İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Otomatik Vites Geri Viteste Bazen Vurduruyor

Rıdvan Turan

Recommended Posts

Kamil Çiçek
Ben kendi aracımın kini 2 kez değiştirdim. 3. değişimi yarın gideceğim yoldan sonra yapacağım. Eski yağ özelliğini yitirip yeni yağla karışınca problem oluyor. 1 hafta önce koyduğum yağın ilk günkü hali ile çıkarken ki hali içler acısıydı.
Yağ maalesef tam boşalmıyor. Benim şanzıman tork konvertörlü tam otomatikti. O yüzden bu kadar fazla değiştirdim.

Şanzımanın hangi tip olduğunu nasıl anlıyoruz.
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
18 saat önce, Kamil Çiçek yazdı:

Şanzımanın hangi tip olduğunu nasıl anlıyoruz.

Yarı otomatiklerde tork konvertörü olmaz, yokuşlarda auto hold yoksa kaydırır. Belli bir zaman sonra kavrama değişimi ister manuel gibi. Tam otomatiklerde konvertör vardır. Ayağınızı pedaldan çektiğinizde geri kaydırmaz ve vites yönüne göre rölanti

devriyle ilerler.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
On 21.11.2018 at 16:28, Kamil Çiçek yazdı:

Başlık üzerine yazmak istedim.

Otomatik şanzıman yağı değiştirme aralığı nedir.
Araç 2010 focus.
Full mu değiştirmek mantıklı yoksa eklettirmek mi. Teşekkürler.

Bu araçlarda 40.000 km de bir şanzıman yağı değişimi öneriliyor. Kitapçıkta yazan bu.

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Ben servisle yenilerde görüştüm benzinlilerde değişmesi gerekmiyor dediler pek mantıklı gelmedi

Yorum bağlantısı
Ali Demirel
Ben servisle yenilerde görüştüm benzinlilerde değişmesi gerekmiyor dediler pek mantıklı gelmedi

Ankara’da 4 tane yetkili servis var, ikisi söylediğini söylerken diğer ikisi değişmeli diyor.
Daha önce açılan yağ değişimi konularındaki bir yazı bende değişmesi gerektiği gerçeğinin daha mantıklı olduğu kanısı uyandırdı.
“Yağ içinde çalışan her dişli aşınma partikül oluştururken yağın özelliğini koruması imkansız..”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Ankara’da 4 tane yetkili servis var, ikisi söylediğini söylerken diğer ikisi değişmeli diyor.

Daha önce açılan yağ değişimi konularındaki bir yazı bende değişmesi gerektiği gerçeğinin daha mantıklı olduğu kanısı uyandırdı.

“Yağ içinde çalışan her dişli aşınma partikül oluştururken yağın özelliğini koruması imkansız..”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende aynı düşüncedeyim. ama servis harici de yağ değişimi yaptırmak istemiyorum. şimdilik beklemedeyim yapacak bir şey yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...