İçeriğe Yönlendir

Dizel Otomobil Üretiminin Durması Bize Karmı Zararmı Getirir ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Osman Bilgin
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Eksiklik yok, 2012 mi neydi. o zaman daha yüksekti her önüne gelen doğalgaz santralı kuuryordu. şimdi söktüler hep onları.

Ülkemden çıkan kömürü değerlendirsek ya ithal fosilmiş doğalgazmış uğraşmasak, yeni nesil termik santraller nasıl olur? avrupada büyük ölçüde elektrik üretiliyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kömür dursun yerinde nolur olmaz. alabiliyorken almak daha uygun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
8 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

Ülkemden çıkan kömürü değerlendirsek ya ithal fosilmiş doğalgazmış uğraşmasak, yeni nesil termik santraller nasıl olur? avrupada büyük ölçüde elektrik üretiliyor. 

Doğalgaz çevrim santralleri daha çevreci ve yanlış hatırlamıyorsam zamanında hesapsız yapılan antlaşmalar gereği biraz ihtiyaç fazlası doğalgaz ithalatımız var. Alsan da almasan da öde sistemi yani. Alım garantili olduğu için ve depolama şansımız şimdilik olmadığı için bari elektriğe çevirelim denmişti. En güzeli nükleer, iki santral devreye girsin o zaman alın ceryanlı arabaları.. ;)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bütün konuyu okumadım ama. Yakin gelecekte olmasa da dizel otomobil üretimi durduğu zaman. Belirli bir süre sonra dizel fazlalığı oluşmaz mi acaba. Sonuçta ham petrolden üretim yapılıyor benzin urtildikce disel de çıkacak. Otomobillerin dizel tüketimi azaldıkça bir fazlalık oluşup fiyat düşer mi acaba dizeldeki. Tabi bu oldukça uzun süre sonra olacak bir durm ama

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Akan Belen yazdı:

Bütün konuyu okumadım ama. Yakin gelecekte olmasa da dizel otomobil üretimi durduğu zaman. Belirli bir süre sonra dizel fazlalığı oluşmaz mi acaba. Sonuçta ham petrolden üretim yapılıyor benzin urtildikce disel de çıkacak. Otomobillerin dizel tüketimi azaldıkça bir fazlalık oluşup fiyat düşer mi acaba dizeldeki. Tabi bu oldukça uzun süre sonra olacak bir durm ama

Dizele talep azalmaz bile özel otolar benzine geçince. Şöyle düşün biz evde veya işteyken kaç tır, kaç otobüs yüzlerce km. yol yaptı. Ulaşım sektörünün harcadığı yanında bizim ki devede kulak. Misal evdeki veya ofisteki makinelerde kullandığınız tonerler 3-5 bin sayfa belki basar belki basmaz. Bizim makinelerin tonerleri 55-60 bi sayfa basıyorlar.. ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Zafer Ak
(düzenlendi)

Dizel makineler ölmez. Literatürden kalkacağı şehir efsanesinden başka bişi değildir.

Bazı firmaların tamamen benzinli makineye yönlenme sebebi, Dizel makinenin imalatı ve geliştirilmesi benzinliye göre pahalı olmasındandır.

tarihinde Zafer Ak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 15.03.2018 at 16:00, Serkan Toker yazdı:

Bizim makinelerin tonerleri 55-60 bi sayfa basıyorlar

3d printer alır kendi printermi basarım. 4. sanayi devrimi deniyor buna,, sonra aldı beni bir gülme :rofl:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

3d printer alır kendi printermi basarım. 4. sanayi devrimi deniyor buna,, sonra aldı beni bir gülme :rofl:

Olabilir.. Biz konuya dönersek Rudolf Diesel' in izindeyiz.. :D

rudolf_diesel_kimdir_olumu869-tarihtebug

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

wankel ve diğerleri, eskperle anlaşmasalar yayılırdı bu üçgen motor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...