İçeriğe Yönlendir

i20 mi? Auris mi?

Ömer Ugur

Recommended Posts

Ömer Ugur

2007 Fiestamı model yenilemek için değiştireceğim inşallah. İ20 den sonra baya bir süredir auris 1,33 life de düşünüyorum. İlgilendiğim model yılı 2014-15. Auris C segmenti ve tüp uyumu güzel lakin i20 style daha dolu bir araba. Fiyat olarak gözlemim auris yaklaşık 3 bin tl daha pahalı. Hangisini tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

farklı dünyaların arabaları, i20 genç işi nispeten ufak, auris dertsiz sakin kullanımlık aile arabası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Auris
Motor performansı beklentilerin üstünde ve gayetde sessiz arka camlar manuel ama onada zamanla alışılır

Yorum bağlantısı
Ömer Ugur
24 dakika önce, Coşkun Basan yazdı:

Auris
Motor performansı beklentilerin üstünde ve gayetde sessiz arka camlar manuel ama onada zamanla alışılır

Motor konusunda biraz mesafeli genelde herkes... Yokuşta ve sollamada üzeceği şeklinde..Ama normal kullanım için yeterli sanırım? 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Motor konusunda biraz mesafeli genelde herkes... Yokuşta ve sollamada üzeceği şeklinde..Ama normal kullanım için yeterli sanırım? 
Biraz devir istiyor abim de var 2015 i 14000 de bir kaç kez kullandım 5 kişi idik zorlandığı nı pek hissetmedim
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bu ikisi arasında tabii ki auris.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

1yil 2015 i20 1.2 style panoramik acilir cam tavanli modelini kullandim. İ20 kesinlikle sinifinin en iyi araclarindan biri. Fakat dusundugunuz iki arac arasinda segment farki var. Butce el veriyorsa tabi ki auris. Fakat şoyle birsey de var, astra j kullanan abim i20 yi kullaninca bu arac b sinifi olamaz demisti:).

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Segment farkı olsa da benim oyum dolu olan i20 ye. Vaktinde bagajı nedeniyle hanımı ikna edemedim yoksa çok güzel araç i20. Auriste de hoşuma giden ilk kasanın makyajlısı, comfort extra veya elegance.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kıyaslanan arabalar bir kere aynı segmentte değil :) Doğal olarak üst segment auris. Eşimde de 2015 var. Ford'tan sonra japona hayranlığım başladı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bende 1buçuk senedir i20 kullanıyorum araçtan çok memnunum hep aklımda olan satıp dolusunu almak ama imkan el vermedi, auris kullanmadığım için bişey diyemeyeceğim ama i20 keslinlikle sınıfının en iyi aracı gibi.Sormak istediğiniz olur ise cevaplayabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
8 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

farklı dünyaların arabaları, i20 genç işi nispeten ufak, auris dertsiz sakin kullanımlık aile arabası

aynen % 100 katılıyorum çağlar abiye :good1: 

ben olsam auris alırım ama bir tık daha kaliteli iç mekanı konsolu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Boyutu sorun etmeyeceksem ben i20 derim. Bir kere bana göre çok daha yakışıklı. Ve daha dolu. 1.2 motoru çok yetersiz değil çünkü 100hp diye biliyorum. 

Servisi çok iyi ilgili. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

i20 yeni kasa ise göz ardı edilmemeli. Arka tarafı geniş. Diz mesafesi iyi. Şaft tüneli yok gibi bir şey. Sadece bagajı biraz ufak. Aurisin 1.33 life olan modeli en baz paket. İş yerinden arkadaşım aldı mavi renk o da fena değil gibi. 

Dolu mu boş mu ona göre tercih yapacaksınız artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Ugur
(düzenlendi)

Doluluğu sanırım eledim çünkü aradığım hız sabitleyici cüzi miktara takılabiliyor auris'e. Bana kalırsa ikinci elini düşünmesem direk kia rio alır geçerim ama malesef başka parametreler devreye giriyor. Değerli yorumlarınızı dikkate alacağım. 

tarihinde Ömer Ugur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Aklima gelmisken, i20 jump ve style paketlerinin en buyuk handikabi cift hava yastigi olmasidir. Bunu ne yazik ki arabayi aldiktan sonra ogrendim. Bu durum bana arabayi sattirdi. Eger i20 dusunurseniz Elit paketli olmasina dikkat edin. Bu devirde 2 havayastigi saka gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Araç alırken kıyaslanan araçların dolusumu, boşumu kıyaslamasında araçların aynı sınıfta olması gerekir. İ20 görünüş olarak çok güzel ve iri görünse de Auris ile aynı segment değil. Bu farktan dolayı ben Aurisi tercih ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
59 dakika önce, Tevfik Işık yazdı:

Aklima gelmisken, i20 jump ve style paketlerinin en buyuk handikabi cift hava yastigi olmasidir. Bunu ne yazik ki arabayi aldiktan sonra ogrendim. Bu durum bana arabayi sattirdi. Eger i20 dusunurseniz Elit paketli olmasina dikkat edin. Bu devirde 2 havayastigi saka gibi...

i20’deki hava yastığı olayını bende arkadaşımın aracında bu hafta fark ettim. Baktım ne direkte ne koltukta hava yastığı yok. Açıkçası gerçekten şaka gibi bir şey. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

i20’deki hava yastığı olayını bende arkadaşımın aracında bu hafta fark ettim. Baktım ne direkte ne koltukta hava yastığı yok. Açıkçası gerçekten şaka gibi bir şey. 

O kasanın donanımını seçen arkadaşı tebrik etmek lazım, full araçta bile dijital klima yoktu(çok daha sonra gelenler varken). Çok dalgasını geçmiştik zamanında.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Taş gibi olsun,kalkışlardaki hantallığı önemli değil,arka camlar kol çevirmeli,müzik sistemi ve farları vasat,yokuşlarda devir düşmesi önemli değil derseniz auris derim.[Ayrıca burası önemli,2. eli çok zayıf) 1.33 den bahsediyorum.

İ20 uçan teneke :p Not :İki aracıda sıfır km olarak aldım ve kullandım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
10 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Segment farkı olsa da benim oyum dolu olan i20 ye. Vaktinde bagajı nedeniyle hanımı ikna edemedim yoksa çok güzel araç i20. Auriste de hoşuma giden ilk kasanın makyajlısı, comfort extra veya elegance.

I 20 den bir kademe buyugu s max mi oldu ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
I 20 den bir kademe buyugu s max mi oldu [emoji23]
Orda kantarın topuzu biraz kaçmış olabilir. Isin ilginci bakalım ben ne alacağım :D
Yorum bağlantısı
Ömer Ugur
Bir saat önce, Yücel Gezgin yazdı:

Taş gibi olsun,kalkışlardaki hantallığı önemli değil,arka camlar kol çevirmeli,müzik sistemi ve farları vasat,yokuşlarda devir düşmesi önemli değil derseniz auris derim.[Ayrıca burası önemli,2. eli çok zayıf) 1.33 den bahsediyorum.

İ20 uçan teneke :p Not :İki aracıda sıfır km olarak aldım ve kullandım.   

Alternatifin ne hocam peki? İkinci el önemli tabi. Memur adamız. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...