitme imkanı yoktu. a8fa7b4c06c3e7c149f8681518570c61.jpg

Şimdilik bir sıkıntısı yok2aa306766c7b96153d7fae306a6aa6ec.jpga2a7847b65f37b3f6d0edf99669a6dc3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...