İçeriğe Yönlendir

120 Bine Kadar Sıfır Araç Önerisi

Kaan Fakılı

Recommended Posts

Servet Aydın

Bu hafta gidio bakacağım. Genişlik konusunda tereddüt ediyorum. Fiyat olarak iyi fiyat verdiler. liste fiyatı 152, bana 125 falan dediler.
Power sense harici alma. 2016 vereceklerdir veya 17.
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, Kaan Fakılı yazdı:

Bu hafta gidio bakacağım. Genişlik konusunda tereddüt ediyorum. Fiyat olarak iyi fiyat verdiler. liste fiyatı 152, bana 125 falan dediler.

Power sense harici alma. 2016 vereceklerdir veya 17.

Neden Power Sense paketi hariç almayalım ?

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
On 16.03.2018 at 16:54, Servet Aydın yazdı:
On 16.03.2018 at 16:08, Kaan Fakılı yazdı:
Mazda Cx 3 konusunda ne düşünüyorsunuz?

2 yıl kullandım. Logo alman olsun x2 rakamı olan araç

Abi farklı bir forumda senin yorumunu gördüm bagajla ilgili. Arka koltuk çok mu dar bir de bagaj sorunu port bagaj ile çözülmez mi?

On 16.03.2018 at 19:53, Cem Işık yazdı:

Arka koltuk ve bagaj dar gelmeyecekse çok başarılı bir araçtır. 200 binlik araçlardaki donanımlar zibil gibi üstünde

Fiyat performans açısından baktığımda aklıma çok yatıyor, dizel, çok dolu, güvenli ama tek sıkıntı biraz ufak.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Skoda karoq baktınız mı? Biraz daha geniş. Mazda power sense daha dolu muhakkak ki. 

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
5 saat önce, Cem Işık yazdı:

Skoda karoq baktınız mı? Biraz daha geniş. Mazda power sense daha dolu muhakkak ki. 

İnceleme videolarını izledim. 1.0 Tsi dsg bana uygun gibi. İç hacmi ve bagaj hacmi güzel gibi duruyor. Bir tanıdık da aldı, memnundu. Tek sıkıntı 1.0 motor bu araba ile baş edebilir mi, yakıt sarfiyatı çok mu fazla olur emin olamadın. Hani atıyorum bu 50 kuruş yakacaksa bunun yerine aynı fiyata 60 kuruş yakan Tucson almak daha mantıklı gibi.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Korog 1,5 +dsg ve golf 1,4 +dsg fiyat olarak150 küsürlerde. Benim megane daki bütün özellikleri ilave edince fiyat 200 leri buluyor. aynı doluluktaki kadjar veya megane4 160 larda kalıyor. Fiyat olarak çok cazip değiller. Tucsonda iyi bir indirimle yada 2017den kalma bir aracı 160-170 civarı alınır ve çok dolusu hemde.Vag grubu ops.lar ile çok artıyor.Her opsiyonda lazımmı bilemem ama ben megane'da hepsinin faydasını görüyorum.Hatta koltuk ve direksiyon ısıtma bile olsa çok iyi olurmuş.Kia ceed premiumda ısıtmalar ve hafızalı koltukda dahil aklınıza gelen herşey var ve fiyat olarak hepsinden ucuz.Yeni kasası çıktı çıkıyor yazın burayada gelir ciddi olarak bakacağım...Tipi güzel olmuş gibi canlısınıda görmek lazım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
13 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Hayırlı pazarlar Fatih abi
Şimdi ceed fiyatlarına baktım.
Dizel otomatik orta paket ceed 116 bin tl
Üst paket 131 bin tl
İki araçta çok dolu ve cam tavanlı hali ile satılıyor
İstanbulda bayilerde kalan son araçlar ciddi pazarlıklar ile liste fiyatlarının altına alınabilir

2 yıl önce prenium alıyordum hafif yol sesi alıyordu vazgeçtim. Son 1 senedir çıkan araçlarda yalıtım işi ciddiye alındı. Yol sesi megane kadar yada daha az olursa sonbaharda alırım yenisinden dolu bir tane...Sanırım 140-150 arası olur o sıralar...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
10 saat önce, Kaan Fakılı yazdı:

Abi farklı bir forumda senin yorumunu gördüm bagajla ilgili. Arka koltuk çok mu dar bir de bagaj sorunu port bagaj ile çözülmez mi?

Fiyat performans açısından baktığımda aklıma çok yatıyor, dizel, çok dolu, güvenli ama tek sıkıntı biraz ufak.

Bagaj içindeki subwoofer sök tak şeklinde, stepne yok. Bass kabin alınırssa 130 litre sanırım alan genişliyor.

Kızlarım 1.60 boylarında, eşim ve ben 1.69. 4'ümüz rahat yolculuklar yaptık, ki önceki aracım Freeelander II'den ona geçtik.

Port bagaj olayı noktalar zaten

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
5 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Korog 1,5 +dsg ve golf 1,4 +dsg fiyat olarak150 küsürlerde. Benim megane daki bütün özellikleri ilave edince fiyat 200 leri buluyor. aynı doluluktaki kadjar veya megane4 160 larda kalıyor. Fiyat olarak çok cazip değiller. Tucsonda iyi bir indirimle yada 2017den kalma bir aracı 160-170 civarı alınır ve çok dolusu hemde.Vag grubu ops.lar ile çok artıyor.Her opsiyonda lazımmı bilemem ama ben megane'da hepsinin faydasını görüyorum.Hatta koltuk ve direksiyon ısıtma bile olsa çok iyi olurmuş.Kia ceed premiumda ısıtmalar ve hafızalı koltukda dahil aklınıza gelen herşey var ve fiyat olarak hepsinden ucuz.Yeni kasası çıktı çıkıyor yazın burayada gelir ciddi olarak bakacağım...Tipi güzel olmuş gibi canlısınıda görmek lazım.

Karoq 1.0 motor DSG style paket yani dolu olanı liste fiyatı 134 tl. Açılır tavan vs ekleyince 140 bin lira oluyor.  Tucson 1.6 Tgti turbo benzinli  elit paket, en üstün altı liste fiyatı 152 bin bayi fiyatı 134 bin lira. Hadi tüp taktınız 140 bin lira. Bu ikisi de bana uygun. Sadece Kia’yı ben pek beğenmiyorum. Yani ısınamadım nedense. 

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bagaj içindeki subwoofer sök tak şeklinde, stepne yok. Bass kabin alınırssa 130 litre sanırım alan genişliyor.

Kızlarım 1.60 boylarında, eşim ve ben 1.69. 4'ümüz rahat yolculuklar yaptık, ki önceki aracım Freeelander II'den ona geçtik.

Port bagaj olayı noktalar zaten

O zaman düşünebilirim abi. Zaten seçenekleri iyice daraltacağım. Bu hafta gidip bayide test edebilirim.

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Arkadaşlar merhaba, bugün birkaç aracı inceleme fırsatım oldu. Aldığım fiyatlar şu şekilde, yorumlarla katkıda bulunursanız sevinirim. 

Mazda Cx 3: Araç çok güzel. Harika dış ve iç tasarımı var. Normal fiyatı 150 bin küsür ama Konya'ya 125 bin civarına indi. Ancak gel gelelim arka koltuk diz mesafesi ve bagaj hacmi yetersiz olduğu için otomatik olarak elemek zorunda kaldım. Tahmin etttiğimden çok daha dar ve ufak. 

Tucson 1.6 TGTİ 4x4 Elite: Birkaç bayiye baktım, turbo ile benzinli test etme imkanım oldu. Turbo araç oldukça iyi hızlanıyor. Süspansiyon, yol tutuşu gayet güzel. Konforlu bir araç. İrilik hissi gayet güzel. Arka çok geniş ve ferah, bagaj oldukça yeterli.  4x2  olana 132 bin lira, 4x4 olana da 135 bin lira fiyat aldım. 

Tucson'a benzinli binemem. Yakıt 60 kuruş civarında (ortalama 10 litre). LPG takılabilir. Taktıran birçok kişi memnun. Bayi garanti veriyor. LPG Landirenzo takıyorlar, yakıt tüketimi ortalama 35-40 kuruş arasına düşüyormuş. LPG fiyatı 7500 TL. Araç bana hemen hemen 142 bine gelmiş olacak. 

Aracın donanım linki şudur:   http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/SUV/Tucson/PIP/index.html

Skoda Karoq 1.0 TSI Motor DSG: Test etme imkanım olmadı ama araç içi gayet güzel. 1.0 STYLE donanım paketi var.  Ortalama 7,5 TLT yakıt tüketimi var. Araç cam tavanla birlikte 142 bine geliyor. İlave indirim yapmıyorlar.  Araç mayısta teslim ediliyor, geldiği zamanki fiyat geçerli. Aracı beğendim, iç hacmi beni tatmin etti.  BBu aracı alırsam tüpe ihtiyaç duymadan binebilirim. Donanım bilgisi şu sayfada mevcut: 

http://www.skoda.com.tr/modeller/karoq/donanim

Seat Ateca Xcellencwe 1.4 TSI Motor DSG: Aracın en baz donanımı Style paket ama bunu getirmiyorlarmış. Daha çok Xcellence yani en üst donanım olanı getiriyorlarmış. Bunun da liste fiyatı 158 bin ama 143 bine kadar veriyorlarmış. Ellerinde yokmuş ama birkaç haftaya gelirmiş, tabii fiyat farklı olabilirmiş. Sanırım farklı bayilerden bu araç bulunabilir.  Ortalama yakıt tüketimi 7,5 LT.  Buna da benzinli binebilirim. Aracın donanım linki şu:

https://www.seat.com.tr/modeller/yeni-ateca/donanimlar/xcellence.aspx

Renault Kadjar 1.2 Benzinli: Bu aracın test sürüşünü yapmadım ama aynı motorun olduğu Megane'ı test ettim. Yol alışı harika. Çok güçlü bir araba. Güzel kaçıyor. Kafama yatmadı değil. 2018 model EDC şanzuman  ICon yani en full paketi 137 bin liraya veriyor, Touch Rouf paketini ise 125 bin liraya veriyor. 2018 modelini.  Yalnız yukarıdaki diğer arabalar Kadjar'a göre daha güzel iç mekana sahip gibi geldi. 

https://www.renault.com.tr/araclar/binek-araclar/kadjar.html

İlave araçlar: 

Vitara konusunda emin değilim. Biraz ufak olduğunu düşündüğüm için eleyebilirim. 

Arkadaşım bugün şiddetle Suzuki XV'yi tavsiye etti. Telefon ettim, en dolusunu 143 bin lira civarına bıraktıklarından bahsetti. Yarın buna da bakacağım.  

Yukarıdaki tabloya baktığınızda yorumunuz ne olurdu ? Bu arada 140'ın üzerine çok çıkamıyorum. Ona göre yorum yaparsanız sevinirim. :) 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bende tiguan dedim. Ben 2016 mayısta yeni kasayı tiguanı 86000 tl aldım şimdi 130 bin civarı baz modeli bildiğim kadarı ile. Benim araçta trendlerde olmayan hız sabitleyici tam boy stepne yoğunluk ikazına varana kadar var. Biz araçtan çok memnunuz tavsiye ederim. İkinci elde de Seat ve Skoda dan iyidir.

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
9 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tiguan?

Ben dastıra bakın derim. hatta 4x4

1 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bende tiguan dedim. Ben 2016 mayısta yeni kasayı tiguanı 86000 tl aldım şimdi 130 bin civarı baz modeli bildiğim kadarı ile. Benim araçta trendlerde olmayan hız sabitleyici tam boy stepne yoğunluk ikazına varana kadar var. Biz araçtan çok memnunuz tavsiye ederim. İkinci elde de Seat ve Skoda dan iyidir.

Duster'a pek içim sinmiyor nedense. Yıllardır önyargılıyım. 

Tiguan fiyatları çok yüksek. 

Tiguan 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Trendline  162 bin lira 

Tiguan 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Comfortline 176 bin lira

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

fiyatlara bakmayın gidin sorun. bir de manuel ?

Abi Doğuş Grubu sağ olsun burnundan kıl aldırmıyor, adamlar yok sattığı için gram indirim yapmıyor. Yarın yine uğrayıp fiyat alırım. Manuel düşünmüyorum. Artık biraz keyif sürmek istiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Öyle deme ben 138 den 122 ye düşürdüm daha da düşerdi. Çünkü ÖTV bantları var. ondan düşüyor. pazarlama taktiği.

Web sayfasında çıplak fiyatı 80-85-87 gibi olanlardan ciddi indirim alın. çünkü ötv alt dilime geliyor birkaç bin inince adamlar birden aşırı düşüyor.

baktım... trendline DSG 

et Fiyat (TL)

85.136,12 TL

bu demektir ki   aracın fiyat 135 e verilecek... 79.950 yaparsa

Normalde 162 yazmış oysa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi Doğuş Grubu sağ olsun burnundan kıl aldırmıyor, adamlar yok sattığı için gram indirim yapmıyor. Yarın yine uğrayıp fiyat alırım. Manuel düşünmüyorum. Artık biraz keyif sürmek istiyorum. [emoji4]

Yanılıyorsun. Listenin 25-30 aşağısına alacağın arabalar var.
1.0 dan da korkma.
Basarsan deli gibi gidiyor.
Basmazsan yakmıyor.
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Öyle deme ben 138 den 122 ye düşürdüm daha da düşerdi. Çünkü ÖTV bantları var. ondan düşüyor. pazarlama taktiği.

Web sayfasında çıplak fiyatı 80-85-87 gibi olanlardan ciddi indirim alın. çünkü ötv alt dilime geliyor birkaç bin inince adamlar birden aşırı düşüyor.

baktım... trendline DSG 

et Fiyat (TL)

85.136,12 TL

31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

1.0 dan da korkma.
Basmazsan yakmıyor.

İşte listedeki araçları değerlendireceğim. VW 'de trendline modeli donanım olarak çok ama çok zayıf. En basit yağmur, far sensörü bile yok. Comfortline düşününebilir ama onda da bu kadar indirim yapacaklarını zannetmiyorum. Ama yarın gidip fiyat alacağım. umarım güzel fiyat verirler. Şahsen Tiguan'u tercih ederim.  VW'den alacağım sonuca göre  Tucson, Karoq, Ateca ve Kadjar arasında karar vereceğim. 

23 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Ötv ayarından sonra fiyatlar çok oynak oldu
Donanım yüzünden bir üst kademeye giren araçlar bu sebeple o donanım olmadan geliyor sonradan serviste takılıyor
Örnek olarak multinedia ekranı diyebilirim
Eskişehir vw den uzun zamandır liste fiyatının 10 bin tl altına varan teklifler alıyoruz her araç sorduğumuzda

Evet, Ateca cam tavan takılınca ÖTV'ye takılıyormuş mesela :) Çok gıcık bir durum. Mazda Cx3 'e Ankara'daki bayi 150 bin çekiyor, Konya'da 125 'e bırakıyor. Tek tek bayi aramak da gıcık bir şey.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Kaan Fakılı yazdı:

Abi Doğuş Grubu sağ olsun burnundan kıl aldırmıyor, adamlar yok sattığı için gram indirim yapmıyor. Yarın yine uğrayıp fiyat alırım. Manuel düşünmüyorum. Artık biraz keyif sürmek istiyorum. :)

kime aldıysak iyi rakam düştüler stoktan da teslim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kime aldıysak iyi rakam düştüler stoktan da teslim

Abi hangi bayi bu düşen ?

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
1 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Her bayi düşüyor artık
Eskiden müşterinin suratına bakmayanlar kapıdan adam girsin diye yol gözler oldular

Ben nedense hala aynı şeyi düşünüyorum. Belki Ankara'daki bayiler öyledir. Yarın gidip bilgi ve fiyat alacağım.

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı
13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

1.0 dan da korkma.
Basmazsan yakmıyor.

14 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

baktım... trendline DSG 

et Fiyat (TL)

85.136,12 TL

14 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bugün vw bayisi seat ibiza 2018 modellerde 12 bin tl ye kadar indirim var diyr mesaj attı

Bugün Ankara’daki Doğuş Oto ile görüştüm. Liste fiyatları üzerinden 4’er bin lira indirim yaptılar. Bir de çok özel fiyat verdiklerini belirttler. A tabii kasko ve sigortayı da onlardan yaptırmam karşılığında ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...