İçeriğe Yönlendir

CD changer - USB dönüşümü (Opel Astra H 2012)

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Ahmet Kaleli
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracıma cd changer yani usb dönüşümü için https://forum.donanimhaber.com/inceleme-audio-system-digital-music-changer-orjinal-teybe-usb-sd-aux--60110696  linkteki üründen aldım.

Aparat geldi.Denildiği gibi teybe monte edildi.Herşey güzel.Çalıştı.Ancak teybi kapatıp tekrar açtığımda ne usb belleği nede sd kartı gördü.USB bellek veya hafıza kartında problem yok.Kapasiteleri düşük.İçindeki şarkılar linkte anlatıldığı gibi yüklendi.Aldığım yerin (YGT Elektronik-Mix Sepet) talimatlarını aynen uyguladım.Ancak çalıştıramadım.Sadece teypten gelen torpido gözüne uzattığımız kablosunu aparattan çıkartıp tekrar takmak gerekiyor.Ancak öyle sadece sd kartı görüyor ve çalışıyor.Teybi her kapatıp açmada bunu yapmak mümkün değil.İade edeceğim.Tavsiyesi olan veya aynı durumu yaşayan arkadaşım var mı ?

tarihinde Ahmet Kaleli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Teyp kapandiginda aletinde kapanmasi gerekiyor normalde ama opeller teyp kapansada cd changerin elektirigini kesmiyor.Uyumsuzlugun kaynagi burada teyple birlikte digital changerinde yeniden baslatilmasini saglamak gerek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
(düzenlendi)

Mehmet abi cd changer ile teyp arasında elektriği ileten güç kablosu var.Cd changer ile beraber zaten geliyor.Bu güç kablosunun teybe giren kısmı rulo yapılmış.Ucuna da teybe uygun soket takılmış.Bu ruloda 6 adet kablo var.Hepsinin rengi değişik.Yaptığım araştırmalarda teyp ile soket arasına ROLE bağlanıp rulodaki SARI kabloda bu roleye bağlanıyormuş.Ancak o zaman teypteki elektrik akımı her açıp kapamada bu role sayesinde cd changeri tetikliyormuş.Ancak bu seferde her açıp kapamada ilk baştaki şarkıyı çalıyormuş.Hiç maceraya girmeden ürünü iade ettim...

https://forum.donanimhaber.com/inceleme-audio-system-digital-music-changer-orjinal-teybe-usb-sd-aux--60110696-32

tarihinde Ahmet Kaleli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Teyp kapandiginda aletinde kapanmasi gerekiyor normalde ama opeller teyp kapansada cd changerin elektirigini kesmiyor.Uyumsuzlugun kaynagi burada teyple birlikte digital changerinde yeniden baslatilmasini saglamak gerek.
Teyibin sigortasını aracın açma sigortasına bağlasanız çözülür mü acaba? Yada bir role ile olabilir mi?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...