İçeriğe Yönlendir

Sorunlar // 97 Mondeo 1.8 td

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Abilerim, kardeşlerim bir kaç sorum var şimdiden teşekkürler.

1. Direksiyonu sağa ve sola çevirirken tak tak ses ve direksiyonda takılma gibi sorun oluyor. Bunu dururken ve çok yavaş hızdayken yapıyor.Belli bir hızdan sonra olmuyor.

2. Gazdan çekince ayağı araç takılarak yavaşlıyor. Motor freninin takılarak oluyormuş hali.

Bunlar acil önemli olanlar. Bunlara ne sebep olabilir?

1) Ön göğüs söküp kaplama yapmak istiyorum önerdiğiniz bir malzeme var mı?

2) Ses yalıtımı için önerdiğiniz bir malzeme var mı?

3) Ankara da iyi bir elektrik ustası önerir misiniz?

Teşekkür ederim :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1 numara için amortisör üst bilyalarına bakmalısınız.
Elinizi amortisör kulesine bastırın. Biri de direksiyonu çevirsin. Ses ile birlikte elinizde de titreşim hissediyorsanız sorun oradadır.

2 numaralı sorunu biraz daha açmalısınız.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
27 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

1 numara için amortisör üst bilyalarına bakmalısınız.
Elinizi amortisör kulesine bastırın. Biri de direksiyonu çevirsin. Ses ile birlikte elinizde de titreşim hissediyorsanız sorun oradadır.

2 numaralı sorunu biraz daha açmalısınız.

2 numara için Normal vitese attık gazladık gazdan ayağımızı çekince araç öne yığılırken parça parça yığılıyor gibi. Hani frene hızlı hızlı dokunup çekermiş gibi. Düz bi şekilde yavaşlama değilde parça parça yavaşlama gibi.

1 numara için iki tarafa da çevrildiğinde direksiyon kademe kademe tekliyor ve aynı anda tak tak ses geliyor ve dışardan dinlendiğinde aynı anda gıcırdama seside çıkıyor. Az süret yükseltince ise sorun ortadan kalkıyor. Dediğinize sabah bakıp kontrol edeceğim teşekkürler :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

ses yalıtımı için firex ve bitüself gayet başarılı ve ekonomik malzemeler ...

ön gögüş içinde soft kaplama restorasyon var şaşmazda şiddetle tavsiye ediyorum aydoğan usta var orda ....

aynı zamanda göğüsü alcantara kumaşla kaplayıp spor dikişlerlede efsane duruyor ...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

2 numara için Normal vitese attık gazladık gazdan ayağımızı çekince araç öne yığılırken parça parça yığılıyor gibi. Hani frene hızlı hızlı dokunup çekermiş gibi. Düz bi şekilde yavaşlama değilde parça parça yavaşlama gibi.

1 numara için iki tarafa da çevrildiğinde direksiyon kademe kademe tekliyor ve aynı anda tak tak ses geliyor ve dışardan dinlendiğinde aynı anda gıcırdama seside çıkıyor. Az süret yükseltince ise sorun ortadan kalkıyor. Dediğinize sabah bakıp kontrol edeceğim teşekkürler :) 

2. numara için gaz teline bakmalısınız.. Takılıyor olabilir.. 

1 numara için amortisör üst bilyası ihtimali daha da güçlendi.. 

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
7 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

ses yalıtımı için firex ve bitüself gayet başarılı ve ekonomik malzemeler ...

ön gögüş içinde soft kaplama restorasyon var şaşmazda şiddetle tavsiye ediyorum aydoğan usta var orda ....

aynı zamanda göğüsü alcantara kumaşla kaplayıp spor dikişlerlede efsane duruyor ...

Çok teşekkür ederim :)

5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2. numara için gaz teline bakmalısınız.. Takılıyor olabilir.. 

1 numara için amortisör üst bilyası ihtimali daha da güçlendi.. 

Yakıt pompasını tamir ettirdim ondan sonra başladı zaten gaz teli kontrolü yaptırırım kontrole gittiğimde.

Üst bilyalar için fiyat bilginiz var mı acaba tanıdık yere taktırırım parçayı kendim alıp. Çok bir bütçem yok maalesef.

Teşekkür ederim cevaplarınız için :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Bugün Tuncay Ustaya (Ankara) gittim, direksiyondaki takılma ve ses direksiyon pompasında ki kayışın kaçırmasındanmış, ince bir ayar yaptı sağolsun usta ve hiçbir takılma ses kalmadı. Kayışında değişmesi lazımmış ''otobilya'' dan aldım. 20TL o değişecek sadece sağlama almak için :)  Konu kapanabilir Tuncay Usta 2 dakikada çözdü olayı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

başkalaırnın da başına gelirse konu kapalı olursa faydalanamaz ama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

başkalaırnın da başına gelirse konu kapalı olursa faydalanamaz ama?

Benim için kapandı diyelim o zaman :)  Bu konuda sorun yaşayan olursa yardımcı olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...