İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - 235-45-18 Lastik Tavsiyesi

Efe Özer

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
3 saat önce, Efe Özer yazdı:

Goodyear eficientgrip çok tavsiye ediliyor.Ama benim ölçülerde bulamadım.Dediğiniz modelleri araştırmadım memnunsanız listeme ekledim:)

3 saat önce, Efe Özer yazdı:

Abi doğanım olsa bile düşünmeden conti alırım diyen ben 6000 rakamını öğrenince kaçacak delik aramaya başladım:)

Buzda kaymayan kış lastiği sanırım daha icat edilmedi.Normaldir ama çamuru bilemiyorum.Gönlüm nokiandan yana gözümü karartsam mı diye dusunuyorum.

2012 Mondeo aracımın orjinal lastikleri 215/50 r17 Goodyear efficentgrip herşeyi ile iyi bir lastikti. Fakat belki kullanıma stiline bağlı olarak yüzeyinde atmalar soyulmalar vardı sanki pati çekilmişte lastik soyulmuş gibi. onlardan sonra yıllarca kullandığım Nokian firmasınız yeni bir lastiği olan Nokian Z line serisi aldım. kışa kadar kullandım ses, konfor ve emniyet bakımından çok memnun kaldım.

Buzda kaymayan lastik var Nokian firmasının orjinal çivili lastiğini Fusion aracımda kullanmıştım. Buz nedir unutmuştum. tek sıkıntı asfaltta ses yapıyordu insanlar dönüp bakıyordu bazen. Ama hiç yolda kalmamıştım.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
2 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Golfle Nokian Weatherproof ile sık kaydığım yerlerde Mondeo Michelinle hiç kaymadım :) Mondeo daha ağır üstelik

Michelin candır paraya kıysak mı:)

3 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Petlas yerine yine fiyatları yakın olan dunlop ya da falken seçmek daha mantıklı olur.

Bu ebatın hakkı sportcontact ya da pilot sport aslında :)

Sport contact 5 1000 tl adet :(

2 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Öyle değil de, ''en kötü yeni lastik, en iyi eski lastikden iyidir'' deyin.

Tabikide oyle suan ustunde 5 yıllık kumho kıslıklat var.Arabayı alırken hıc tarıhıne bakmadım. Dısler sıfır gıbı sahıbıde 2 sene once aldım demıstı.Gercı hala oyle dıyo ama bilemiyorum.Kar kıs olmadıgı ıcın rahat rahat gezıyorum suan ama ıslakda fena arkayı salıyor.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
2 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Falkene göre dunlop daha iyi dediler.

Kumho seçenekler arasına girebilir, herkoya sormak lazım.

Kumho biraz sert ve seslı dıyorlar suan aracımdakılerde kumho yol sesı cok gelıyor.Dunlop hıc kullanmadım rıske atmak yerıne ıkısı arasında kalırsam falkenı gozum kapalı alırım.

1 saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

Petlasın kışlık lastikleri karda müthiş performanslı, kendi aracımda 4 aydır yazlık pt515 kullanıyorum gayet iyi. Lastik alacağım zaman bende çok araştırdım goodyear, conti, pirelli, fulda aldığım lastiklerin 2 katı fiyatınaydı. çabuk eskirse 2 takım alırım aynı paraya gelir hiç olmazsa lastiklerim yeni olur düşüncesiyle petlas aldım. Bilgi amaçlı olarak 215 55 16 jant petlas 180 TL iken diğer saydığım markalar 380 ile 450 arasında dolaşıyordu. 

Fiyat performansta rakıpsız petlas 350 lira conti 800 hatta sport contact 1000.Ama a3 e taktıgımız sport contact 5 lerin verdigı yola yapısma hıssı tarıf edılemez.Ve 3 sene once 225 45 17 contact 5 lerın tanesınu 270e almıstık.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
44 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

2012 Mondeo aracımın orjinal lastikleri 215/50 r17 Goodyear efficentgrip herşeyi ile iyi bir lastikti. Fakat belki kullanıma stiline bağlı olarak yüzeyinde atmalar soyulmalar vardı sanki pati çekilmişte lastik soyulmuş gibi. onlardan sonra yıllarca kullandığım Nokian firmasınız yeni bir lastiği olan Nokian Z line serisi aldım. kışa kadar kullandım ses, konfor ve emniyet bakımından çok memnun kaldım.

Buzda kaymayan lastik var Nokian firmasının orjinal çivili lastiğini Fusion aracımda kullanmıştım. Buz nedir unutmuştum. tek sıkıntı asfaltta ses yapıyordu insanlar dönüp bakıyordu bazen. Ama hiç yolda kalmamıştım.

Iste 650 li rakamlara cıkınca nokian, goodyear vs bırcok marka var.350 seviyesinde petlas ve 800 sevıyesınde conti michelin vs.Bır taraftan can guvenlıgıdır lastık ıyı olacak dıyorum dıger taraftan bir lastıge bukadar parayı vermeye cesaret edemıyorum.Ben araba ararken bu kadar kararsız kalmadım valla.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu ebatta en iyi f/p lastiği

Yazlık: Goodyear Eagle F1 Asymmetric serisidir.

Kışlık: Falken Eurowinter veya Nokian WRA4’tür.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

14-15 hadi bilemedin 16 janta petlas belki alırım da, 18” güçlü araç ebatını kesinlikle almazdım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

240 HP mondeo MK4 te 30 bin 1,5 sene kullandım.

1 senelik mevsim döngüsünden sonra lastiklerde hissedilir sertleşme gerçekleşti. Tutuş ve performansta eksik yokken yol sesi miktarı arttı.

İlk 1 senelik zaman diliminde performans açısından pahalı ithallerden eksik yanı yoktu.

1,5 senede yapılan km nin artmasıyla aracın yüksek performansı ile birleşince yetersiz gelmeler başlamıştı. 

Yetersiz derken viraj yetersizliği değil. Tam gaz kalkışlarda Traction Controlün devreye girmesi benim için yetersizliktir.

Şöyle düşünelim. 1.5 sene sonra bir takım daha alınsa 3. senenin sonunda hala üste para kalmış oluyor.

Pahalı ithaller 3 sene tam performansla kalacak mı ?

Araçtan söktüğüm bridgestoneların sıfır fiyatı Petlasın tam 3 katıydı. Aktif olarak 3 sene kullanılmış ve tutuş sıfırdı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Petlasin Pt741 velox serisini kullaniyorum bundan sonrada ayni modelden almaya devam ederim. velox petlasin diger modellerinden farkli elegant imperium tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bu konu hariç lastik hakkındaki konulara bakarak bir genelleme yapılırsa, Petlas ile ilgili şöyle bir sonuç çıkıyor;  kullananlar genellikle lastikten memnun ve tavsiye ediyorlar, kullanmayanlar ise memnun değil ve tavsiye etmiyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Nokıan Z line bakın lastik bildiğin yola sakız gibi yapışıyor [emoji4]

Aynı zamanda yanak koruması çok iyi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

kullananlar genellikle lastikten memnun ve tavsiye ediyorlar, kullanmayanlar ise memnun değil ve tavsiye etmiyorlar. 

Tıpkı vw kullanmayan birinin sakın ha almayın dediği gibi.. :D

Ben petlas kışlığını kullanıyorum Qashqai'de memnunum. iki katı fiyata başka bir lastik alsam da, buna yakın bir performans alırdım düşüncesindeyim... 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
22 saat önce, Efe Özer yazdı:

Falken kullandım.alpin 5 kadar yola yapışmasada gayet memnundum.Bunuda listeye ekleyim:)

İşte bu yuzden 1 aydır gidip lastik alamadım.Kafam tamamen karısık.

70-80 onemli degıl verir alırım ama kıslıkda almam gerekecek

+ olarakda kışlık alacaksanız petlası öneririm petlas işinizi görecektir

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Konuyu takip edelim bakalım..

Efe bey Nedir fikriniz?

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Herkezin yardımı için teşekkür ederim.Kararımı verdim.Yazlık olarak goodyear eagle f1 asimetric 3,  kışlık olarakta nokian WRD4 tercih edecem.İnşallah katalog değerinde yazdığı gibi sessiz bir lastik çıkar goodyear.İyi forumlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
9 saat önce, Efe Özer yazdı:

Herkezin yardımı için teşekkür ederim.Kararımı verdim.Yazlık olarak goodyear eagle f1 asimetric 3,  kışlık olarakta nokian WRD4 tercih edecem.İnşallah katalog değerinde yazdığı gibi sessiz bir lastik çıkar goodyear.İyi forumlar.

Doğru karar. Dediğim gibi 2 takımdır kullanıyorum, yol tutuş, ses ve su giriş çıkışları güzel olan bir lastik.

Ayrıca yanaklarda güzel havalı duruyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...